Kariuomenė siunčia gerą žinią: į tarnybą grįžta nuo Covid-19 pasveikę Kęstučio bataliono kariai

Į tarnybą grįžta nuo COVID-19 infekcijos pasveikę Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai, rugsėjo 18 dieną tokių karių – jau septyni. Pasveikusieji prisijungs prie sveikų karių ir toliau tęs karinį rengimą.  Šiuo metu liko 37 COVID-19 susirgusieji Kęstučio bataliono kariai.

Nors situacija gerėja, prevencijos priemonės, taikomos pagal Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, batalione ir toliau taikomos. Batalione išlieka karantinavimas kareivinėse, administraciniai judėjimo apribojimai, tarpusavio kontaktų mažinimas, izoliuotų karių maitinimas pristatant maistą vienkartiniuose induose, specialiai tam įrengtose vietose. Taip pat ir toliau taikomas nuolatinis kaukių dėvėjimas bataliono teritorijoje, temperatūros matavimas, sveikatos būklės deklaravimas.

Laikinai sustabdytas ir karių dalyvavimas renginiuose. Apribotas karių ir transporto priemonių patekimas į padalinio teritoriją paliekant tik būtiną susisiekimą. Apribotas civilių asmenų ir aptarnaujančio personalo patekimas į karinį vienetą, vykdoma įeigos kontrolė (deklaracijos, temperatūros matavimas). Maitinimas ir sveikatos priežiūros paslaugos organizuotos taip, kad nesusidarytų eilės. Pratybas vykdo tik sveiki kariai laikantis visų saugumo reikalavimų (nuolat dėvimos kaukės, laikomasi saugaus atstumo, pratybų teritorijos suskirstytos tik konkretiems padaliniams).

Sergantys nuolatinės pradinės privalomosios karo tarnybos kariai gydosi Karo medicinos tarnybos gydymo įstaigose, profesinės karo tarnybos kariai, gavę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro leidimą, gydosi namuose.

Susirgimai Kęstučio batalione prasidėjo rugpjūčio 27 d., kuomet po priesaikos šauktiniai kariai grįžo į tarnybą prieš tai savaitgalį praleidę namuose. Tuomet trims pasireiškė COVID-19 simptomai, atlikus tyrimą buvo patvirtinta liga. Vėliau vykdant epidemiologinį tyrimą buvo nustatomi nauji ligos atvejai, didelė dalis jų buvo be būdingų simptomų.

Daugiau apie koronavirusą – video reportaže:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-18 15:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Informacija kuria slepia Lietuvos spauda: Nuo pirmadienio visose Rusijos vaistinese bus galima nusipirkti su receptu vaistus. AREPRIVIL nuo COVID-19.
Atsakyti
0

s
saulius
2020-09-21 22:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip,tai tiesa, o
musu sveikatos ministras laukia is uzjurio kada nukris mana is dangaus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų