Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Sunkiai rasime valstybę Europoje, kur pareigūnai mokėtų už mokslą, prašytų nemokamo maitinimo valgykloje savo vaikams, ar eitų į socialinius skyrius prašyti paramos, iš savo algos piltų kurą į tarnybinių automobilių bakus, kad galėtų nuvažiuoti į įvykio vietą.
Manau svarbiausia priežastis, kad praktiškai neliko specializuotų rengimo centrų, o tie, kurie baigia aukštąjį mokslą, nevisai atitinka reikiamos kvalifikacijos. Kalbant paprastai, kartais teorija skiriasi nuo praktikos ir tie, kas dėsto, neturi praktinės patirties. Pareigūnų rengimas nėra valstybės prioritetinė sritis. Nevykdoma atranka, nėra motyvacijos. Nėra tinkamai parengtų mokymo bazių ir centrų. Rengimo centruose nemažai dirba idėjinių žmonių, bet labai trūksta profesionalų.

Kalbant apie algas, juos praktiškai nekito nuo 2009 m., net BMA buvo sumažintas nuo 490 iki 450 Lt
Todėl Lietuvos buvę pareigūnai dirba svetimų valstybių interesams, kaip geras autoriaus pavyzdys saugo Somalio piratus, kad išgyventų, dirba žvejybiniuose laivuose, žemės ūkyje, statybose ir t.t., t.y. kuria pridėtinę vertę ne Lietuvoje, o svetimose valstybėse.

Kalbant apie motyvaciją - Išskyrus padėkų, atminimo ženkliukų ir medalių, daugiau pareigūnai nieko negauna kažkur nuo 1998 metų. Pašalpos irgi egzistuoja tik ant popieriaus.

Ir aš manau, kad problema tame, kada sistema neturi ką pasiūlyti pareigūnams, nėra tinkamos atrankos, motyvacijos dirbti sąžiningai, tai mes ir turime tai, ką turime. Ir nuo to, kiek pareigūnai bus niekinami, menkinami, situacija nuo to tikrai nepagerės.

Kodėl politikai nekalba apie realiai situaciją keičiančius dalykus - motyvaciją, pareigūnų algas, socialines garantijas? Juk kai valstybė turi ką pasiūlyti pareigūnui, tai tikrai atsiras iš ko pasirinkti...
Pagrindinė priežastis...
Pagrindinė priežastis...
Šiai dienai mes turime pasekmes, kurių ištakos glūdi 1989-93 metais. Norėčiau priminti, kad Lietuvos policija ( tuometinė milicija ) įvykdė savo funkcijas nepriklausomybės siekime ,t.y., užtikrino visuomenės saugumą, kaip vieną iš valstybingumo požymių Lietuvai neturint savų karinių pajėgų. Na, o po to prasidėjo Policijos valymai, skyrimai į postus nekompetentingų asmenų, bet lojalių vienai ar kitai partijai. Trumpiau tariant prasidėjo policijos griovimas, nes reikėjo privatizuoti valstybinį turtą visais įmanomais būdais ( daugiausia nusikalstamais ), reikėjo panaikinti mechanizmą galintį užkirsti tam kelią – ir visi plojo katutes valdžiai, nes patys ką sugebėjo nusigvelbė ( kas fermos duris, kas visą fermą, kas gamyklos stakles, o kas ir visą gamyklą ). Visi buvo laimingi, nes valdžia pati vogdama griovė policiją, ir visiems leido po kąsnelį nusigvelbti. Kalbant apie susidariusius valdžios ir policijos klanus – tai matėsi jau 1994 metais. Mane tada pašiurpino vieno vyr. komisaro sulaikymas už kyšio paėmimą. Tuo metu kyšiai jau klestėjo ir tai nebuvo nuostabu, bet kaip jaunuolis būdamas 26 metų galėjo tapti vyr. komisaru? O gi pasirodo labai paprastai – aukštai sėdinčių lojalių valdžiai mamyčių ir tėvelių dėka. Kaip visi stebėjosi, kad toks jaunas toks sumanus jaunuolis jau komisaras, o kad jis dundukas parodė jog nesugebėjo net kyšio paimti, bet jis savas, mūsiškis. O kaip su tais kurie jį sugavo? O gi paprastai lauk iš policijos, trukdote dirbti.

Šiandien prichvatizacija pasibaigė– kažkas turi prekybos tinklus, kažkas elektros tinklus, kažkas liko su jau supuvusiomis fermos durimis ir staiga atsibudome – mus pjauna, mus apvaginėja, pareigūnai fašistai, žmogžudžiai, girti policininkai vaikus žudo, seimūnai nacionaliniuose parkuose vilas statosi, valdžios vyrai už mūsų pinigėlius pailsėt po užsienius varinėja ir t.t..

Šiai dienai profesionalai palieka tarnybas, kalbant apie pareigūnus, nenoriu tikėti, kad didžioji dauguma išvarė į užsienius vien dėl ilgesnio pinigėlio, manau, kad pagrindinis jų motyvas buvo nekontroliuojamas bardakas šalyje, teisėsaugoje ir teisėtvarkoje, kurį sąmoningai padarė valdžia metodiškai naikindama kontrolės mechanizmą, o tautos dauguma tam buvo abejinga ir pritardama plojo katutėmis.

Tai ilgalaikės mūsų valdžios politikos ir mūsų visų abejingumo pasekmės. Žvakutes turėjome nešti prie VRM dar 1991-1992 metais kai prasidėjo pirmieji policijos valymai, o šiai dienai galima konstatuoti, kad Lietuva liko be POLICIJOS tikrąja to žodžio prasme, be teisėtvarkos ir teisėsaugos.
taip ir reikia mentams...;)
Aš pakraupęs!Tas Kuršėnų policininkėlis jau pencijoj/Na tas kur į šokius be uniformos norėjo įeit su pažymėjimu?Na tai "susidėvėjimas"kažkoks nuostabus!Davė vaikinai į dūdą-žinojo kokiam "gnydai"duoda!Jokios pagarbos nerandu-sulaikyti nepilnamečiai buvo sulaikyti nepranešant jų tėvams!Beje-man-baudą skyrė-rastas griovyje girtas besivoliojantis-nors atvežė kartu su tais"nusikaltėliais"!Jei ne aš-tai būtų "paragavę"lazdos-ten toks kiets policiniks tada valdžią rodė...Nepasisekė-bet taip ir neprišaukiau Šiaulių Prokuroro-koridoriuje stovėjo ir jam rūpėjo "savanorį"ištraukt-prigėręs sužeidė(bešaudydams į buvusios panos vaikino mašiną-kulka nutraukė rods vieną pirštą)...Nebesikišu į jokius "reikalus"su policija...Nori kažką padėt-tai pats lieki kaltu!Nors vieną kartą teko 112 surinkt-atvažiavo ir pasibaigė vos ne muštynės!Pats nepatikėjau-tai dar kartą paskambinau ir padėkojau-tik jaučiu ne tiems policininkams,bet dispečeriams...O šiaip-tai gana keistos tos "pencijos"pareigūnams-aš ariu norėdamas"kuo rečiau"su jais susitikt-tai gal galiu iškart invalidumą 40-mečiui sumokėt?Tokiam apvalainam,dar ir "užsitarnavusiam"antpečius...na ,kad dar sugebėtų net Lietuvoj prisidurt prie pencijos-kuri didesnė nei mano nuo minimalaus atlyginimo??!Kenskmingos sąlygos-tai man su pareigūnu susitikt-nes jis pareigūnas...o aš gal būt ir įpatingai pavojingas jo ramiam darbui ir būsimai pencijai?!
Po Garliavos mustyniu ,policininkai buvo laimingi.Jiems leido nebaudziamai dauzyti senukus,moteris,naudoti ginklus,dujas kiek dusia geidzia.Matomai reikia vel organizuoti zygi,gal pries vaiku darzeli ar seneliu prieglauda.Tada vel visi bus laimingi.
Toks jau ju laimes supratimas.
@Deja Kam pastoviai reikia eskaluoti Garliavos šturmą, ar už tuo nesikiša politikų ausis, ką, ministras nieko nežinojo, ar seimo narių pasiūlyta policijos generolo kandidatūra ir prezidentės patvirtinta irgi nieko nežinojo? Lengviausiai yra apkaltinti pareigūnus, ką daro ir politikai ir purvasklaida, ir komentatoriai nesuprasdami esmės. O kodėl nėra kalti tie, kas priėmė toki sprendimą, ir tie, kas tai palaimino.
Tai gal fašistai ne pareigūnai, o tie, kas tai palaimino, ministrai ir generolai. Lengviausiai yra, pasakyti, kad pareigūnai yra sadistai ir t.t.
Niekas nežino, kad per pirmąjį šturmą Garliavoje, dalis policininkų nenorėjo, bet paklusdami vyresnybės įsakymams privalėjo dalyvauti vykdant teismo sprendimą prievarta paimti Drąsiaus Kedžio dukterį iš jos senelių namų Garliavoje. Įdomiausia, kad tarp Kauno rajono policijos komisariato pareigūnų buvo daug nepritariančių tokiam teismo sprendimui, todėl vykdami užtikrinti sklandų mergaitės paėmimą kai kurie pareigūnai net minėjo, kad jei bus bandoma mergaitę perimti naudojant prievartą, tai jie net gali pereiti į vaiko gynėjų pusę. Nepavykus įvykdyti teismo sprendimo šiame procese dalyvavę policininkai papuolė į nepavydėtiną situaciją, nes savo vadovybės buvo kaltinami, kad neužtikrino priverstinio mergaitės paėmimo, o paprasti žmonės juos smerkė už dalyvavimą padedant jėga vykdyti teismo sprendimą, kurio metu net buvo sužalotas vaikas.
Visiškai teisingai parašyta,teisinga nuomonė.Aš kaip buvęs pareigūnas,matau,kad praėjus 12 metų,tada kai išėjau į pareigūno pensiją,nuo to laiko viskas tik labai greitu tempu blogėjo,ir vadinasi ,jeigu padėtis viršūnėse policijos atžvilgiu nesikeis,tauta liks be apsaugos nuo žulikų.Tai jau ne valstybė,o kažkoks surogatas.Negi iki to prieisime????Negi renkami valdžiažmogiai ir toliau kurs gražias priešrinkimines pasakas,o realiai nieko nedarys,ir viskas po truputį toliau grius.Negi valdžia tapo viskam abejinga????
Dievas yra.Kai nukreipi ginklą prieš savo liaudį,tai Dievas atsuka užpakalį.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų