K. Pūkas širsta ir ketina kreiptis į Strasbūro teismą

Parlamentaras Kęstutis Pūkas Konstitucinio Teismo (KT) sprendimą dėl sulaužytos priesaikos vadina neteisingu ir ketina skųstis Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT).

„Blogai vertinu, manau, jis neteisingas yra. Jeigu aš nesu padaręs jokio nusikaltimo, apkaltinti, kad aš pažeidžiau Konstituciją, sulaužiau priesaiką... Teismas siekė populiarumo, pagal didelį skandalą, kuris buvo padarytas, bet pagrindo nėra“, – antradienį žurnalistams Seime sakė K. Pūkas.

„Aš kreipsiuosi į Strasbūrą, Europos Žmogaus Teisių Teismą, ieškosime teisingumo“, – pridūrė Seimo narys.

Konstitucinis Teismas antradienį paskelbė, kad Seimo narys K. Pūkas šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, kai, įtariama, seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų.

Tokia teismo išvada leidžia tęsti parlamentaro atžvilgiu pradėtą apkaltos procedūrą. Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė patvirtino, kad K. Pūko apkalta bus svarstoma sausio 12 dieną.

Teismui padarius išvadą, kad asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai, Seimas balsuoja, ar panaikinti Seimo nario mandatą. Kad mandatas būtų panaikintas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 85 parlamentarai iš 141.

REKLAMA

Pats parlamentaras sako dar nesąs apsisprendęs, ar atsisakyti mandato iki balsavimo dėl jo panaikinimo.

„Nežinau, pažiūrėsiu, aš nieko nesu padaręs, aš neturėčiau trauktis, bet pažiūrėsiu, kokia situacija“, – sakė kaltinimus priekabiavimu neigiantis parlamentaras.

Seimas gegužę kreipėsi į KT išvados dėl K. Pūko veiksmų, tačiau procesas strigo dėl Seimo nario ilgalaikės ligos.

Seimo specialioji komisija yra konstatavusi, kad K. Pūkas neetišku elgesiu diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, nes bendraudamas su jo padėjėja dirbusia bei Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos siekiančiomis merginomis veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba pažemino kandidačių orumą, diskriminavo jas dėl socialinės padėties.

Gruodžio 5 dieną Seimas panaikino K. Pūko teisinę neliečiamybę, kad prokurorai galėtų jam pateikti įtarimus galimo seksualinio priekabiavimo ir ginklo laikymo taisyklių pažeidimo.


Rašyti komentarą...
M
MANTAS
2017-12-19 13:55:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ka tu iskrypeli dar nori teistis??? Ir vel pralosi nes per daug iskrypes esi DEBILE SENAS
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų