JK premjeras: britiška COVID-19 atmaina gali sukelti didesnį mirtingumą papildyta 20.28 val.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) penktadienį pranešė, jog esama „tam tikrų duomenų“, jog naujos atmainos koronavirusas, pirmąkart aptiktas Britanijoje, yra ne vien užkrečiamesnis, bet ir lemia didesnį užsikrėtusiųjų mirtingumą.

„Dabar atrodo, kad esama tam tikrų įrodymų, jog naujasis variantas... gali būti susijęs su aukštesnio laipsnio mirtingumu“, – per spaudos konferenciją Dauningo gatvėje sakė premjeras.

Vyriausybės vyriausiasis mokslo konsultantas Patrickas Vallance’as sakė, kad naujos atmainos koronavirusas gali lemti maždaug iki 30 proc. didesnį pacientų mirtingumą, bet pabrėžė, kad kol kas išsamių duomenų šiuo klausimu neturima.

Ekspertas sakė, kad užsikrėtę iki šiol plitusių įprastesnių atmainų koronavirusu mirdavo maždaug 10 iš tūkstančio 60 metų vyrų.

Tačiau naujoji atmaina lemia šios amžiaus grupės mirtingumo padidėjimą iki 13–14 mirties atvejų tūkstančiui pacientų.

„Pamatysite, kad kitose amžiaus grupėse taip pat [pasireiškia] panašaus pobūdžio santykinės rizikos padidėjimas“, – pažymėjo P. Vallance'as.

Britaniją šiuo metu krečia trečia ir iki šiol smarkiausia koronavirusinės infekcijos COVID-19 epidemijos banga. Šalyje pastarosiomis savaitėmis fiksuota paros mirštamumo rekordų, o bendras aukų skaičius artėja prie 100 000.

Penktadienį buvo pranešta apie dar 1 401 žmogaus mirties atvejį praėjus ne daugiau kaip 28 dienoms po to, kai jiems buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija. Bendras pandemijos aukų skaičius Britanijoje išaugo iki 95 981.

Šiuo metu JK ligoninėse gydoma daugiau kaip 38,5 tūkst. COVID-19 pacientų – 78 proc. daugiau negu per pirmosios bangos piką praeitais metais.

Vyriausiasis medicinos pareigūnas Chrisas Whitty sakė, kad Anglijoje koronavirusu užsikrėtęs vidutiniškai vienas iš 55 žmonių, o Londone serga vidutiniškai vienas iš 35 žmonių.

REKLAMA

Nors sergamumo kreivė atrodo plokštėjanti, ligoninėms gresia būti perpildytoms, o vyriausybė skuba paskiepyti kiek įmanoma daugiau pažeidžiamų grupių žmonių.

B. Johnsonas sakė, kad šalyje pirmąją vakcinos dozę gavo jau apie 5,3 mln. žmonių, tad vyriausybė artėja prie tikslo iki vasario vidurio paskiepyti 15 mln. pažeidžiamiausių gyventojų.

Pasak P. Vallance'o, „daugėja įrodymų“, kad tiek vakcina, sukurta bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto, tiek bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ preparatas veiksmingai apsaugo ir nuo naujos padermės koronaviruso.


Rašyti komentarą...
T
Tu
2021-01-22 19:44:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekas čia nieko negasdina ir neverčia skaityti. O jeigu skaitai vadinasi tau įdomu.
Atsakyti
0

t
tikrai
2021-01-22 19:29:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas galioja tikrai dauningu gatvese, nu ir kas nuo to pasikeis, kad cia kas minute gasdinsit?
Atsakyti
-1

R
Reda
2021-01-22 20:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gydyti reikia,jie negydo...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų