REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kanceliarijoje sklando nerimo nuotaikos. Pirmosios kai kurių naujos parlamento vadovybės narių kalbos verčia kanceliarijos klerkus susimąstyti, ar nevertėtų ieškotis kito darbo. Vis garsiau prabylama, kad Damoklo kardas pakibo ir virš dabartinio Seimo kanclerio Gintauto Vilkelio galvos, rašo „Lietuvos žinios“.

REKLAMA
REKLAMA

Kanclerio poste G. Vilkelis neišbuvo dar nė pusės 5 metų kadencijos. Jei naujoji valdžia į šią kėdę ryšis pasodinti savo žmogų, išstumti senąjį, nors jis priklauso ne politinio pasitikėjimo, o karjeros valdininkų būriui, problemų greičiausiai nekils. Tokios galimybės neatmeta ir pats G. Vilkelis: „Keičiantis Seimo kadencijai visko gali nutikti.“

REKLAMA

Be kita ko, pretekstu atsikratyti G. Vilkelio gali tapti iš pirmo žvilgsnio ne itin reikšminga aplinkybė - naujojo Seimo pirmininko rinkimų naktį parlamente neveikė restoranas. Ilgų batalijų nukamuoti politikai, panorę numalšinti alkį ir troškulį, nedidelėje kavinėje buvo priversti laukti savo eilės keliasdešimt minučių. Dalis jų vis tiek nieko nepešė. Kaltė dėl netvarkos versta G.Vilkeliui.

Atrinks geriausius?

Apie galimas permainas Seimo kanceliarijoje nedviprasmiškai užsiminė ir Arūnas Valinskas. Pirmadienio vakarą į Seimo pirmininko postą agresyviai stumtas Tautos prisikėlimo partijos lyderis iš tribūnos atvirai pareiškė: „Pasinaudodami įstatymų baze mėginsime siekti, kad Seimo kanceliarijoje liktų tie žmonės, kurie yra verčiausi ir geriausi. Nuo to bus geriau visiems Seimo nariams, o ne Seimo pirmininkui ar valdančiajai koalicijai. Tai yra darbas, kuris turi būti padarytas. Negąsdinu nė vieno, žinau, kad ten yra daug puikių specialistų, bet kai kurie, matyt, bendru sprendimu bus pakeisti geriausiais. Jeigu jau mokami pinigai, darbas turi būti atliekamas efektyviausiai.“

REKLAMA
REKLAMA

Neoficialiai teigiama, kad Seimo kanceliarijos „valymu“ yra užsidegę naujos valdančiosios daugumos vedliai konservatoriai. Jie esą įtaria, jog po aštuonerių socialdemokratų valdymo metų valdžios institucijose gali dirbti per daug vienai partijai ištikimų valdininkų. G. Vilkelis sutinka, kad tarp karjeros tarnautojų iš tiesų yra įvairių politinių pažiūrų žmonių, tačiau, anot jo, darbe tikrai niekas atvirai nepropaguoja partinių idėjų.

Paklaustas, kaip bus galima atrinkti geriausius iš dabar maždaug 500 kanceliarijos darbuotojų (valstybės tarnautojai sudaro maždaug pusę, kiti dirba pagal sutartis), kancleris tikino nežinąs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per daug vadovų

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas, buvęs Seimo kancleris (1996-2000 metų kadenciją) Jurgis Razma įsitikinęs, kad dabartinės Seimo kanceliarijos valdymo aparatas gerokai per didelis. „Atsirado departamentų vadovų, kanclerio pavaduotojų, nors tų valdymo funkcijų čia nėra daug. Mano supratimu, atsisakius kai kurių valdymo pareigybių būtų galima pataupyti. Žinoma, reikėtų patikrinti, koks darbo krūvis tenka kiekvienam kanceliarijos darbuotojui“, - kalbėjo J.Razma. Pasak konservatoriaus, dirbdamas kancleriu jis stengėsi taupyti mokesčių mokėtojų lėšas: buvo sumažintas kanceliarijos etatų skaičius, stebima, ar visi darbuotojai turi krūvį. „Po tų laikų šiek tiek atsipalaiduota, pristeigta nebūtinų etatų“, - įsitikinęs J.Razma. Paklaustas, ar valdančioji koalicija ketina keisti Seimo kanclerį, J.Razma sakė nenorįs kalbėti šia tema. Jis pats teigė didesnių pastabų G.Vilkeliui neturįs. „Gal tik vieną. Mano nuomone, jam nepavyko suvaldyti patalpų skirstymo proceso, dabar jis Seime vyksta gana chaotiškai“, - sakė J.Razma. Apie didesnius priekaištus esą bus galima kalbėti atlikus kanceliarijos auditą.

REKLAMA

Bylinėjasi teismuose

Šnekama, kad Seimo kanclerio posto neatsisakytų dabartinis jo pavaduotojas Gedeminas Aleksonis, parlamente įvairias pareigas einantis apie 10 metų. „Tikrai negirdėjau tokių kalbų“, - vakar LŽ tikino vicekancleris. Paklaustas, ar sutiktų perimti kanclerio postą, G. Aleksonis teigė, jog kalbėti apie tai „būtų neetiška tiesioginio viršininko atžvilgiu“.

Seimo kanceliarijos darbuotojams ne paslaptis, kad tarp dabartinio kanceliarijos vadovo ir jo pavaduotojo esama nemenkos trinties. Panašaus nesuderinamumo apraiškų būta tarp G. Aleksonio ir ankstesnio Seimo kanclerio Arvydo Kregždės, kuris atsistatydino dėl vadinamojo privilegijų skandalo.

REKLAMA

G. Aleksonis yra apskundęs G. Vilkelio jam pareikštas drausmines nuobaudas - pastabą ir papeikimą - Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Šis turėtų paskelbti savo sprendimą kitą savaitę. „Nenoriu komentuoti, tai vidaus reikalas. Manau, teismas panaikins nuobaudas“, - vylėsi G. Aleksonis.

Seimo kanclerį penkerių metų kadencijai parlamento vadovo teikimu skiria ir atleidžia Seimas. Istoriko ir teisininko išsilavinimą turinčio nepartinio G. Vilkelio kandidatūrą 2006-ųjų spalį parlamentarams pateikė tuometis Seimo pirmininkas Pilietinės demokratijos partijos lyderis Viktoras Muntianas.

Raimonda Ramelienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų