Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui atmetus prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų testų nevakcinuotiems darbuotojams, opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šio sprendimo pasekmės bus „labai graudžios“.

Seimui atmetus prezidento Gitano Nausėdos veto dėl mokamų testų nevakcinuotiems darbuotojams, opozicinių „valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šio sprendimo pasekmės bus „labai graudžios“.

REKLAMA

„Jie (valdantieji – BNS) mobilizavosi, jie net į komandiruotes nesiuntė žmonių, bet pasekmės, kurios bus, bus labai graudžios. Mes šešėlinėje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyriausybėje nagrinėjome tuos dalykus ir žiūrėjome kitų šalių praktikas“, – Žinių radijui penktadienį sakė politikas.

„Ten, kur tai buvo padaryta, kur turėjo patys darbuotojai mokėti už testus, yra tokių šalių Europos Sąjungoje, ten kilo problemos, nes žmonės išeidinėjo iš darbo, didėjo nedarbas“, – pridūrė jis.

Seimas ketvirtadienį atmetė prezidento veto anksčiau priimtoms pataisoms, kad nevakcinuoti ar COVID-19 nepersirgę darbuotojai nuo gruodžio patys mokėtų už testus.

REKLAMA

Tokį parlamento sprendimą kritikuoja ir profesinės sąjungos, sakydamos, jog dalį darbuotojų tai paskatins išeiti iš darbo arba dirbti nelegaliai.

Tuo metu verslo atstovai teigia esantys suinteresuoti išsaugoti darbuotojus, todėl turintieji galimybių darbdaviai testus apmokės. Pasak jų, problemų dėl darbuotojų trūkumo kilti neturėtų. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas sako, kad „naivūs yra tie, kurie mano, kad jų tai tikrai nepalies“.

„Jei šnekėti apie smulkų, vidutinį verslą, tai jie nepajėgs to padaryti. (...) Dažniausiai klausiama yra stambių įmonių vadovų, tai šitoje situacijoje jie atstovauja savo pozicijai, kad nieko nepakeis. Aišku, ką tai didelei įmonei reiškia tūkstantis eurų apmokėti testus“, – dėstė jis.

Ketvirtadienį Seimas taip pat svarstė įstatymo projektą dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo, tačiau pakankamo palaikymo jis nesulaukė ir buvo grąžintas tobulinti.

REKLAMA
REKLAMA

R. Karbauskis šį sprendimą vadina „istoriniu lūžiu“.

„Šitą įstatymą įdėjo tada, kada turėjo maksimalią koncentraciją. Šitoje situacijoje tai rodo, kur yra prioritetai“, – kalbėjo jis.

Pasak politiko, dėl nesėkmingo balsavimo koalicijos partneriai greičiausiai „turės labai daug problemų tarpusavyje“.

Po nepavykusio balsavimo Seime Laisvės frakcijos atstovai teigė, kad partijoje kels klausimą dėl tolesnio darbo koalicijoje, tačiau pasitraukti iš valdančiosios daugumos jie kol kas neketina.

testus valstybė nupirko ir perka už visų mokesčių mokėtojų pinigus ir neaišku kodėl mokesčių mokėtojas turi už juos mokėti dar kartą? robokopas su armonaite sukurbė planą kaip dar kartą parduoti avansu jau parduotus testus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų