Karbauskis LVŽS pirmininko rinkimus vadina „demokratijos švente“, politologai – visiška imitacija

Žiemos pradžioje turėtų paaiškėti, kas artimiausius ketverius metus vadovaus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai. Nors partijos skyriai iškėlė tik vieną kandidatą – dabartinį pirmininką Ramūną Karbauskį, – jam iššūkį meta pats savo kandidatūrą iškėlęs Giedrius Surplys. Tačiau politologai šiuos rinkimus vadina surežisuotais iš anksto.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko rinkimuose savo kandidatūrą kelia ne tik ilgametis pirmininkas Ramūnas Karbauskis, bet ir Giedrius Surplys. Partijos valdybą abu kandidatus patvirtino spalio 4 dieną. 

„Demokratijos šventė“

R. Karbauskis nenustebo, kad rinkimuose atsirado antras kandidatas į pirmininkus. Jis teigia pats skatinęs partijos skyrius kelti kandidatus. Tiesa, skyriai iškėlė tik vieną kandidatą – patį R. Karbauskį.

„Tai demokratijos šventei reikėjo ne vieno kandidato, nes būtų tikrai labai nemalonu, jei būtų tik vienas kandidatas, kada visa partija turi galimybę balsuoti. Tai dabar turime du kandidatus. Tai yra tai, ko aš prašiau. Prašiau skyrius aktyviai kelti kandidatus. Tai va bus du kandidatai, bus rinkimai alternatyvūs. 

Visi, kurie šnekėjo, kad pas mus nėra demokratijos, gali matyti pavyzdį, kad pačiu demokratiškiausiu būdu, kokiu tik įmanoma, visi partijos nariai, visiems jiems dalyvaujant rinks partijos pirmininką iš dviejų galimų kandidatų“, – tv3.lt kalbėjo R. Karbauskis.

Pakeitus partijos įstatus, šįkart pirmininką rinks visi partijos nariai. Nauju partijos lyderiu gali būti renkamas asmuo, turintis ne mažesnę nei ketverių metų patirtį partinėje veikloje.

„Skyriai iškėlė mane, kaip kandidatą. O G. Surplys išsikėlė pats save. Bet šitoje vietoje aš tikiuosi, kad jis bus palaikomas balsuojant. 

Aš džiaugiuosi, kad yra konkurentas. Jeigu šnekėti, stiprus jis ar ne, parodys rinkimai. Bet kokiu atveju ryžtis dalyvauti rinkimuose ir kandidatuoti prieš mane arba, sakykim, su manim kartu, tai šitoje situacijoje yra pakankamai nemažas iššūkis, nes mane partijoje pažįsta daugelį metų žmonės, ir palaikymą aš jaučiu“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Rinkimus vadina lakmuso popierėliu

Tuo metu pats Seimo narys G. Surplys savo sprendimą kelti kandidatūrą aiškina tuo, kad norėjo partijos nariams sukurti alternatyvų pasirinkimą.

„Labai lengva kritikuoti, sakyti, kad kažkas valdoma tvirtos rankos pagrindu, bet nieko nedaryti. Nusprendžiau, kad mūsų partijos visi nariai turi teisę rinktis. Mano galva, tie rinkimai, jeigu jie bus aktyvūs, bus lakmuso popierėlis, kuris parodys, su kuriuo pirmininku ir kokiu keliu nori eiti partija. 

Ir parodys, ar tikras tas labai tvirtas, stiprus angažavimasis į tradicines vertybes, į regionuose gyvenančių žmonių gynimą yra kelių žmonių sugalvota vizija, į kurią turi įtilpti visa partija, ar atvirkščiai – tai tiesiog sugeneruota iš partijos skyrių kryptis, kurios tiesiog laikosi partijos vadovybė“, – tv3.lt kabėjo G. Surplys.

REKLAMA

Teigia, kad rezultatas jau aiškus

Savo ruožtu Mykolo Romerio universiteto (MRU) docentas, politologas Virgis Valentinavičius sako, kad šie rinkimai staigmenų neatneš, o rezultatas aiškus iš anksto. 

„Rinkimų rezultatas iš anksto žinomas. Bet R. Karbauskis, matyt, pagalvojo, kad neatrodytų taip blogai, kaip Tėvynės sąjungos pirmininko rinkimai, tai reikia pabrėžti, kad čia bent formaliai buvo keli [kandidatai].

Ir jis pasinaudojo budinčio juokdario, pono G. Surplio, paslaugomis. Aš manau, kad čia yra tiesiog suderintas dalykas. Niekas R. Karbauskio partijoje nevyksta be jo žinios, nė plaukas nenukrenta. Ir čia yra elementarus ėjimas viešumai. Bet labai aišku, kad tai visiška imitacija, kai demokratijos partijos viduje nėra“, – tv3.lt sakė V. Valentinavičius.

Taip pat jis teigia, kad G. Surplio kandidatūra parinkta neatsitiktinai.

„Jis lojalus R. Karbauskio kareivis. Niekada nesame girdėję, kad G. Surpliui kas nors nepatiktų iš R. Karbauskio. Priešingai, jis visą laiką su pabrėžtinu susižavėjimu vertina R. Karbauskio veiklą. Tai čia abejonių nekelia, kad tai yra suderintas paslaugaus partijos kario žingsnis“, – teigė MRU docentas.

LVŽS pirmininko rinkimai vyks nuo lapkričio 30 d. iki gruodžio 4 d. Pirmininką visuotiniuose rinkimuose tiesiogiai rinks visi LVŽS nariai balsuodami elektroniniu būdu.


Rašyti komentarą...
Y
Ydomu
2021-10-11 15:39:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam jau ką tik ne Valentinavičiui postringauti apie Valstiečių partijos pirmininko Turbūt , jis pamiršo kokie buvo konservatorių partijos pirmininko rinkimą, galima primint jei kai
Atsakyti
-7

T
Taigi
2021-10-11 14:48:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Politologai vien konservatorių nupirkti
Atsakyti
-4

T
Teisibe
2021-10-11 15:24:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
O konservai tai ka kitoke pas konservus tai kaip pas stalina arba kaip kiniecius amzina saulie valde kuprukas senis o dabar oziukas anukas dinastijos mafijoi gali buti tik vienas krikstatevis ir viskas
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų