Dalyvių atranka į Menų festivalį „PILIES AIDAS“ prasidėjo nuo Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės atvykimo!
Jurbarkui švenčiant 755 metų paminėjimo istoriniuose šaltiniuose sukaktį ir Miestelėnų šventę „XX a. Sergejaus Ilarijonovičiaus Vasilčikovo dvaro tradicijų tęstinumas”, rugpjūčio 16 dieną, norinčių pasirodyti „PILIES AIDAS 2014” atrankoje dalyvių registraciją, prasidėjusią 12 val., teko pristabdyti, kai į Jurbarko miesto jubiliejaus renginius atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jurbarko rajono savivaldybės vadovai viešnią sutiko prie Vinco Grybo muziejaus kiemo vartų. Šis neeilinis įvykis privertė visus dar daugiau pasitempti, sunkiai nuslepiant jaudulį ne tik atlikėjų, bet ir visų šventinių renginių organizatorių veiduose.
Menų festivalio „PILIES AIDAS 2014” organizatoriai sėkmingai įgyvendino galimybę pasirodyti visiems norintiems savo gebėjimus pademonstruoti festivalio metu rugpjūčio 30 dieną Panemunės pilyje. Atrankoje dalyvauti atvyko septyni atlikėjai iš dvylikos, jau anksčiau pareiškusių norą dalyvauti tokioje atrankoje. Atrankos pradžioje susirinkusieji išgirdo vieno iš Menų festivalio „PILIES AIDAS“ iniciatoriaus ir organizatoriaus Sauliaus Lapėno atliekamą savos kūrybos dainą pagal Benjamino Mašalaičio žodžius, kuris padrąsino atvykusius ir padėjo kiekvienam iš dalyvių pasirengti pasirodymui. Scenoje galima buvo išgirsti Igno Juškevičiaus (Jurbarkas) fortepijonu atliekamus kūrinius, Rūtos Grinevičiūtės (Šakiai) kvartetą su dar trimis seserimis, jau antrus metus iš eilės atrankoje sudalyvavo dainuojantis savo kūrybos dainas Ignas Lapienis (Raudondvaris) ir pritariantis su lūpine armonikėle, Vasarė Aniulytė (Šakiai) pademonstravo savo gebėjimus dainuoti ir groti su gitara, Eligijus Jukna (Jurbarkas) bandė patraukti klausytojų simpatijas dainuodamas su gitara ir su fonogramos pagalba. Na, o Jurbarko jaunimo tarpe jau žinomu atlikėju tapusiam Andriui Sabataičiui teko itin ekstremalus išbandymas - atlikti kūrinius po atviru dangumi pliaupiant lietui. Bet trumpalaikis lietus neišgąsdino nei atlikėjų nei klausytojų. Beveik pusantros valandos trukęs koncertas prabėgo akimirksniu ir nuobodžiaujančių neteko pastebėti.
Menų festivalio „PILIES AIDAS 2014” atlikėjų ir muzikinių grupių pasirodymus vertino ši komisija: Loreta Ševelienė – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos direktorė, Deividas Bastys – žinomas visoje Lietuvoje ir už jos ribų dainų autorius ir atlikėjas, Arūnas Danielius – Šakių rajono gitaristų klubo prezidentas, Saulius Lapėnas – bardas, menų festivalio „PILIES AIDAS“ organizatorius. Vertinimo komisija atsižvelgė ne tik į savo nuomonę, vertinant atlikėjų meistriškumą, vokalinius gebėjimus, atliekamų kūrinių sudėtingumą ir sceninę laikyseną, bet stebėjo ir žiūrovų bei klausytojų reakciją ir aplodismentus. Po rezultatų suvedimo taps žinomi vardai tų, kurie bus pakviesti į menų festivalio sceną rugpjūčio 30 dieną Panemunės pilyje. Jau kitą savaitę bus paskelbta festivalio programa.
Festivalis bus puiki proga po vasaros sugrįžusiems mūsų krašto žmonėms pabendrauti, atsipalaiduoti po darbymečio ir pasisėmus gerų emocijų bei jėgų toliau kurti Lietuvos ateitį. _______________________
Menų festivalis „Pilies aidas” pradėtas rengti 2007 m. Festivalio centras – Vilniaus akademijai priklausanti rekonstruota Panemunės pilis, Jurbarko rajono savivaldybėje. 2013 metų gegužės mėnesio pradžioje Panemunės pilyje įvyko Vilniaus dailės akademijos surengtos Panemunės pilies vakarinio korpuso atidarymo iškilmės po ilgai trukusių restauravimo ir renovavimo darbų. Daugiau nei 400 metų skaičiuojanti Panemunės pilis, dar vadinama Gelgaudų arba Vytėnų pilimi, yra vienas žymiausių Lietuvos architektūros ir kultūros paminklų. Vengrų kilmės dvarininko Jonušo Eperješo 1604 m. pastatyta pilis yra ryškiausias renesansinės rezidencinės pilies pavyzdys Lietuvoje. Tai ne krašto gynybai skirta tvirtovė, o tipiška XVII a. didiko pilis su gynybiniais įrengimais, gyvenamaisiais ir ūkiniais pastatais. Manoma, kad pilį statė architektas Petras Nonhartas,