Apie smarkiai išbrangusį automobilių parkavimą dalis miestiečių sako net nežinoję – nustebo tik išvydę galutinę sumą, su kuria turi atsisveikinti. Savivaldybė vilniečiams atsako pažadais, kad už surinktas lėšas judumas Vilniuje tik gerės ir gerės.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Sostinės centre automobilių parkavimas pabrango kone dvigubai. Negana to, mokėti turės ir elektromobilių vairuotojai, kurie anksčiau čia automobilius statydavo nemokamai.
Dalis sostinės centre, Vokiečių gatvėje kalbintų žmonių nustemba, sako, kad apie nuo liepos 1-os kylančias kainas net nežinojo:
„Super! Gerai gyvenam.”
„Tragedija, ką daro. Tragedija.“
„Labai daug. Nenormalu, mano nuomone.“
Didesni pokyčiai – elektromobilių vairuotojams
Mėlynojoje zonoje parkavimas brangiausias – anksčiau valanda kainuodavo 2,5 euro, o dabar 3,5 už pirmąją stovėjimo valandą ir 4 eurai nuo antrosios stovėjimo valandos.
Raudonojoje zonoje parkavimas kilo nuo 1,5 euro iki 2,5. Geltonojoje nuo šiol vietoj 60 centų už valandą teks mokėti 1 eurą. O žaliojoje valandos kaina pakilo nuo 30 iki 50 centų.
Didesni pokyčiai – elektromobilių vairuotojams. Mėlynojoje zonoje, vietoj išvis nemokamo parkavimo, nemokama lieka tik pirma valanda. Vėliau kainos – tokios pačios, kaip ir kitiems.
O „carOne“ programėlės statistika rodo, jog vilniečiai automobilius dažniausiai stato pigesnio parkavimo zonose. Kuo pigesnė zona, tuo didesnė tikimybė, kad vairuotojai automobilį ten paliks ilgiau.
Specialistas Jurgis Gudauskas pastebi, kad apie kylančias kainas pranešanti savivaldybė garsiai skelbia, kad parkavimas brangs vos keliasdešimt centų, tačiau realybėje žmonėms teks pakloti kur kas daugiau.
„Žmogus skaičiuoja, kiek jam bendrai stovėjimas brangsta, o ne kiek ta valanda. Tai čia toks manipuliavimas skaičiais“, – sakė „carOne“ atstovas.
Bando sutaupyti užsipirkdami bilietų
Visgi, jei svarstote nebemokėti už išbrangusį parkavimą Vilniaus mieste, automobilį palikti prie namų ir į darbą vykti viešuoju transportu, tai taip pat nebebus taip pigu, kaip buvo iki šiol
Nuo liepos 1-os pabrango visi viešojo transporto bilietai. Dar pirmadienį vienkartinės kelionės bilietas kainavo 90 euro centų, o nuo antradienio – jau 1,25 euro.
Pusvalandžio trukmės bilietas pabrango nuo 0,65 iki 1 euro, o valandos – nuo 0,9 iki 1,25 euro. Mėnesio bilietas vietoj 29 eurų dabar kainuoja 38, metinis – vietoj 310, dabar 342 eurus.
Kai kurie vilniečiai bandė sutaupyti ir vienkartinių bilietėlių spėjo užsipirkti didesnį kiekį už senąją kainą. Visgi šiuos bilietėlius teks išnaudoti iki rugsėjo 1 dienos:
„Kiek užsipirkot? – 30. Čia taupymas, kaip sakoma, ant degtukų.“
„Pamiršau tai padaryt. Norėjau, bet pamiršau.“
Visgi JUDU tikina – kainos kyla ne veltui. Žada, kad viešojo transporto kokybė gerės.„Atsiras nuo rudens tam tikrų pokyčių, bus kai kurie maršrutai praplėčiami, kursuos dažniau“, – tikino JUDU vadovė Loreta Levulytė–Staškevičienė.
JUDU skaičiuoja, kad dėl bilietų kainų pokyčių papildomai bus surinkta apie 15 milijonų eurų per metus.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:






































































































































































































































O ko daugiau tikėtis iš Stepukonio draugelio, kuris statys x4 brangiau stadioną..
40 mln eur vertės stadionas vilniečiams kainuos 160 000 000 !!!
avis reikia kirpti.