• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija šiemet priėmė 64 pirmakursius – vienu daugiau nei pernai.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija šiemet priėmė 64 pirmakursius – vienu daugiau nei pernai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akademija buvo pasirengusi priimti iki 110 pirmakursių, tačiau tiek tinkančių neatsirado. Akademijos Studijų skyriaus viršininkas majoras Stasys Vilkinas sakė, kad priimtieji pirmakursiai antradienį išvykta į bazinius kario kursus.

REKLAMA

„Jau jie yra praktiškai aprengti ir už kelių valandų išvyksta į mokomąjį pulką vykdyti kariūno bazinio karinio rengimo kurso“, – sakė S.Vilkinas.

Po šių kursų, pasak akademijos atstovo, dėl karininko karjeros persigalvoja 5–10 proc. priimtųjų.

„Būna, kad atsisako, nes pamato, kad visgi tai nėra jų geriausias pasirinkimas, ir nebenori tęsti. Ne visi moksleiviai prieš tai savo gyvenime yra susidūrę su kariuomene, ne visi buvo šauliai, ne visi buvo savanoriai, ne visi tarnavo kariuomenėje. Būna labai greitas sprendimas, nes jie dar nori patekti į kitus universitetus per vėlesnius priėmimo etapus“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp šiemet priimtų – septynios merginos.

„Amžius labai skirtingas – yra ir iš karto po mokyklos, ir atitarnavusių karinę tarnybą, ir tokių, kurie buvo įstoję į kitas aukštąsias ir pamatė, kad jos jiems netinka, kad nori karybos“, – pasakojo S.Vilkinas.

Jis taip pat sakė, kad beveik visiems šiais metais įstojusiesiems studijos Karo akademijoje buvo pirmas prioritetas bendrojo priėmimo prašyme.

„Balai yra aukštesni nei praeitų metų stojančiųjų, tas irgi pasijaus, kai po ketverių metų išleisime karininkus leitenantus, jų informacijos įsisavinimas turėtų būti geresnis pagal mokymosi rodiklius“, – tikisi S.Vilkinas.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų