naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau kitą savaitę – Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Vieni šias dienas išnaudos poilsiui, kiti – tęs tradicijas, lankydami artimųjų kapus. Susiplanavusiems artėjančias šventines nedarbo dienas sinoptikai siunčia aiškią žinutę ir atskleidžia, ar artimiausiu metu dar teks pasilepinti maloniais ir rudeniškais orais.

Jau kitą savaitę – Visų šventųjų diena ir Vėlinės. Vieni šias dienas išnaudos poilsiui, kiti – tęs tradicijas, lankydami artimųjų kapus. Susiplanavusiems artėjančias šventines nedarbo dienas sinoptikai siunčia aiškią žinutę ir atskleidžia, ar artimiausiu metu dar teks pasilepinti maloniais ir rudeniškais orais.

REKLAMA

Lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų dieną, orai bus itin palankūs lankyti kapus. Skėčių ar lietplačių ruoštis neprireiks – krituliai nenumatomi. Vėjas vakarinių krypčių, nestiprus.

Naktį temperatūra sieks 4-9 laipsnius šilumos, prie jūros išsilaikys ir 11 laipsnių. Dieną lepins 11-16 laipsnių šiluma.

„Lapkričio 1-oji atrodo graži, turėtų būti ir saulės daugiau“, – naujienų portalui tv3.lt sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

REKLAMA

Lapkričio 2-osios, Vėlinių naktis, numatoma be žymesnio lietaus. Dieną silpnai palynos didesnėje šalies dalyje.

„Kai kur toks dulksnojimas bus įkyrus“, – nurodo sinoptikė.

Pūs vėjas pietinės krypties, ramus. Temperatūra nakties metu bus panaši į lapkričio 1-osios – svyruos tarp 5-10 laipsnių šilumos. Diena bus apie 9-14 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Artimiausio savaitgalio orai

Artimiausio savaitgalio orų prognozė nieko gero nežada. Dangumi ir toliau plauks pilki lietaus debesys, saulės bus mažai.

Šeštadienio dieną daug kur prognozuojamas trumpas, negausus lietus, pūs smarkus pietvakarių vėjas. Storų paltų traukti iš spintos neprireiks – temperatūra dieną sieks 12-17 laipsnių šilumos.

Sekmadienis bus šaltesnis. Temperatūra dienos metu svyruos tarp 10-14 laipsnių šilumos, naktį – 6-11 laipsnių šilumos. Pietvakarių ir Vakarų vėjas kreips kryptį į Šiaurės Vakarų, bus vidutinio stiprumo.

REKLAMA

Kritulių taip pat bus. Tiesa, daug mažiau nei ankstesnėmis dienomis.

„Teritoriškai sekmadienį to lietaus bus menkai“, – pabrėžė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Paskutiniąją spalio dieną lauks malonūs ir rudeniški orai, lietaus nebus. Vėjas sugrįš į pietinę kryptį, bus nestiprus – 5-10 m/s.

Temperatūra pirmadienio naktį pasiskirstys tarp 1-6 laipsnių šilumos. Vakariniuose šalies rajonuose temperatūra bus aukštesnė – 7-9 laipsniai šilumos. Naktį sulauksime ir šalnų – temperatūra dirvos paviršiuje vietomis nukris iki 3 laipsnių šalčio.

REKLAMA
REKLAMA

Dienos metu temperatūra pasiskirstys tarp 8-13 laipsnių šilumos.

Gyventojai ne tik lankys kapus, bet ir planuojasi atostogas.

Jau rašėme, kad nespėjusiems pailsėti vasarą ar artėjančios šventinės nedarbo dienos taps puikia galimybe prasitęsti atostogas. Lapkričio 1 ir 2 dienos – būsimi laisvadieniai, todėl pasiėmus vieną atostogų dieną, galima susiplanuoti net 5 dienas trunkančias atostogas.

„Visos su įvairiomis šventėmis sutampančias kelionių datos yra populiarios, lietuviai jas suplanuoja iš anksto, nes nori užsitikrinti poilsį norimame viešbutyje už žemesnę kainą. Šventiniais periodais viešbučiai užsipildo labai greitai bei kelionių kainos užsakant vėliau būna aukštesnės“, – naujienų portalui tv3.lt sako kelionių agentūros „Tez Tour“ rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

REKLAMA

Apie išaugusį susidomėjimą kelionėms Vėlinių laikotarpiu naujienų portalui tv3.lt  kalba ir kelionių ekspertas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

 „Palyginus su pandeminiu laikotarpiu, šiemet augimas neįtikėtinas – mes tris kartus daugiau gauname užklausų, nes pandemijos metu būdavo kitų baimių. Bet jeigu vertintume su ikipandeminiu laikotarpiu, tai visada tas būdavo labai didelis“, – naujienų portalui tv3.lt sako kelionių ekspertas.

R. Širvinskas-Makalius pastebi, kad lietuviai nebesureikšmina Vėlinių – jie neretai pasirenka uždegti žvakę ant artimųjų kapų nuvykti kitu laiku.

 „Aš, pavyzdžiui, pats asmeniškai naudojuosi tomis atostogų dienomis, ir noriu tuos laisvadienius išnaudoti kelionėms. Tai turbūt, kad tie kapai gražiai atrodytų per Vėlines, reikėtų aplankyti juos iš anksto, jeigu yra toks poreikis“, – naujienų portalui tv3.lt sako jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų