Jakutienės mylimojo nužudymo byloje apklausiamas valstybės saugomas liudytojas

Kauno apygardos teisme (KAT) toliau nagrinėjama prieš ketverius metus automobilyje sušaudyto Deimanto Bugavičiaus nužudymo byla. Šį antradienį numatyta svarbaus įslaptinto liudytojo apklausa.

19

KAT pirmininko padėjėja ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Milda Bučnytė pasakojo, kad šios dienos posėdis yra suskirstytas į dvi dalis:

„Iki pietų turėjo būti apklausti du liudytojai – vienas estas ir vienas lietuvis. Bet estas į posėdį neatvyko. O nuo 13.30 val. numatytas uždaras teismo posėdis per kurį bus apklausiamas valstybės saugomas liudininkas. Jam įstatymo nustatyta tvarka taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės.“

Slaptos liudytojų apklausos vyko ir anksčiau. Prieš tai posėdis vyko birželio pradžioje, taip pat gegužės mėnesį. Šiandien vyks jau trečio valstybės saugomo liudytojo apklausa. Pirmasis buvo apklaustas dar šių metų vasarį.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Bugavičiaus nužudymo byloje liudijusi Jakutienė patvirtino svarbų faktą

Vieno kaltinamųjų H. E. Ehverto advokatas Laurynas Pakštaitis šį antradienį teigė, kad teisiamųjų gynėjai dar prašys apklausti papildomus liudytojus:

„Situacija tokia, kad šiandien bus apklausti visi numatyti liudytojai. Po pietų bus apklaustas su „agurkiniais“ siejamas Zabachidzė. Tiesa, bylos nagrinėjimo metu išgirdome keletą pavardžių žmonių, kurie dar nebuvo apklausti. Manome, kad tas turėtų būti padaryta. Tada prasidės bylos garsinimas.“

Apklausė aukos mylimąją

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau rašė, kad teisme šių metų sausio pradžioje pabaigta su D. Bugavičiumi tą akimirką buvusios bei mirtinų kulkų išvengusios jo mylimosios Vitos Jakutienės apklausa. Jai teko dar kartą prisiminti tos kraupios nakties įvykius.

Garsi atlikėja per tos dienos posėdį patvirtino itin reikšmingą faktą apie tai, kad jos 3 metų dukrytės tėvas yra būtent D. Bugavičius, o ne bausmę dėl narkotikų šiuo metu atliekantis Justas Jakutis.

REKLAMA

Šis faktas yra reikšmingas dėl pareikšto apie 1,8 mln. eurų ieškinio V. Jakutienės ir jos dukrytės vardu. Primename, kad D. Bugavičiaus nužudymu kaltinami estai H. E. Ehvertas ir A. Grabbi bei lietuvis Ričardas Baika. Jie savo kaltę neigia.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Teisme dėl Deimanto Bugavičiaus nužudymo pasirodė ir Vita Jakutienė

Papasakojo, ką prisimena

L. Pakštaitis anksčiau tv3.lt papasakojo apie esminius anksčiau vykusių posėdžių momentus:

„Tos dienos posėdyje buvo oficialiai patvirtinta, kad V. Jakutienės vaiko tėvas yra D. Bugavičius. Šis svarbus faktas yra reikšmingas dėl pareikšto civilinio ieškinio. Dabar vaikui yra 3 metai, tad iki pilnametystės dar 15 metų per kuriuos jis turi būti išlaikomas.

Iki šiol gimimo liudijime buvo nurodyta, kad mergaitės tėvas yra J. Jakutis. Bet liudininkė patvirtino, jog pastarasis tuo metu buvo kalėjime, o ji palaikė artimus santykius su D. Bugavičiumi. Tėvystės faktą patvirtino atlikti DNR tyrimai, kurių tikslumas yra 99,9 proc.“

Anot L. Pakštaičio, per paskutinius posėdžius byla į priekį pasistūmėjo tiek, kad buvo apklausti svarbūs liudytojai. Per posėdžius paaiškėjo, kad galimai nusikalstamai veikai panaudotų ginklų įsigijimo aplinkybės buvo kitokios nei pateikta oficialiame kaltinime.

„Teisme faktai juda į priekį. Byla įdomi, nes yra daug nežinomybės. Byloje yra keli įslaptinti asmenys, kurie bus apklausti per atstumą“, – reziumavo L. Pakštaitis.

Nepripažįsta kaltės

Anksčiau vieno iš kaltinamųjų R. Baikos advokatas Gediminas Bukauskas yra patvirtinęs, kad nė vienas iš teisiamųjų neprisipažįsta padaręs jiems inkriminuojamus nusikaltimus.

Advokatas teigė, kad anksčiau V. Jakutienė teisme pakartojo, jog buvo automobilyje ir matė, kaip šalia D. Bugavičiaus namų stovėjo kita mašina iš kurios išlipo keleivis ir pradėjo šaudyti.

„Ji pasakojo, kad po kelių šūvių pasilenkė. Žudikas, kurį ji atpažino, buvo su kauke. Bet kelia abejonių tas jos atpažinimas. Iškart apklausiama ji negalėjo jo apibūdinti, įsidėmėti, o po 2,5 metų jau atpažįsta.

REKLAMA

Nors per pirmines dvi apklausas V. Jakutienė teigė pareigūnams, kad neįsidėmėjo nei akių, nei nieko. O žudikas juk buvo su kauke, tai tik akis ir bendrus kūno bruožus tegalėjai įsidėmėti. Negražiai atrodo tokie atpažinimai“, – svarstė G. Bukauskas.

Jakutienės liudijimas

Anksčiau D. Bugavičiaus žudiką po kelerių metų atpažinusi moteris teigė, jog įvykio, kai apšaudytas automobilis, aplinkybės jai gerai įsirėžė atmintyje. „Galiu pasakyti tik viena – kad to įvykio aš gyvenime nepamiršiu“, – kalbėjo moteris.

Per nužudymą automobilyje buvusi V. Jakutienė teisme pasakojo, kad snaudė padėjusi galvą D. Bugavičiui ant peties, kai jie grįžo į jo namus Kaune. Laukiant, kol pakils užtvaras, jiems kelią užkirto kitas automobilis.

Moteris prisiminė, jog iš automobilio keleivio vietos išlipo asmuo su ginklu ir ėmė artėti prie jų. Nors vyras buvo prisidengęs apatinę veido dalį, moteris sakė įsiminusi bendrą jo išvaizdą.

Nukentėjusioji pabrėžė, kad ji neblogai įsidėmėjo išlipusį asmenį – kaip ir automobilį. Vyrui pradėjus šaudyti, ji po kelių šūvių pasilenkė. V. Jakutienė ragino draugą važiuoti, tačiau sakė, kad jis nebereagavo.

Nežinojo, kuo vertėsi D. Bugavičius 

Tiek V. Jakutienė, tiek kiti nužudytojo artimieji per ankstesnius posėdžius yra sakę, kad D. Bugavičius buvęs nekalbus, retai pasakodavo apie asmenines problemas. 

Nužudytojo tėvas Raimundas Bugavičius prisiminė, kad apie 3 val. nakties sulaukė kito sūnaus skambučio, pranešusio, jog nužudytas brolis.

Jis sakė nežinojęs, kuo vertėsi sūnus. D. Bugavičius tais metais buvo išėjęs iš kalėjimo, o apie tai, ką veikė išėjęs į laisvę, su tėvais nekalbėdavo. Nedaug tėvas sakė žinojęs ir apie sūnaus draugę, su juo apie ją nekalbėjęs.

Už ką sūnus buvo teistas, vyras irgi sakė gerai nežinantis. Skirtingai nei kiti nukentėjusieji, jis nepateikė civilinio ieškinio byloje. „Mano ieškinys neprikels mano sūnaus, tai nėra pasipelnymo objektas“, – teismui sakė vyras.

REKLAMA

Nužudytojo motina ir brolis byloje pateikė po 300 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinį.

„Tas dydis negali įvertinti žmogaus gyvybės. Manau, kad ši suma, jei ką nors gausiu, brolio neprikels, bet padės sergantiems vaikams ar dar kažkam, ar vaikų namams“, – apie ieškinį kalbėjo nužudytojo brolis Deividas Bugavičius.

„Ką gausiu, aš paaukosiu“, – vėliau pridūrė jis. Jis taip pat sakė nežinojęs, kuo vertės D. Bugavičius bei už ką jis buvo teistas, o apie jo nužudymą sužinojęs žinute iš draugo.

Nužudytojo motina sakė, kad sūnus grįžęs iš įkalinimo įstaigą dirbo pagal verslo liudijimą – prekiavo drabužiais.

Motina tvirtino žinojusi apie jo santykius su V. Jakutiene, tačiau sakė, jog sūnus buvo uždaro būdo ir nelinkęs kalbėti apie asmeninį gyvenimą.

Nužudymo aplinkybės

D. Bugavičius savo vairuojamame automobilyje „Mercedes-Benz“ buvo nušautas 2015-ųjų lapkričio 6-ąją Kaune.

Tuo metu automobilyje taip pat buvo nukentėjusioji V. Jakutienė.

Teisėsaugos duomenimis, pagrindinis nužudymo motyvas – manymas, kad D. Bugavičius kelia grėsmę jų nusikalstamam susivienijimui, prekybai narkotikais.

Ikiteisminio tyrimo surinktais duomenimis, asmenys, dalyvavę padarant šį nusikaltimą, į įvykio vietą atvyko ir iš jos pasišalino automobiliu.

Du estai savo gimtosios šalies teisėsaugai yra žinomi, vienas iš jų teistas du kartus. Sulaikytas lietuvis teistas nebuvo, bet jis žinomas teisėsaugai.

Prokuroro teigimu, visi trys kaltinamieji savo kaltę neigia. A. Grabbi taip pat pabrėžė, jog yra nekaltas.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Tyrimas užtruko daugiau nei trejus metus. D. Bugavičius policijai buvo žinomas, anksčiau teistas. Žiniasklaida skelbė, kad jis sietas su Agurkinių gauja.

Lietuvos kriminalinė policija šių metų gegužę pranešė išaiškinusi 22 asmenų tarptautinę ginkluotą grupuotę, įtariamą organizavus D. Bugavičiaus nužudymą.

Policija tvirtina, kad būtent tyrimas dėl D. Bugavičiaus nužudymo leido išaiškinti šią grupuotę. Tyrimo metu atlikta 40 kratų, jų metu rasta maždaug 8 mln. eurų vertės grynųjų pinigų, deimantų, aukso luitų, brangenybių ir prabangių automobilių.


Rašyti komentarą...
O
O..
2020-07-02 08:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūs rašote gerai dainininkė,jūs turit omeny šitą mergelę? Cirkas ir tiek.
Atsakyti
0

S
Sam
2020-07-05 04:37:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kažin Jakutiene elitine plaštakė dirba dar?Visgi šeima reikia islaikyt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų