naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aiškėja, kaip jau nuo kitos savaitės bus pradedamas švelninti karantinas. Sveikatos apsaugos ministerijos Vyriausybės pateiktame dokumente nuo kitos savaitės siūloma leisti veikti parduotuvėms ir kino teatrams, o kavinėms ir barams aptarnauti klientus lauke. 

Aiškėja, kaip jau nuo kitos savaitės bus pradedamas švelninti karantinas. Sveikatos apsaugos ministerijos Vyriausybės pateiktame dokumente nuo kitos savaitės siūloma leisti veikti parduotuvėms ir kino teatrams, o kavinėms ir barams aptarnauti klientus lauke. 

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame dokumente Vyriausybei siūloma pratęsti karantino režimą iki gegužės 31 dienos 24 val.

Švelnėjimas turintiems imunitetą

Dokumente siūloma, kad nuo balandžio 22 dienos asmenys, turintys imunitetą nuo COVID-19, galėtų susitikti grupėse iki 10 asmenų. 

Imunitetą turinčiais asmenimis laikomi tie, kurie persirgo COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų, bei asmenys, paskiepyti nuo COVID-19.

Jiems būtų leista lankyti gyventojus stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose, asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Būtų leidžiamos ekskursijos atvirose erdvėse, ribojant asmenų skaičių.

REKLAMA

Siūloma leisti rengti rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, išskyrus šventes uždarose erdvėse, kai jose dalyvauja ne daugiau nei viena šeima ir (ar) vienas namų ūkis arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą, taip pat šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių imunitetą.

REKLAMA

Prekyba – išskyrus savaitgaliais

Nuo balandžio 19 dienos siūloma leisti veikti parduotuvėms ir prekybos vietoms, veikiančioms oro ir jūrų uostų keleivių išvykimo terminaluose bei visoms kitoms parduotuvėms, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, išskyrus esančias turgavietėse.

„Be abejo, kiekvieną šitą sprendinį nutarime lydi atitinkamos arba ploto ribojimo, arba kitokios sąlygos“, – trečiadienį pažymėjo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Tiesa, nebūtinų prekių parduotuvės galėtų veikti tik darbo dienomis. Savaitgaliais veiktų tik maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, optikos, gėlių, laidojimo reikmenų ir vaistų prekių parduotuvės.

Parduotuvėms, kurios prekiauja būtinomis prekėmis, būtina užtikrinti 15 kv. m prekybos plotą vienam lankytojui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną asmenį.

Kitoms parduotuvėms būtina užtikrinti bent 20 kv. m plotą vienam asmeniui arba vienu metu aptarnauti ne daugiau kaip vieną klientą.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo gegužės 3 dienos siūloma leisti veikti visoms parduotuvėms, įskaitant ir esančioms prekybos centruose, išskyrus tas, kurios įsikūrusios turgavietėse.

Kavinės ir barai – tik lauke

Planuojama leisti veikti viešojo maitinimo įstaigoms – restoranams, kavinėms, barams, tačiau tik nuo 7 iki 21 val. Užsisakytas maistas ir gėrimai galėtų būti vartojami tik prie atvirose erdvėse esančių staliukų ir tik po ne daugiau nei du asmenis, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

REKLAMA

Siūloma, kad maitinimo vietos veiklą galėtų pradėti nuo balandžio 22 dienos.

Atlaisvinimai kultūrai

Ribojant žiūrovų skaičių, nuo balandžio 19 d. siūloma leisti dirbti kino teatrams, scenos meno įstaigoms. Taip pat planuojama leisti renginius atvirose ir uždarose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei 50 žmonių.

Kino teatrai, kino klubai, teatrai galėtų veikti tik žiūrovams užimant sėdimąsias vietas ir užpildant ne daugiau nei 30 proc. visų sėdimųjų vietų, o bendras žiūrovų skaičius neviršija 50. Taip pat vyresni nei 6 metų amžiaus žmonės privalėtų dėvėti apsaugines kaukes.

REKLAMA

Renginiai atvirose ir uždarose erdvėse galėtų vykti juose dalyvaujant ne daugiau nei 50 asmenų. Vyresni nei 6 metų asmenys privalėtų dėvėti apsaugines veido kaukes. Be to, renginius uždarose erdvėse būtų leista organizuoti tik, kai užpildoma ne daugiau nei 30 proc. sėdimų vietų.

Siekiant fizinio aktyvumo, nuo balandžio 26 d. siūloma leisti rengti sporto renginius, veikti sporto klubams, užtikrinant papildomas saugumo priemones.

Sporto klubai privalėtų užtikrinti bent po 20 kv. m asmeniui bei kitas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

REKLAMA
REKLAMA

Grupinės treniruotės galėtų vykti ne daugiau nei 5 asmenų grupėms.

Abiturientai grįš į klases

Siūloma, kad nuo gegužės 3 d. abiturientai galės grįžti į klases mokytis kontaktiniu būdu. Taip pat siūloma, kad gyvose konsultacijose galėtų dalyvauti nebe 5, o 10 abiturientų. 

„Turėjome daug diskusijų tiek su gimnazijų asociacijos nariais, tiek su profsąjungomis, tiek su moksleivių sąjunga, nusprendėme siūlyti grąžinti abiturientus nuo gegužės 3-iosios į kontaktinį ugdymą, derinant kasdienį ugdymą su nuotoliniu ugdymu“, – posėdyje kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

REKLAMA

Brandos egzaminai būtų vykdomi patalpose, kur būtų ne daugiau nei 10 abiturientų, išlaikant tarp jų ne mažesnį nei 2 metrų atstumą, arba 11–50 abiturientų, išlaikant tarp jų bent 2 metrų atstumą ir užtikrinant bent po 10 kv. m. asmeniui.

Ministerijos žiniomis, šiuo metu apie 45 proc. abiturientų yra pasiskiepiję nuo COVID-19, paskiepyta apie 60 proc. jų mokytojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų