Kęstutis Čilinskas atsiėmė Seime pradėtas svarstyti įstatymų pataisas, numačiusias aktyvesnį Seimo vaidmenį skiriant policijos vadovą. Tokį savo sprendimą parlamentaras motyvavo tuo, kad generalinio komisaro kandidatūra jau pateikta V. Adamkui pagal dabartinę tvarką ir tolesnis pataisų svarstymas pastatytų prezidentą į dviprasmišką padėtį.

Seimas dar prieš Naujus metus buvo pritaręs po pateikimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario Kęstučio Čilinsko pasiūlytai įstatymo pataisai, pagal kurią, prieš Respublikos Prezidentui skiriant Generalinį komisarą, jo kandidatūra apsvarstoma Seime. Seimas nutarė, kad šis klausimas turi būti svarstomas greitai, dar šioje pratęstojoje rudens sesijoje.

Tačiau iki šiol projektas nebaigtas svarstyti Seimo komitetuose. Todėl K.Čilinskas pasinaudojo savo teise atsiimti projektą. Tokį žingsnį jis motyvavo tuo, jog Seimas užtęsė klausimo svarstymą ir Generalinio komisaro skyrimo procedūra jau prasidėjo pagal tebegaliojančią tvarką: Generalinio komisaro kandidatūrai pritarė Vyriausybė, po to ji buvo pateikta Respublikos Prezidentui. Todėl, pasak K.Čilinsko, jei Seimas ir priimtų įstatymo pataisą, ji nieko nepakeistų.

Tačiau, pasak K.Čilinsko, tęsiant Seime Generalinio komisaro skyrimo tvarkos svarstymą, po to, kai kandidatūra pateikta Prezidentui, tiek Respublikos Prezidentas, tiek Generalinis komisaras atsidurtų dviprasmiškoje padėtyje, sukeltų policijoje ir visuomenėje svarstymus apie Generalinio komisaro paskyrimo teisėtumą.

REKLAMA

Seime turi būti nutrauktas procedūros svarstymas, kad paskyrimo klausimas būtų be interpretacijų išspręstas, teigia K.Čilinskas.

Be to, pasak K.Čilinsko, Vidaus reikalų ministras, šiandien Teisės ir teisėtvarkos komitete svarstant projektą, pripažino, kad  supranta, jog Generalinio komisaro skyrimo ir atskaitomybės klausimai turi būti ateityje įstatymiškai kitaip išspręsti. Ministras pareiškė, kad yra pasirengęs greitu laiku pateikti Seimui reikalingų įstatymų projektus. K.Čilinsko teigimu, ministro požiūris yra priimtinas.

Prezidentas Valdas Adamkus ketvirtadienį priėmė kandidatą į policijos vadovus – Vizgirdą telyčėną, tačiau kol kas nepaskelbė, ar skirs jį į pareigas. Šiuo metu policijos generalinio komisaro pareigas laikinai eina jau atleistasis policijos vadovas Vytautas Grigaravičius.

V.Grigaravičius nusprendė trauktis iš pareigų, prisiimdamas moralinę atsakomybę už policininko sukeltą avariją Skuodo rajone, kurioje žuvo trys vaikai. Dėl tragedijos atsistatydino ir buvęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys. Dabar Vidaus reikalų ministerijai vadovauja buvęs viceministras Regimantas Čiupaila.


Rašyti komentarą...
a
antraste
2008-01-10 18:27:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
seimas siaip jau rasomas didziaja
Atsakyti
0

A
AK
2008-01-10 19:11:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
...antra pastraipa iš apačios pavardė turėtų būti iš didžiosios raidės.. ...V.T.
Atsakyti
0

G
GEDIMINAS ,LRLS NARYS
2008-01-10 22:25:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Noriu pacituoti vėl Lazdynų skyriaus pirmininko Egidijaus Gudanavičiaus Lazdynų skyriui pateiktą informaciją apie Petro Auštrevičiaus nuomonę dėl VMS situacijos:
„P. Auštrevičius: Noriu pateikti tokį pasiūlymą – apibendrinimą:

1. Suprantame, kad dėl Vilniaus Koalicijos veiklos neefektyvumo, dalinai dėl Mero nesugebėjimo valdyti situacijos ir viešumoje daromų klaidų, mūsų paramos pabaiga yra neišvengiama. Paramos sąlygų peržiūrėjimas, anksčiau sietas su 2008 m. Vilniaus biudžeto tvirtinimu, negali nusitęsti ir metų virsme sprendimas turi būti padarytas.

2. Manome, kad yra reali galimybė sudaryti alternatyvią koaliciją, joje dalyvaujant, išlaikant mūsų principingą ir tęstinę politiką, todėl tai turi būti aktyviai daroma.

3. Aplinkybes ir sąlygas, susijusiais su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio opozicine parama Vilniaus Koalicijai, reikia apsvarstyti Vilniaus miesto koordinacinėje taryboje.“Tačiau po kelių savaičių, gruodžio 12 d. Vilniaus miesto koordinacinės tarybos posėdžio pradžioje pirmininko pavaduotojas A. Štaras perteikė žodžiu jau kitą – nevienareikšmiškai neigiamą dėl koalicijos nutraukimo - partijos pirmininko poziciją (kuri, kaip matysite, buvo dar mažiau konkreti nei pateiktoje ištraukoje iš protokolo). Taip pat pirmininko pasiūlymai buvo persiųsi raštu elektroniniu paštu, tačiau tik G. Steponavičiui ir A. Štarui.Pateikiu jums šio laiško tekstą:

„Sveiki,

atsizvelgiant i esama situacija (musu paciu vidine diskusija; LRLS laiskas LD ir ju nerislus atsakymas; sunkus, bet besitesiantis pokalbis su TS ir kitais del alternatyvios koalicijos) siulau sios dienos Vilniaus koordinacineje vadovautis siuo:

1. Nekvestijonuoti paramos nutraukimo, kaip strateginio veiksmo, laikantis, kad veliausias laikas tam yra biudzeto perziura. Dabar nereikia kalbeti apie tikslu laika.

2. Opozicines paramos nutraukimas nereiskia kad Arunui reikia atsistatydinti, nes lieka opozicijos atstovu.

3. Apsitarti kokie darbai ir principiniai reikalai turi buti aptarti galimoje naujojoje (alternatyvioje) sutartyje ir gauti koordinacine igaliojimus tokiems pokalbiams.

Petras“

E.Gudanavičius toliau cituoja:''„Pavesti Vilniaus m. savivaldybės tarybos frakcijai sprendimą dėl paramos liberaldemokratams pratęsimo ar nutraukimo priimti ne vėliau kaip 5 dienos po Vilniaus m. savivaldybės biudžeto patvirtinimo. Jei frakcijos narių nuomonės išsiskirs, galutinio sprendimo priėmimui šaukti Vilniaus miesto koordinacinę tarybą.“

Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų