Karbauskis: valdžia nemato žmonių ašarų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pasipiktino valdančiųjų sprendimu atidėti karantino švelninimo planą ir neleisti dirbti smulkiesiems verslininkams. 

Buvęs Seimo narys R. Karbauskis teigia, kad Vyriausybė vadovaujasi stambiųjų verslo atstovų pageidavimais.

„Kas valdo valdžią ?

Valdžia žmonių ašarų nemato, o žmonės valdžios ašaromis jau netiki. Į tokią situaciją Lietuvą šiandien pastatė valdžia, kuri vis dar neprisiima atsakomybės, lyderystę supranta tik mojuodama botagu ir uždarydama visą šalį į namų areštą. I. Šimonytės Vyriausybė vaidindama kažkokias vidines dramas ir viešus spektaklius, tyliai visas galias atiduoda stambiam verslui.

O mes dar stebimės, kodėl Vyriausybė vakar nesvarstė smulkaus verslo atlaisvinimo galimybių, nors dar pirmadienį buvo žadėta, kad sprendimai bus...

Pasirodo, stambūs verslai labai legaliai ir oficialiai lemia Vyriausybės sprendimus, nes jie turi puikų instrumentą – jie yra toje „ekspertų grupėje“, kuri „rekomenduoja“ Vyriausybei toliau laikyti uždarytus smulkiuosius verslininkus. Visos žinios vakar skambėjo, kad Vyriausybė rėmėsi „ekspertų rekomendacijomis“, ji nekalta, taip pataria „ekspertai“... Ir kažkaip niekam neparūpo pasiaiškinti ir nušviesti visuomenę, kas tie ekspertai ir kad toje „ekspertų grupėje“ tik stambaus verslo atstovai: Lietuvos verslo konfederacija, atstovaujanti didžiausius prekybos centrus, tokius kaip MAXIMA, bei Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Todėl nėra nuostabu, kad smulkieji verslai batų ar drabužių šiuo metu parduoti negali – jiems „nesaugu“. Taip sako ekspertai. O tuo tarpu, didieji prekybos centrai džiaugiasi karantino metu plūstančiais pirkėjais. Čia apsipirkti stebėtinai ir išskirtinai „saugu“.

Tačiau dar didesnį nerimą šioje įtemptoje situacijoje kelia tai, kad Vyriausybė yra visiška bedantė – arba ji nenori prisiimti atsakomybės, arba nieko nesupranta ir leidžiasi būti valdoma didelių ir įtakingų interesų grupių, arba ji duoda laisvę tiems (savotiškai atidirbinėdama), kurie rėmė konservatorius ir liberalus per rinkimus“, – sakė R. Karbauskis.

REKLAMA

Be to, buvęs Seimo narys sako netikintis ministrės Aušrinės Armonaitės išsakytomis mintimis.

„Netikiu ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės bei jos vadovaujamos Laisvės partijos ašaromis ir jos frakcijos suvaidintais protestais dėl jų pačių Vyriausybės žlugdomų verslų. Ypač po to, kai Vyriausybės posėdyje pati A. Armonaitė tylėdama pritaria smulkaus verslo uždarymui.

Kalbėjimas po posėdžio ir bandymas vaidinti susirūpinusius verslu, Laisvės partijos frakcijos laiškai ar pareiškimai savo Vyriausybei – tik butaforija ir bandymas pasiaiškinti rinkėjui, kuriam per rinkimus buvo žadėta neuždaryti verslų ir nemojuoti per valstybę su botagu. Laisvės partija, jei tik norėtų, jau būtų įtikinusi Vyriausybę – užtektų koalicijos tarybos ir aiškaus pasakymo, kad nedirbs toje Vyriausybėje, kuri žlugdo verslus. Neabejoju, taip ginant savo politines deklaracijas ir visų verslų lygybę, smulkieji verslai jau būtų atsidarę. Tačiau, matyt, ne vertybės, o stambus verslas svarbu. O visa kita – jau vaidyba ir žmonių mulkinimas viešais pareiškimais. Jau ką jie moka, tai moka…

Ekonomistai, kaip antai Ž. Mauricas, jau kalba, kad „vargiai galime sau leisti turėti ilgesnį ir griežtesnį karantiną nei daugelis Vakarų Europos šalių“. Jis lemia šešėlinio verslo, biudžeto deficito, emigracijos augimą. Tai raktažodžiai, kurie skamba iš ekonomistų lūpų kalbant apie ilgesnį ir griežtesnį karantiną Lietuvoje, nei kitur Europoje. Tad Laisvės partijai dabar, o ne kažkada ateityje, yra laikas spręsti su kuo jie: su postais ir paminta politine linija padėti verslui, ar ištikimais sau ir savo rinkėjui?“ – dėstė R. Karbauskis.

Kas valdo valdžią ? Valdžia žmonių ašarų nemato, o žmonės valdžios ašaromis jau netiki. Į tokią situaciją Lietuvą...

Posted by Ramūnas Karbauskis on 2021 m. vasario 3 d., trečiadienis

Norėjo atlaisvinti parduotuvių ir grožio centrų darbą

Šią savaitę ministerijos Vyriausybei siūlė, kad ne maisto prekių parduotuvės ir grožio centrai, laikydamiesi būtinų saugumo reikalavimų, duris galėtų atverti dar artimiausiomis dienomis. Tiesa, galėtų veikti tik tos įstaigos, kurios turi atvirą įėjimą iš lauko, taip būtų reikalaujama riboti klientų srautą.

REKLAMA

„Norėtume pasiūlyti Vyriausybei, kad galėtų dabar veikti ne tik maisto produktais prekiaujančios parduotuvės, bet ir kitos nebūtinųjų prekių parduotuvės, jeigu jos turi atskirą įėjimą iš lauko pusės ir gali riboti pirkėjų srautus“, – sakė A. Dulkys.

Tačiau Vyriausybei patarianti Ekspertų taryba ministrų kabinetui nerekomendavo skubėti su šiuo karantino švelninimu, baiminantis, kad epidemiologinė situacija šalyje nėra pakankamai stabili.

Kaip portalui tv3.lt sakė viena Ekspertų tarybos narių, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė, ekspertai Vyriausybei siūlė šiuos atlaisvinimus nukelti.

„Mūsų ir liko tokia rekomendacija, kad pasiekus rodiklį 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų, galėtų atsidaryti mažos parduotuvėlės, kurios aptarnautų ne daugiau nei vieną pirkėją“, – siūlė I. Ruginienė.


Rašyti komentarą...
B
Bronius
2021-02-04 14:11:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jūs ŽMONIŲ ašaras matėte?
Atsakyti
-8

S
Saule
2021-02-04 11:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O pats Karbauski budamas valdzioj ar matei tas zmoniu asaras, kad dabar loji
Atsakyti
-16

J
Jonas
2021-02-04 10:35:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valdantieji lohai
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų