Karantinas – dar 8 savivaldybėse: kaukės privalomos visose viešose vietose

Karantiną nuo spalio 28 d. nuspręsta įvesti dar 8 savivaldybėse. Apie tai nuspręsta pirmadienį neeiliniame nuotoliniame Vyriausybės posėdyje.

Karantinas skelbiamas Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kauno miesto, Kelmės rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono savivaldybių teritorijose.

„Atsižvelgiant į blogėjančią situaciją ir ligos plitimo rodiklius norime prašyti pakeisti ir papildyti Vyriausybės nutarimą dėl karantino kai kurių savivaldybėse paskelbimo papildant sąrašą savivaldybių, t. y. Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės, Telšių, Trakų, Širvintų rajonų ir Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse“, – pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat vertinant tai, kad situacija šalyje blogėja labai sparčiai, siūloma įvesti ir papildomus reikalavimus greta tų, kurie buvo priimti 12 kitų savivaldybių.

„Siūlome punktus, kurie reglamentuoja kaukių dėvėjimą. Kad jis būtų privalomas visose viešose vietose asmenims nuo 6 metų“, – kalbėjo ministras.

Reikalavimas dėvėti kaukę netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose, viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Taip pat išimtys bus taikomos neįgaliesiems asmenims, kaukių nereikės dėvėti už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimus šeimos narius.

Karantino trukmė: nuo spalio 28 d. 00:00 val. iki lapkričio 11 d. 24:00 val.

Nuo pirmadienio karantinas – 12-oje savivaldybių

Šiose savivaldybėse gyventojams draudžiama būriuotis, vietomis privaloma dėvėti apsaugines kaukes, apribojamas prekybos ir paslaugų vietų darbas bei taikomi kitokie apribojimai.

Karantinas paskelbtas šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono teritorijose.

Karantino režimo trukmė – nuo spalio 26 d. 00:00 val. iki lapkričio 9 d. 24:00 val.

Tuo metu Raseinių rajone karantinas pratęstas dar dviem savaitėms iki lapkričio 6 d. 24:00 val.

Ribojimai dėl būriavimosi

Savivaldybėse, kur paskelbtas karantinas, ribojamas keliavimo tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumas – kai išvykstama už savivaldybės teritorijos ribų, keliautojams leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

Asmenys įpareigojami viešose vietose būti ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų. Apribojamas netaikomas, kai dalyvaujama laidotuvėse.

REKLAMA

Kur privalomos kaukės

Vyresni nei 6 metų vaikai viešose erdvėse ir viešajame transporte turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Kaukės neprivalomos asmenis, kai jie sportuoja, aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams.

Taip pat kaukės neprivalomos viešojo maitinimo įstaigose sėdint prie stalo ar baro, taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.

Šis reikalavimas netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Taip pat kaukės neprivalomos už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus šeimos narius.

Nuotolinis darbas ir srautų valdymas

Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu arba daliniu nuotoliniu būdu ir atvejus, kai atitinkamas funkcijas būtina atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.

Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose, teritorijose ir (ar) šalia jų ribojamas pirkėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, ir tarp personalo, paslaugų gavėjų ar kitų lankytojų užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Šis reikalavimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

REKLAMA

 


Rašyti komentarą...
I
Ir vėl
2020-10-26 16:18:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nachui tos kaukėsd
Atsakyti
-7

r
romas
2020-10-26 15:48:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
kada pagaliau baigsis
Atsakyti
-3

s
spec
2020-10-26 15:46:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
kad tave....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų