• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ruošiantis 2008-ųjų vasaros olimpinėms žaidynėms, Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK) ir olimpinė partnerė "Samsung" skelbia olimpinės ugnies nešėjų atranką Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasiūlyti kandidatą, vertą atstovauti Lietuvai olimpinės ugnies kelionėje į XXIX vasaros olimpines žaidynes Pekine, gali visi Lietuvos žmonės, teigiama viešųjų ryšių bendrovės "Saldo partneriai" išplatintame pranešime. 

REKLAMA

Olimpinė partnerė "Samsung", trečius metu organizuojanti olimpinio deglo estafetę visame pasaulyje, šiais metais turi teisę išrinkti 1500 estafetės dalyvių. Lietuvai, kaip ir kitoms Baltijos šalims, atstovaus 2 šalies atstovai. Vieną iš jų kompanija "Samsung" išrinks iš savo verslo partnerių, antrąjį – iš žmonių pasiūlytų kandidatų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis atrankos etapas - esė konkursas. Iki rugsėjo 30 dienos žmonės kviečiami rašyti esė apie kandidatus, argumentuoti, kodėl būtent jų siūlomas kandidatas yra vertas atstovauti Lietuvai. Esė siuntimas ir registracija vyksta konkurso organizatoriaus internetinėje svetainėje www.samsung.lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš visų pasiūlytų kandidatų bus išrinkta dešimt finalistų, apie kuriuos parašyta esė bus įtikinamiausia ir labiausiai įkvepianti. Dešimtuko laukia paskutinis atrankos žingsnis – pokalbis su žiuri, kurią sudarys LTOK, Lietuvos nacionalinės olimpinės rinktinės ir "Samsung" atstovai. Kandidatai bus kviečiami pademonstruoti savo žinias apie olimpines žaidynes bei fizinį pasirengimą nešti olimpinę ugnį. Abu Lietuvos deglo nešėjus vertins ir patvirtins Pekino olimpinių žaidynių organizacinis komitetas.

REKLAMA

Žmogus, pasiūlęs atranką laimėjusį kandidatą, olimpines žaidynes galės stebėti naujajame "Samsung" LCD televizoriuje, kurį jam padovanos estafetės organizatorius.

Baltijos šalių atrankos laimėtojai olimpinę ugnį neš estafetės atkarpoje Kinijoje. "Samsung" pasirūpins estafetės dalyvių kelionės ir pragyvenimo išlaidomis, suteiks galimybę patirti neišdildomus įspūdžius, organizuodami keliones ir įvairius susitikimus pasaulio olimpines žaidynes organizuojančioje šalyje.

REKLAMA

2008 m. kovo 25 d. tradiciškai olimpinis deglas bus įžiebtas Graikijoje, Olimpo kalne. Iki kovo 30 d. olimpinė liepsna keliaus per Graikiją iki Panathinaikos stadiono, kuriame 1896 m. vyko pirmosios olimpinės žaidynės. Į Pekiną olimpinis deglas atkeliaus 2008 m. gegužės 4 d. Iki rugpjūčio 8 d. deglas bus nešamas 40 000 km besidriekiančia trasa Kinijoje, kuri kirs 31 regioną, 113 miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso olimpinio deglo nešėjai įveiks 137 000 km – olimpinė ugnis apkeliaus 23 šalis penkiuose kontinentuose. Tai pati ilgiausia olimpinės ugnies kelionė olimpiados istorijoje. Iš viso estafetėje dalyvaus 21 780 ugnies nešėjų: 19 400 nešėjai įveiks trasą Kinijoje, 2 380 nešėjų ugnį neš kitose pasaulio šalyse. Šiais metais olimpinę ugnį planuojama užnešti ir į aukščiausią pasaulio viršūnę – Everesto kalną.

REKLAMA

Olimpinės ugnies kelionė į Pekiną yra trečioji, kurioje dalyvaus Lietuvos atstovai. Lietuviai jau yra nešę olimpinę ugnį į 1980 m. vykusias XXII olimpines žaidynes Maskvoje. Ši rungtis buvo patikėta Miuncheno olimpinių žaidynių sidabro medalio 800 m bėgimo laimėtojai Nijolei Sabaitei Razienei.

REKLAMA

1992 m. tuometinis Vilniaus Salomėjos Neries vidurinės mokyklos devintokas Vytautas Kaikaris, laimėjęs LTOK skelbtą viktoriną apie Olimpines žaidynes, iškovojo teisę olimpinę nešti į XXV olimpines žaidynes Barselonoje.

2006 m. olimpinę liepsną į žiemos olimpines žaidynes Turine nešė du Lietuvos atstovai. Tai Kūno kultūros mokytojas iš Kaišiadorių Stanislovas Lakavičius ir "Samsung" verslo partnerių "Sonex Holding" valdybos pirmininkas Artūras Bartusevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deglo nešėjas turi būti ne jaunesnis nei 14 metų, pajėgus fiziškai ištverti 400 metrų bėgimą, nepatiriant jokių sveikatos sutrikimų. Estafetės metu šalies atstovai privalo vilkėti oficialią deglo nešėjo uniformą; draudžiama vilkėti drabužius, dėvėti apavą ir nešioti papuošalus, skelbiančius reklaminę informaciją. Deglo nešėjas negali skleisti ir skelbti savo politinių bei religinių įsitikinimų, sakoma pranešime.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų