Vyrui pareikšti kaltinimai pagal BK 314 str. 2 dalį – už tarnybos vengimą jam gresia bauda arba areštas.
2001 m. gimęs Svajūnas Varnauskas teigė, jog tapatybės neturi, mat yra „žmogus“. Galiausiai jis savo vardą prašė užrašyti mažosiomis raidėmis, asmens dokumento teismo posėdžio metu nepateikė. Tuomet jaunuolis pareiškė, jog gyvena „visur“, taigi prašė kaip gyvenamąją vietą nurodyti „buveinę“. Šiuo metu jis dirba įmonėje „Alytaus Chemija“, turi vidurinį išsilavinimą, neturi vaikų.
Visos šalys pritarė bylos nagrinėjimo pradžiai – tiesa, jaunuolis uždavė laviną klausimų teisėjai ir prašė atsakyti į užduotus klausimus, prieš pradedant nagrinėjimą.
Jaunuolis nepriėmė kaltinamojo akto – jis buvo gražintas prokurorui Evaldui Tarasevičiui. Vyras nusprendė atsisakyti gynėjo (advokato), galimai nesuprasdamas, kokios būtų to pasekmės.
Puolė filmuoti
Viduryje posėdžio vyras išsitraukė telefoną ir puolė filmuoti posėdį, kas yra draudžiama. Jaunuolis puolė aiškinti, jog filmuoja dėl savo paties saugumo, teisėjai kelis kartus įsakius nustoti filmavimą.
„Aš pats atsakau už savo saugumą“, – kalbėjo vyras.
„Aš nieko nesu įpaireigotas“, – toliau savo tiesą įrodinėjo vyras.
Galiausiai teismas nusprendė skelbti pertrauką.
„Aš esu laisvas žmogus, o ne vergas“, – toliau kalbėjo S. Varnauskas.
Siekdamas apginti savo „teisumą“, vyras puolė cituoti ir Lietuvos konstituciją, ir Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją.
Galiausiai teismas leido jaunuoliui teismo posėdžio metu daryti garso įrašą. Tai netenkino jaunuolio.
„Žmogui nereikia leidimo“, – kalbėjo jaunuolis.
„Jūs esate teisme“, – priminė teisėja Inga Ambrulevičiūtė-Januškevičė.
Pašalintas iš salės
Galiausiai vyrui vėl nesutikus su sąlygomis, jis buvo pašalintas iš teismo salės. Pagarsinus kaltinamąjį aktą, jis buvo vėl įvestas į teismo salę ir tuomet rėžė, jog parodymų neduos.
„Neturiu ką“, – taip apie parodymus kalbėjo jaunuolis.
Prokuroras siūlė atlikti pilną įrodymų tyrimą, o jaunuolis ir vėl sakė, jog nesupranta apie kokį asmenį kalbama.
Prokuroras – pirmas toks atvejis
Atsakydamas į žurnalistų klausimus, prokuroras Evaldas Tarasevičius patikino, jog kol kas tai pirmas toks atvejis jo darbo praktikoje – kuomet susiduriama su suverenams save priskiriančiu asmeniu. Prokuroras patvirtino, jog S. Varnauskas pats save įvardija suverenu.
„Jis argumentuoja, kad yra laisvas žmogus, tvirtina, jog turi teisę neatlitkti savo pareigų. Tokią poziciją išreiškė prieš pradedant teismo posėdį“, – kalbėjo prokuroras.
Prokuroras patvirtino, jog vaikinas anksčiau buvo tris kartus baustas administracine tvarka, už neatvykimą atlikti privalosiomios karo tarnybos. ŠIos baudos siekė tarp 100 ir 150 eurų – jaunuolis šias baudas apmokėjo.
Nors tarnybos vengiantis jaunuolis pats nepateikė asmens dokumento, visgi jo paso kopija byloje yra.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Pirmiausia visi Seimo nariu vaikai , vyriausybės nariu vaikai , visu ministerijų darbuotojų vaikai , meru , savivaldybių darbuotoju vaikai. O paprasti zmones pagalvos ar jiems to reikia .
Ko tik jaunimas neprisigalvoja, kas nereiktu kariuomenėje tarnauti(myžniai, ir verksniai).
Koks nesveikas. As irgi nusipiesiu sau dokumentus ir aiskinsiu, kad as zalias zmogeliukas ir man mokesciu moket nereikia, tai greit supakuotu psichiatrine. Bet LT labai didele laisve, tai vaiksto psichiniai negydomi. Baisiausia, kad tokie kankina savo vaikus ir debilais isaugina, vargsai tokiu besmegeniu vaikai. Tas visas sektas istatymais uzdraust, issidirbinetojai.