Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai praėjusią savaitę sukritikavo šalies bankus dėl žaibo greičiu augančių jų mokesčių klientams, šalies bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas atsakė: „Kartelio nėra.“ Ir dar patikino: pigiai mokame, o ir krizės verpetų pagautus skolininkus bankai apgaubė išskirtiniu dėmesiu.

REKLAMA

Tačiau pilkos kasdienybės šviesoje smulkusis ar vidutinis verslininkas gali pasijusti it koks eilinis orveliškas Vinstonas Smitas: Didysis Bankų Brolis sako – ir pabandyk netikėti. O už idėją riboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais greičiausiai smulkieji ir vidutinio dydžio verslininkai pasipils į gatves į šlovinimo eiseną. Bet kol kas palikime šį stebuklų lauką ir persikelkime į niūrią patentininko realybę. Štai sostinėje, Ulonų gatvėje, iškilęs įspūdingas Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatas.

REKLAMA
REKLAMA

Kiekvienų metų, dažnai ir kiekvieno mėnesio pabaigoje prieš didžiąsias šventes ir kitomis svarbiomis progomis į šį pastatą suplūsta šimtai ir tūkstančiai patentininkų: smulkiųjų prekybininkų, per Kaziuko mugę siūlančių mums medinių šaukštų ir kočėlų, Kalėdų Senelių, nešančių vaikams dovanas, fotografų, įamžinančių mūsų svarbiausias šventes, batsiuvių, siuvėjų, dažytojų, vertėjų... O štai šalia šio puikaus VMI pastato glaudžiasi gal ne dydžiu, bet ambicijomis ne ką mažesnis „DnB Nord“ banko filialas. Mat dalis tų patentininkų gal nežinodami, gal neturėdami kitos išeities nukeliauja į šį finansinių paslaugų centrą ir perveda valstybei priklausančius mokesčius.

Te nenustemba skaitytojai: vienos grynųjų pinigų pervedimo operacijos kaina šiame „DnB Nord“ banko filiale į kito skandinaviško banko, kuriame mokesčių administratorius tvarko mūsų pinigus, sąskaitą kainuoja 6,5 lito. Nepamirškime, kad patentininkas moka GPM ir PSD – vadinasi, skirtingi įmokų kodai, vadinasi, dvi grynųjų pinigų operacijos, vadinasi iš viso 13 litų. Banko vadybininkė jums patars: atsidarykite sąskaitą mūsų banke ir ši paslauga jums kainuos perpus pigiau – vos 3 litus! Taip, p. Kropai, tai ne kartelis. Tai šantažas.

REKLAMA
REKLAMA

Kitiems pasiseka labiau: jei kokia gera VMI dirbanti moteriškė patars, kryžkelėje pasirinksite kitą posūkį ir gerai paieškoję rasite „Lietuvos pašto“ skyrių. Čia įmoka nepriklausomai nuo to, kokio banko klientas esate, kainuos 2 litus. Taip, p. Kropai, tai ne kartelis. Tai net ne bankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų