Per rinkimų kulminaciją tradicinis dviejų skirtingų barikadų pusių priešiškumas - tarp politikų ir žurnalistų - peraugo į atvirą antipatiją ir net tarpusavio įžeidinėjimus tiesioginio eterio metu. Anot vieno kantraus politiko, jie esą perima per daug sau leidžiančių žurnalistų primestas bendravimo taisykles, rašo „Lietuvos žinios“.

Rinkimų naktį Tautos priskėlimo partijos pirmininkas (TPP) Arūnas Valinskas ir žinoma žurnalistė Rūta Grinevičiūtė televizijos laidos metu apsimainė įžeidžiamais epitetais - vienas kitą netiesiogiai pavadino prostitutėmis. Politikos debiutantas kitą dieną vėl apsipyko viešai - šįkart radijo laidoje.

Skaičiuojant rinkėjų balsus, tiesioginio TV eterio metu karščiavosi ir kiti politikai: štai partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininko pavaduotojas pakėlęs balsą piktinosi porinkiminės laidos vedėjos Ritos Miliūtės klausimais.

Vaidina „kietą“

Po nemandagaus ginčo tiesioginio eterio metu LNK laidoje su R.Grinevičiūte jau pirmadienio vakarą A.Valinskas kitoje Lietuvos radijo laidoje pertraukinėjo jos vedėją Tomą Dapkų ir įsivėlė į ginčą su kitu diskusijos dalyviu Virgiu Valentinavičiumi. Žinomas televizijos veidas keturis kartus griežtai uždavė tą patį klausimą - ar žurnalistas teisingai jį supratęs.

REKLAMA

Po trejeto valandų TPP įkūrėjas Lietuvos televizijos laidos metu buvo beįsiveliąs į ginčą su žurnaliste R.Miliūte ir jos kolega Audriumi Matoniu.

„Jeigu jūs norite komentuoti tai, ką mes darome - tuomet komentuokite, jeigu norite komentuoti jų (politologų - LŽ) nuomonę - komentuokite juos pasikvietę. Bet tai yra ne šios laidos tema“, - LTV laidos vedėjams aiškino A.Valinskas. Po šio jo pareiškimo R.Miliūtė nebeaštrino pokalbio ir padėkojo partijos pirmininkui už leidimą toliau vesti laidą.

Nepatogų klausimą eteryje A.Valinskui uždavęs T.Dapkus savo pašnekovo viešo kalbėjimo manierą vadina bravūriška. „Kartais pasitaiko, kad politikai labai nori pademonstruoti savo kietumą, kuo skambiau pasisakyti. Galbūt A.Valinskas nori iš visų išsiskirti?“ - svarstė radijo žurnalistas.

Jaučiasi užsipulti

Tačiau A.Valinskas teigia turintis teisę į griežtesnį žodį. „Ar šis kivirčas pažeidė įstatymą ar moralės ribą? Šiuo atveju ne žiniasklaidos teisė kvestionuoti kalbėtojo toną“, - kalbėjo TPP pirmininkas LŽ.

Drauge jis įžvelgia žurnalistų darbo broką. „Kai kurie žurnalistai, atsiprašant, net nesiteikia pasiruošti interviu - aš tai matau plika akimi. Man tiesiog gėda už šį cechą, kuriame pats esu praleidęs nemažai metų. Bet aš jų nesiruošiu mokyti. Aš šnekuosi su jais jų pačių kalba: kaip klausia - taip atsakau“, - sakė A.Valinskas.

Tuo metu Valentinas Mazuronis LŽ teigė, jog porinkiminėje laidoje nekėlęs balso prieš jį klausinėjusius vedėjus. Politikas pripažįsta, kad jį erzina šališki vedėjų klausimai net nelaukiant atsakymo arba neleidžiant atsakyti. „Jeigu uždavus klausimą iš karto yra pertraukinėjama, komentuojama ar bandoma įteigti savo interpretaciją, aš manau, tai nėra labai profesionalus darbas ir korektiškas elgesys prieš į laidą pakviestą pašnekovą“, - sakė V.Mazuronis.

Išeitis - humoras

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas Andrius Vaišnys įvardija ir teigiamą tokių viešų nemandagumo protrūkių pusę - taip žiūrovas esą gali pamatyti, kas yra kas. Pasak jo, kivirčų kibirkštys kyla tiek vienai, tiek kitai šaliai trokštant parodyti ne savo kompetenciją, o šaunumą. „Žurnalistai turi teisę ir privalo rodyti, kad karalius nuogas. Tai yra vienas pagrindinių išbandymų kiekvienam, kuris ateina į politiką. Todėl naujas politikas turėtų susikurti pokalbio stuburą ir sugalvoti, kaip pasakyti, o nesiekti atsikirsti žurnalistui. Žmonės kalbinami ne tam, kad prieštarautų“,- teigė A.Vaišnys.

REKLAMA

Seimo narys ir gerų manierų populiarintojas Arminas Lydeka pripažįsta kartais ir pats supykstantis ant žurnalistų. Jis atsiminė neapsikentęs ir tiesioginio eterio metu sukritikavęs žurnalistę, kai ši apgavo pašnekovus nenurodžiusi tikrosios laidos temos. „Tu, žmogau, nesilaikyk tų pačių primestų blogų žaidimo taisyklių. Vis dėlto ir mane dažnai jos sunervina - mes visi žmonės ir kartais nesusitvardome, nesusivaldome. Deja, esu ne kartą žurnalistą išbaręs“, - sakė etiketo žinovas A.Lydeka.

Jo įsitikinimu, geriausias priešnuodis politikams yra humoras - taiklus juokelis gali nuginkluoti žurnalisto pašaipą, klaidą ar netaktą.

Ištrauka iš spalio 13 d. Lietuvos radijo laidos „Dienos tema“

T.Dapkus: pone Valinskai, štai yra įvairių vertinimų apie tai, kad jūsų partija tarsi gimininga Socialdemokratų partijai. Kaip jūs vertintumėte tokias mintis?

A.Valinskas: Kaip nesąmonę ir dar vieną kartą jūsų lūpomis pasakytą spekuliaciją. Tai yra nesąmonė: mes nebuvome, nesame ir nebūsime nei socialdemokratų, nei kieno kito projektas. Ar jūs aiškiai supratot?

T.Dapkus: Pone Valinskai, o jūsų politiniai partneriai, kas jie galėtų būti?

A.Valinskas: Mes apie juos kalbėsime tuomet, kai bus pasibaigęs antras turas. Bet man jūs neatsakėte į klausimą, ar aiškiai supratote, kad mes nesame socdemų produktas.

V.Valentinavičius: Čia ponas Dapkus klausinėja - ne jūs. Čia ne jūsų laida, atsiprašau.

A.Valinskas: Tai taip. Bet aš klausiu: ar jūs tiksliai supratot?


Rašyti komentarą...
m
me
2008-10-15 09:06:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
valinskas ir vakar per laida "versijos" parode savo tikraji veida. tokio pikto ir susinervinusio dar nebuvau maciusi. toks vaizdas, kad per reklamine pertraukele su racu musesi ...
Atsakyti
0

i
inž
2008-10-15 09:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu Valinskui.
reikia pradėti kautis už sistemos pakeitimą.
-------
Jie (žurnalistų bosai, politNElogai) norėtų, kad ateinanys į Seimą nuleistų galvą, linkčiotų kokiam Dapkui ar Vakariečiu save laikančiu Valentinavičiumi, Miliūtei)grinevičiūtei ir ttt.
Atsakyti
0

t
tiesą sakant
2008-10-15 09:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
.
su kai kuriais žurnaliūgomis tikrai reikia turėti auksinę kantrybę...
.
pastaba:
čia neturiu omeny normalių žurnalistų...
.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų