Kalėjimų departamento direktorius A. Norkevičius: saugumui būtinas modernizavimas

Siekdamas išspręsti rpieš gerą šimtmetį pastatyto Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo perpildymo problemą bei įvertindamas tai, kad Pravieniškėse buvo pradėtas ir nebaigtas statyti kalėjimas, Kalėjimų departamentas 2012 metų birželio mėnesį pradėjo vykdyti partnerystės projektą "Privataus subjekto atranka valdžios ir privataus subjektų partnerystės projekto "Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo iškėlimo iš Vilniaus centrinės dalies 1-asis etapas" įgyvendinimui".

"2013 spalį įvyko posėdis, kuriame buvo vertinami techniniai ir finansiniai pasiūlymai, techninius pasiūlymus atitiko trys bendrovės: "Hanner" su partneriais ir "City Service", bet finansinis pasiūlymas "City Service" neatitiko finansinių reikalavimų", - per spaudos konferenciją sakė Kalėjimų departamento direktorius Artūras Norkevičius.

Tuomet, pasak A. Norkevičiaus, komisija atmetė pasiūlymą dėl finansinio modelio neatitikimo, kitų atmetė dėl per didelių kainų perkančiajai organizacijai, tad atlikus šiuos veiksmus buvo kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnyba. Tarnyba nustatė, kad "City service" neatitinka reikalavimų. Tačiau "City service" po šių nutarimų pradėjo intensyvią teisminių ginčų kampaniją prieš Kalėjimų departamentą ir Viešųjų pirkimų tarnyba.

REKLAMA

"Per tą laiką "City Service" skundė Viešųjų tarnybos veiksmus, prašė juo panaikinti, pripažinti negaliojančiais, atitinkami skundai buvo pateikti įvairioms institucijoms", - kalbėjo Kalėjimų departamento direktorius.

Kalėjimų modernizavimas būtinas

Kalėjimų departamento direktorius taip pat pabrėžė, kad kalėjimų modernizavimas būtinas ne tik kaliniams, tačiau ir darbuotojams, kuriems dabar dirbti nėra saugu

"Tam, kad kalėjimas būtų pokyčių vieta reikia juos modernizuoti. Nuo bendrabutinio tipo reikia pereiti į kamerinio tipo įstaigas, tada galėtume tikslingiau ir geriau prižiūrėti nuteistuosius, apribojant draudžiamų daiktų, gerinant socialinę integraciją", - aiškino A. Norkevičius.

Pagal vykdomas procedūras kalinimo įstaiga turtėtų būti baigta 2016 metais, ten būtų perkelti iki gyvos galvos ir ilgom bausmėm nuteisti 320 kalinių. Kitas didelis projektas - "Tardymo izoliatoriaus iškėlimas iš miesto centro", ten būtų galima laikyti 1200 nuteistųjų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų