Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius grįžta į Seimą – nuo šiol dirbs parlamentaro Česlavo Olševskio komandoje.

Buvęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius grįžta į Seimą – nuo šiol dirbs parlamentaro Česlavo Olševskio komandoje.

REKLAMA

Seimo internetinėje svetainėje mišrios Seimo grupės nario Česlavo Olševskio komandos narių sąraše atsirado nauja pavardė. Darbą kaip Č. Olševskio patarėjas pradeda buvęs susisiekimo ministras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Č. Olševskio komandoje dar dirba Romualda Poševeckaja, Valdemar Urban ir Zbignev Jedinskij, pernai vedęs LLRA-KŠS į Seimo rinkimus. Portalas tv3.lt primena, kad LLRA-KŠS į antrąjį Seimo rinkimų turą nepateko, mat nepasiekė reikalingos 5 proc. balsų ribos.

2020-aisiais į Seimą pateko du LLRA-KŠS atsatovai – Č. Olševskis ir Beata Petkevič. Šie du politikai savo postus Seime užsitikrino pirmojo rinkimo turo metu, vienmandatėse apygardose.

REKLAMA

Buvo įsivėlęs į skandalus

J. Narkevičius Seimo nariu buvo nuo 2008 m. iki 2020 m. Nuo 2019 m. ėjo susisiekimo ministro pareigas.

Portalas tv3.lt primena, kad J. Narkevičius savo darbo susisiekimo ministerijoje metu buvo įsivėlęs į keletą skandalų: dėl tuometinio premjero Sauliaus Skvernelio gatvės asfaltavimo, dėl Seimo viešbučio ir kitų.

Vienas iš daugiausiai visuomenės dėmesio sulaukęs skandalas, kuriame plačiai skambėjo ir J. Narkevičiaus pavardė, buvo pinigai, skirti Trakų rajono keliams ir S. Skvernelio gatvės asfaltavimas.

2019-aisiais paaiškėjo, kad Vyriausybė J. Narkevičiaus teikimu papildomai skyrė daugiau nei 300 tūkst. eurų Trakų rajono savivaldybės keliams. Primename, kad politikas į Seimą buvo išrinktas Trakų rajono apygardoje.

Netrukus paaiškėjo ir tai, kad iš Vilniaus rajono keliams Vyriausybės papildomai skirtų 300 tūkst. eurų, beveik visi jie atiteko S. Skvernelio gatvei, o pinigus keliams perskirstyti siūlė pats J. Narkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas gana plačiai nuskabėjęs skandalas buvo Lietuvos pašto valdybos atleidimas. 2019 m., dar truputį prieš kelių finansavimo skandalus, tuometinis susisiekimo ministras J. Narkevičius atleido visą ministerijos valdomos įmonės Lietuvos paštas valdybą ir suformavo naują.

Ministerija skelbė, kad taip siekiama glaudesnio bendradarbiavimo ir didesnio Lietuvos pašto įsiklausymo į visuomenės poreikius, valstybės interesus.

Generalinė prokuratūra vėliau nustatė, kad Lietuvos pašto valdyba buvo paskirta neteisėtai ir negali priimti sprendimų.

Dar J. Narkevičiui buvo pareikšti įtarimai Seimo viešbutyje apgyvendinus savo dukrą Karoliną Narkevič. Neturkus po skandalo Seimo kanceliarija sulaukė ministro prašymo, kuriuo jis atsisakė vietos Seimo viešbutyje.

Vieta Seimo viešbutyje J. Narkevičiui neturėjo priklausyti, nes politikas savo gyvenamąją vietą buvo deklaravęs arčiau nei 25 km iki Vilniaus. Paaiškėjo, kad Trakuose gyvenantis J. Narkevičius ne tik turėjo vietą Seimo viešbutyje, bet ir butą Vilniuje, kurį ministro žmona nuomojo.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl skandalų, į kuriuos buvo įsivėlęs J. Narkevičius, prezidentas Gitanas Nausėda kelis kartus siūlė tuometiniam ministrui trauktis iš užimamų pareigų.

Apie šiuos ir kitus LLRA-KŠS sudrebinusius skandalus jau esame rašę anksčiau.

Susisiekti su Č. Olševskiu ir J. Narkevičiumi penktadienio rytą tv3.lt nepavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų