Kandidatas į kultūros ministrus Kairys sulaukė Nausėdos pastabų: „Buvo kalbėta apie mano natūralius minusus“

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su kandidatu į kultūros ministrus liberalu Simonu Kairiu. Prezidentas atkreipė dėmesį, kad šiam kandidatui reikėtų dar sustiprinti savo ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje. Ir pažymėjo, kad labai svarbu yra komanda, kuri dirbtų kartu su juo.

„Pokalbio metu, prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad konkrečiai šiam kandidatui turbūt reikėtų dar sustiprinti savo ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje. Taip pat jis atkreipė dėmesį, kad kandidatas turi patirties dirbant savivaldybės lygmenyje, todėl itin svarbu ir komanda, kuri patvirtinus jį, dirbtų kartu su juo nacionaliniu lygmeniu ministerijoje.

Kalbant apie kultūrą, prezidentas pokalbio metu akcentavo, kad naujasis kultūros ministras turi turėti visą kultūros lauką apimantį požiūrį.

Kultūros ministras turi turėti pakankamai politinio svorio ir įtakos, kad galėtų keisti požiūrį į kultūrą – į tai, kad ji yra kiekvieno iš mūsų, tuo pačiu visos visuomenės gyvenimo pagrindas, mūsų tapatybės. Taigi, ir gerovės valstybės vertybinė ašis“, – po susitikimo komentavo prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Pasak prezidento atstovo, kultūros politika turi būti grįsta duomenimis ir tyrimais: „Ir matuojama, kokią ekonominę, socialinę ir pilietinę vertę kuria kultūros sektorius“.

Pokalbio metu buvo kalbėta ir apie kultūrą tarptautiniu lygmeniu. Taip pat aptarta, kaip pandemija palietė kultūros sektorių ir kaip reikėtų padėti šiam sektoriui.

Po susitikimo prezidentas turės įvertinti tinkamumą eiti šias pareigas. Anksčiau su daugeliu kandidatų susitiko prezidento patarėjai, o dabar G. Nausėda pats asmeniškai kalbėsis su kiekvienu kandidatu. Ir sprendimą žada priimti artimiausiu metu.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kandidatas į kultūros ministrus liberalas S. Kairys susitiko su G. Nausėda

Kairys: „Buvo tikrai kalbėta apie mano natūralius minusus“

Po susitikimo su prezidentu S. Kairys teigė, kad turėjo nuoširdų pokalbį su Lietuvos respublikos prezidentu ir jo komandos atstovais.

REKLAMA

„Buvo tikrai kalbėta apie mano natūralius minusus ateinant į šią poziciją dėl žinomumo ir politinio svorio, ir žinomumo kultūros lauke. Nemažai kalbėjome, kaip svarbu yra komanda, kuri tuos minusus eliminuotų“, – teigė S. Kairys.

Kandidatas į kultūros ministrus kol kas neatskleidžia, kas galėtų dirbti jo komandoje, nes jis dar nepatvirtintas ministru: „Kalbėti dabar viešai apie konkrečias pavardes būtų neetiška.“

„Mano komanda turėtų būti sudaryta iš dviejų tipų žmonių“

„Mano komanda turėtų būti sudaryta iš dviejų tipų žmonių – tų žmonių, kurie turi neabejotina autoritetą kultūros lauke, ir tų žmonių, kuriais aš besąlygiškai pasitikiu ir jau esu su jais pasitikrinęs nelengvame darbe, kultūros lauke“, – teigė S. Kairys.

Pasak kandidato, kažkokių konkrečių reikalavimų iš prezidento jis neišgirdo. Taip pat atsakė į pastabas, kad reikėtų sustiprinti ilgalaikę viziją kultūros sektoriuje.

„Platesnė vizija ir ta kalba apie ją galbūt yra sąlygota to, kad vis tiek yra kalbama, jog aš žmogus, kuris daugiau ateina iš savivaldos, o ne kažkokių nacionalinių įstaigų.

Tame pačiame Kaune aš dirbdamas ir veikdamas niekada nesijaučiau, kad esu uždarytas kažkokioje vieno miesto teritorijoje ir darėme daug dalykų, kurie yra susiję tarptautiniu mastu. Yra daug gerų pavyzdžių ir kitoms Lietuvos institucijoms, ką pavyko padaryti.

Bet šioje vietoje, aš girdžiu viską – ką sako prezidentas, jo patarėjai ir į tuos dalykus tikrai stengsiuosi atsižvelgti“, – teigė S. Kairys.

„Kultūra tikrai neturi būti kažkur paraštėje“

Pasak S. Kairio, su prezidentu „gan plačiai buvo perbėgta per temas“.

„Prezidentui tikrai rūpėjo visa pandeminė situacija, karantinas ir jo pasekmės visam kūrybos sektoriui, žiniasklaidai ir pan. Aptarėme, koks yra požiūris į tuos pačius kultūros sektoriaus darbuotojų atlyginimus, finansavimą ir kitus dalykus.

Labai džiaugiuosi girdėdamas ir matydamas ne tik šiandienos pokalbio metu, bet ir visą prezidentūros veiklą, kad tikrai stengiamasi pabrėžti, kad kultūra tikrai neturi būti kažkur paraštėje, o turi būti mūsų gyvenimo ašis, kad nebūtų padėta kažkur į užmarštį.

REKLAMA

Mano pagrindinis tikslas, kad kultūra būtų neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Tikrai matome įvairių tyrimų, įvairių nuomonių tų žmonių, kurie nelinkę dalyvauti kultūroje. Kai jų klausi: „Dėl ko?“. Tai jų dažniausias atsakymas būna, kad tam tiesiog nėra tam laiko. Man labai svarbu, kad visuomenėje kuo mažiau  būtų tokių žmonių. Čia turi būti ir valstybės pastangos, turi būti ir pats žmonių supratimas ir įtikinimas, kad kultūra net neveikdama tiesiogiai, bet ji tikrai neatsiejama to žmogaus gyvenimo dalimi“, – teigė S. Kairys.

Vėliau prezidentūroje dar lankysis Laisvės partijos siūlomas kandidatas į susisiekimo ministrus Kasparas Adomaitis. Pas šalies vadovą jau žengė kandidatė į socialinės apsaugos ir darbo ministres konservatorė Monika Navickienė.

Prezidento patarėjas S. Krėpšta teigė, kad su visais kandidatais į ministrus iš pradžių susitinkama „plačiame patarėjų rate“.

„Turime labai išsamius pokalbius apie pagrindines problemas kiekvienoje srityje, apie konkrečius būdus jas spręsti, ką mato kandidatas ar kandidatė, ir vėliau seka susitikimas su prezidentu ir išsamus pokalbis“, – sakė S. Krėpšta ir pažymėjo, kad yra vertinami kandidatų pasiekti rezultatai, išsilavinimas bei patirtis, bendraujama su socialiniais partneriais.

Šimonytė žadėjo prisiimti atsakomybę už pasiūlytus ministrus

Seimas antradienį pritarė konservatorės atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas. Už jos kandidatūrą balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, o susilaikė 41 parlamentaras.

Antradienį Seimo tribūnoje I. Šimonytė sakė prisiimanti asmeninę atsakomybę už visus savo pasiūlytus pretendentus į ministrus.

„Esame koalicijoje sutarę, kad jeigu iškilus kokiam nors šešėliui kas nors iš kabineto nuspręstų nepasitraukti, tuomet, matyt, pagal tokią logiką tektų pasitraukti man pačiai. Esu pasirengusi tą atsakomybę prisiimti“, – teigė I. Šimonytė.

REKLAMA

Seimui pritarus premjero kandidatūrai ir prezidentui jį paskyrus, ministras pirmininkas ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo pristato Seimui savo sudarytą ir prezidento patvirtintą Vyriausybę ir pateikia svarstyti šios Vyriausybės programą.  

Visas būsimų ministrų kabinetas atrodo taip:

Aplinkos ministras: Simonas Gentvilas (LRLS)

Energetikos ministras: Dainius Kreivys (TS-LKD)

Ekonomikos ir inovacijų ministrė: Aušrinė Armonaitė (LP)

Finansų ministrė: Gintarė Skaistė (TS-LKD)

Krašto apsaugos ministras: Arvydas Anušauskas (TS-LKD)

Kultūros ministras: Simonas Kairys (LRLS)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė: Monika Navickienė (TS-LKD)

Susisiekimo ministras: Kasparas Adomaitis (LP)

Sveikatos apsaugos ministras: Arūnas Dulkys (TS-LKD)

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė: Jurgita Šiugždinienė (TS-LKD)

Teisingumo ministrė: Evelina Dobrovolska (LP)

Užsienio reikalų ministras: Gabrielius Landsbergis (TS-LKD)

Vidaus reikalų ministrė: Agnė Bilotaitė (TS-LKD)

Žemės ūkio ministrė: Dalia Miniataitė (TS-LKD)


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-11-25 16:08:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko ko o ministrų Lietuvoj nepritrūks,išėjai į gatvę,čiupk pirmą pasitaikiusi (jei kojom paeina ir sakinį surezga) temk pas prezidentą ir tas patvirtins,tad ir turim "gerovės valstybę" čia leisiu sau nusikeikti.
Atsakyti
-2

V
Vaidas
2020-11-25 18:49:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nausedos kerstauja , o gal bijo Simonytes?
Atsakyti
0

V
Vida
2020-11-25 16:54:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svietimas t.y pazinimas yra svarbiausia kad kiek ienas is musu gerbtume kitu prigimtines teises ir tinkamai atliktume pavestas mums funkcijas.
Toks privalo buti kiekvienas valstybes valdzios atstovas, kad galetu reikalauti is kitu.
Tokiu nera??? Netikiu
Ju nepazista I.Simo yte? O cia kita kalba...:)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų