JAV valstybės sekretoriaus laiškas Skverneliui: Vyriausybė raginama nepatvirtinti ES ir Kubos sutarties papildyta: 12.31 val.

Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike'as Pompeo penktadienį paragino Lietuvos Vyriausybę neratifikuoti Europos Sąjungos ir Kubos bendradarbiavimo susitarimo.

„Esame dėkingi Lietuvai, kad ji neratifikavo susitarimo, ir prašome toliau prieš jį balsuoti – tai jūsų palaikymo Kubos žmonėms simbolis“, – rašoma M. Pompeo laiške Lietuvos premjerui Sauliui Skverneliui.

Laiške, kurio kopiją gavo BNS, M. Pompeo teigia, kad Kubos režimas naudojasi susitarimu, „siekdamas pateisinti savo diktatoriškus, represinius veiksmus“.

Lietuvos Vyriausybė patvirtino, kad toks laiškas gautas, tačiau turinio plačiau nekomentavo.

„Galiu patvirtint laiško gavimą. Premjeras su jo turiniu dar nėra susipažinęs“, – BNS penktadienį sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

JAV ambasados Vilniuje komentaro BNS gauti kol kas nepavyko.

Kaltina pažeidimais

Lietuva yra vienintelė ES šalis, iki šiol neratifikavusi 2016 metais pasirašyto politinio dialogo ir bendradarbiavimo susitarimo.

Seimo Užsienio reikalų komitetas vasarį pritarė jo ratifikavimui.

Tačiau M. Pompeo teigia, kad neratifikuodama sutarties Lietuva palaikytų „laisvės, demokratijos ir didesnės pagarbos žmogaus teisėms Kuboje viltį“.

Jo teigimu, nuo 2017 metų lapkričio, kai sutartis pradėta laikinai taikyti, politinė padėtis ir žmogaus teisių sąlygos Kuboje dramatiškai pablogėjo.

M. Pompeo atkreipė dėmesį, kad pagal daugelį skaičiavimų Kuboje nepagrįstai kalinama daugiau kaip 100 politinių kalinių.

„Galiausiai, Kubos vyriausybė toliau finansuoja ir remia pražūtingą Maduro diktatūrą, beviltiškai sugriovusią Venesuelos ekonomiką, baudžiamojo teisingumo sistemą ir visuomenės sanklodą“, – rašo M. Pompeo.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius yra sakęs, kad Lietuva nėra susitarimo entuziastė, bet neturėtų vienintelė jo stabdyti. Ministras taip pat teigė, kad ES įsitraukimas gali padėti sumažinti Rusijos ir Kinijos įtaką Kuboje. 

Opoziciniai konservatoriai griežtai prieštarauja ratifikavimui. Jie teigia, kad toks žingsnis tik pasitarnaus komunistiniam represiniam režimui. Jų teigimu, neratifikuodama sutarties Lietuva taip pat rodo solidarumą su JAV politikais.


Rašyti komentarą...
P
Patriote
2020-03-06 12:02:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Griuk negyvas... Pompeo rupinasi Kubos liaudimi...anekdotas. Negi musu durniai tam pritaria?
Atsakyti
-3

A
2020-03-06 13:27:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar žmonės-ne liaudis?
Atsakyti
0

L
Lina
2020-03-06 11:51:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jav kišasi į Lietuvos politiką???
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų