REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį paskelbta „Vilmorus“ apklausa.

Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį paskelbta „Vilmorus“ apklausa.

REKLAMA

Prezidentas G. Nausėda kovą sulaukė daugiausia palankiausių vertinimų nuo 2020-ųjų. Apklausos duomenimis, šalies vadovu pasitiki 63,9 proc. respondentų, vasarį tokių buvo 57,4 procento.

„Tai aukščiausias pasitikėjimo rezultatas nuo kovido pradžios, nuo 2020-ųjų, bet ne, tai nėra daugiau nei turėjo Dalia Grybauskaitė ar Valdas Adamkus“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys. 

Prezidentą neigiamai vertino 16,8 proc. gyventojų, prieš mėnesį tokių buvo 21,7 procento.  

G.Nausėda įtikinamai pirmauja ir kitoje lentelėje - 15,9 proc. apklausos dalyvių atsakė, kad būtent prezidentas geriausiai atstovauja jų interesams. Negana to, imta labiau pasitikėti Prezidentūra kaip institucija: pasitiki 45,8 proc. žmonių (38,9 proc. vasarį), o nepasitiki 17,3 proc.(20,9 proc.)

REKLAMA
REKLAMA

Iš antros reitingų lentelės vietos krašto apsaugos ministrą  Arvydą Anušauską išstūmė opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.  

REKLAMA

„Jos pozicija stipriai išaugo, iki 49 proc. teigiamų vertinimų nuo 41,5 proc. vasarį. Partija per rinkimus puikiai pasirodė, daug atstovų gavo merų mandatus“, – BNS sakė V. Gaidys.   

Neigiamai vertinančių socialdemokratų lyderę sumažėjo iki 23,2 proc. (nuo 29,7 proc. vasarį).

Trečioje vietoje likusį A. Anušauską kovą teigiamai įvertino 46,7 proc. gyventojų (vasarį – 43,6 proc.), o neigiamai – 23,8 proc. (28,4 proc.)

Į ketvirtą vietą iš dešimtos pakilo trečiai kadencijai Kauno miesto meru perrinktas V. Matijošaitis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jis dabar ketvirtas pagal populiarumą, bet su minuso ženklu“, – atkreipė dėmesį V. Gaidys. 

V. Matijošaitį palankiai vertina 34,4 proc. apklausos dalyvių, nepalankiai – 35,8 procento. Vasarį atitinkamai buvo 24,7 proc. ir 45,9 procento.  

Į penketuką patenka ir opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas ekspremjeras Saulius Skvernelis. Jis sulaukė 33,8 proc. teigiamų (29,3 proc. vasarį) ir 40,1 proc. neigiamų (44,3 proc. vasarį) atsiliepimų.   

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusį mėnesį gerokai ūgtelėjo Seimo pirmininkės, Liberalų sąjūdžio lyderės V. Čmilytės-Nielsen reitingas. Kovą ją palankiai įvertino 32,9 proc. žmonių, vasarį tokių buvo 23,5 procento. Neigiamai parlamento pirmininkę vertina 43,5 proc. apklaustųjų, o vasarį tokių buvo 51,2 proc. 

Apie Darbo partijos vadovą, Seimo vicepirmininką Andrių Mazuronį teigiamai atsiliepė  31,2 proc. žmonių (vasarį – 27,9 proc.), neigiamai – 28,1 proc. (31,6 proc.) apie laikinąjį partijos „Laisvė ir Teisingumas“ pirmininką Artūrą Paulauską – 29,3 proc. (vasarį – 25,6 proc.), apie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką Ramūną Karbauskį – 26,9 proc. (26,3 proc.) apklausos dalyvių.   

REKLAMA

Požiūris į premjerę Ingridą Šimonytę kovą nesikeitė, ją palankiai įvertino 26,8 proc. gyventojų (vasarį 27,1 proc.), nepalankiai – 55,6 proc. (vasarį 56,8 proc.).  Ji ir užbaigia pirmąjį reitingo dešimtuką. 

Prasčiausiai vertinami politikai – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Waldemaras Tomaszewskis, jį palaiko 6,6 proc. (4,8 proc. vasarį), o neigiamai vertina 61,2 (59,6 proc.) apklaustųjų.   

REKLAMA

Nepopuliariausi Vyriausybės nariai – energetikos ministras Dainius Kreivys, teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, susisiekimo ministras Marius Skuodis, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Jie turi maždaug 10-15 proc. apklaustųjų palaikymą, o nepalankiai juos vertina 66-38 proc. respondentų. 

Tai, kad A. Armonaitės reitingas nusirito į neregėtas žemumas, lėmė ir tragiškas „laisviečių" pasirodymas per savivaldos rinkimus, ir nepotizmo skandalas, kai „Lietuvos geležinkelių" grupėje buvo įdarbinta Laisvės partijos veikloje aktyviai dalyvaujanti A. Armonaitės draugė Agnė Belickaitė, kuri dar ir jau atsistatydinusio ekonomikos ir inovacijų viceministro Vinco Jurgučio žmona. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Palankiai A. Armonaitę vertina 10,3 proc. (14,6 proc. vasarį), o nepalankiai – 66,1 proc. (61,7 proc.). Žemiau jos esančią E. Dobrowolską teigiamai vertina tiek pat gyventojų, tačiau mažiau nei A. Armonaitę, teisingumo ministrę vertina nepalankiai 47,4 proc. 

Daugiausia pasitikėjimo turi socialinės apsaugos ir darbo bei vidaus reikalų ministrės. Monika Navickienė kovą sulaukė 26,1 proc. gyventojų (25,2 proc. vasarį) pasitikėjimo, o nepalankiai ją įverti 30 proc. (31,8 proc.), o Agnė Bilotaitė – atitinkamai 23 proc. (19,8 proc.) ir 44 proc. (50,6 proc.).  

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko kovo 18–25 dienomis, apklausta 1000 pilnamečių Lietuvos gyventojų.

Bent Kaunas atsigavo, buvo žiauriai konservatorių nuvaldytas,apdengtas...
Neturi prie ko prikibti prokurorai prie matijošaičio sklypų. Ir spėkit, ar kas nors jo atsiprašė??? NE. Ar atsiprašys??? NE. Tokia ta PEDOpartijos valdoma Lietuva ir žiniasklaida. Apšikti gerai dirbantį politinį oponentą, suvaryti jo reputaciją. o jei ten niekas nepasitvirtins nieko tokio, svarbiausia, kad rinkimų nelaimėtų. Kauniečiai, jūs Šaunuoliai, kad nepasidavėt vaivorykštinio vilniaus spaudimui.
O kur užsienio reikalų ministro reitingai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų