Veryga: dalis savivaldybių yra „ant ribos“ dėl karantino skelbimo trečiadienį svarstys draudimus dėl renginių

Po fiksuoto vėl naujo COVID-19 registruotų atvejų rekordo – nauji lokalūs karantinai ir laukiantys nacionaliniai ribojimai. Jei jiems būtų pritarta, nuo pentadienio bus draudžiami visi renginiai ir būriavimasis, išskyrus sporto varžybas be žiūrovų. Negana to, kai kurios savivaldybės taip pat yra „ant karantino skelbimo ribos“.

Kaip informavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kadangi situacija yra pablogėjusi, nuo trečiadienio vidurnakčio dar 8 šalies savivaldybėse – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestuose, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonuose – skelbiamas karantinas.

„Vertinant sudėtingėjančią situaciją yra papildytos ir pačios karantino sąlygos. Yra nustatoma tose savivaldybėse, kuriuose įsigalioja karantinas, kad kaukių dėvėjimas bus privalomas iš esmės visose viešose vietose, išskyrus asmenis, kurie sportuoja, dalyvauja aukšto meistriškumo varžybos“, – pabrėžė A. Veryga.

Taip pat išimtys bus taikomos neįgaliesiems asmenims, kaukių nereikės dėvėti už gyvenamosios vietovės ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimus šeimos narius.

Taip pat nauja tai, kad kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas. Būtinas užtikrinti ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui.

Taip pat tarp personalo, paslaugų gavėjų ar kitų lankytojų užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Šis reikalavimas netaikomas aukšto meistriškumo sporto pratyboms.

Anot ministro, šios nuostatos įsigalios ir tose savivaldybėse, kur karantinai jau buvo įvesti iki šios dienos. 

SAM vadovas pabrėžė, kad medicininių paslaugų teikimo paskelbti karantinai niekaip neriboja, išskyrus galiojančius draudimus dėl pacientų lankymo.

Bus siūlomi nauji ribojimai

A. Veryga kartu informavo, kad trečiadienį Vyriausybei bus teikiamas nutarimas dėl draudimo organizuoti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, taip pat draudžiami susibūrimai, išskyrus aukšto meistriškumo sporto varžybas, kurios vyksta be žiūrovų.

„Šie siūlymai bus teikiami trečiadienį. Jei jiems būtų pritarta, jie įsigalėtų penktadienį“, – sakė jis.

Pasak A. Verygos, draudimas negalios kultūriniams renginiams, kuriuose bilietai parduodami elektroniniu būdu, užtikrinama patekimo kontrolė ir dviejų metrų atstumas tarp žiūrovų.

Kartu ministras neatmetė galimybės, kad trečiadienį karantinas galėtų būti paskelbtas ir daugiau savivaldybių.

REKLAMA

„Šiaulių miestas yra „ant ribos“. Neatmesčiau galimybės, kad trečiadienį ir šitas pakeitimas gali būti siūlomas. Aišku, jis tą pačią dieną neįsigalios. Bet galiu gal įdomumo dėlei pasakyti, kad iš žaliosios zonos, kai kriterijai buvo patvirtinti, tai 15 savivaldybių pateko į geltoną zoną, realiai žaliojoje zonoje yra likusios 5 savivaldybės ir tai yra Tauragė, Alytus, Varėna, Utena ir Rokiškis. Tad situacija blogėja net ir tose, kurios buvo žalios“, – sakė jis.

Vėliau SAM patikslino duomenis, kad į žalią zoną patenka šios savivaldybės: Tauragės r. sav., Alytaus m. sav., Utenos r. sav., Varėnos r. sav., Rokiškio r. sav., Vilkaviškio r. sav., Alytaus r. sav., Visagino sav., Šalčininkų r. sav., Anykščių r. sav., Zarasų r. sav., Biržų r. sav., Ignalinos r. sav.

Naujausiais duomenimis, per pastarąją parą buvo nustatyti 766 atvejai. Tai reiškia, kad šiuo metu bendras COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 10949 atvejų ribą. 

Taip pat nustatytos dvi mirtys. Jų skaičius – 136. Nuo šio viruso jau pasveiko 4166 asmenys.

Šiuo metu izoliacijoje – 31690 asmenų, o nuo birželio 1 d. užfiksuota 378 įvežtiniai atvejai.

Iš viso mirė 47 asmenys dėl kitų priežasčių, tačiau kurie buvo užsikrėtę koronavirusu.

Atvejų dvigubės

Po sekmadienį skelbtų naujų COVID-19 infekcijų skaičių, ministras Aurelijus Veryga įspėjo, kad jei žmonės toliau švęs šventes ir „neprisės uodegos“, tai atvejų dvigubės ir augs iki 1200.

„Tie skaičiai auga iki 600. Paskui, jeigu jie dvigubės ir augs iki 1200. Žinoma, augs. Jeigu neprisėsim uodegos ir norėsim šventes švęsti, kaip matosi per televiziją reportažuose, aišku, kad jie augs, jie negali neaugti. Jei mes norime lakstyti visur ir nesirgti – taip nebūna. Jei nesuveiks priemonės, kurios yra, jei žmonės jų nesilaikys, jeigu matysime tokius vaizdus, kaip matome Lenkijoje, kai yra protestai, susirėmimai su policija – tai jie, aišku, kad augs. Jei kaip pavasarį susitelksime – tai jie ims mažėti“, – žurnalistams kalbėjo ministras.

REKLAMA

Pasiteiravus, galbūt visuotinis karantinas būtų išeitis, A. Veryga atsakė, kad jo „nebūtinai reikia“. „Nes yra savivaldybių, kur labai maži skaičiai – kam tą karantiną skelbti? Žmonės, kurie atsakingai elgiasi, tegul jie gyvena gyvenimą šiek tiek ramesnį. Ten, kur tikrai sudėtinga – tai aišku, kad reikia karantino“, – teigia A. Veryga.

Vaizdai, kaip atliekamas Covid-19 tyrimas – video reportaže.

Nuo pirmadienio karantinas – 12-oje savivaldybių

Dvylikoje Lietuvos savivaldybių nuo pirmadienio, spalio 26 d., jau paskelbtas karantinas. Šiose savivaldybėse gyventojams draudžiama būriuotis, vietomis privaloma dėvėti apsaugines kaukes, apribojamas prekybos ir paslaugų vietų darbas bei taikomi kitokie apribojimai.

Karantinas paskelbtas šiose savivaldybėse: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono teritorijose.

Karantino režimo trukmė – nuo spalio 26 d. 00:00 val. iki lapkričio 9 d. 24:00 val.

Tuo metu Raseinių rajone karantinas pratęstas dar dviem savaitėms iki lapkričio 6 d. 24:00 val.

 


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2020-10-26 15:32:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia kaip pavasarį paskelbti karantina veiksminga nors buvo iškarto davė rezultatų o dabar nieko gero iś tu paprastų..
Atsakyti
-6

A
As
2020-10-26 15:40:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šimonytės ar Lanzbergių foto pasidėk ir žiūrėk
Atsakyti
-6

A
Aldo
2020-10-26 16:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnele tu, gal pati galetum išnykti, nerašyti nesąmonių
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (17)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų