Atgaivinta diskusija dėl 2 proc. pajamų mokesčio skyrimo ne pelno siekiančioms organizacijoms. Kai kam išsakius mintį, kad laikinai nebeleisti gyventojams savo nuožiūra paskirstyti 2 proc. pajamų mokesčio, kuris skiriamas labdarai bei paramai, sukėlė audrą. „Sodros“ problemos sprendimas tokiu būdu netinkamas - pareiškė iš 2 proc. gaunantys didelę dalį - taip skriaudžiamos labdaros organizacijos ir nevyriausybinis sektorius. Tame yra truputis tiesos, tačiau dar didesnė tiesa yra tai, kad šis įstatymas nuo pat jo priėmimo buvo ydingas.

Prieš 7 metus priimtas įstatymas, pagal kurį galima 2 procentus nuo pajamų mokesčio skirti ne pelno siekiančioms organizacijoms. Politikai Lietuvoje, nors žiūrėjo pagal kitas Europos valstybes, padarė savaip. Šiuos 2 proc. gali gauti ir nevyriausybinės organizacijos, ir valstybinės, kurios ir taip tiesiogiai gauna valstybės finansavimą. Nekalbant apie tai, kad be jokios gėdos aukščiausi valstybės pareigūnai viešai svarsto, kad šiuos 2 proc. būtų galima skirti ir politinėms partijoms. Tai jau visiška pirminės 2 proc. skyrimo nevyriausybiniam sektoriui idėjos parodija.

Kuriant šį įstatymą buvo mintis, kad dirbantieji galėtų paremti nevyriausybines labdaros ir pilietines organizacijas skirdami 2 proc. - buvo labai gera, bet ji išsigimė jau pačiu šio įstatymo priėmimu. Įstatymas netinkamai pradėtas, pagimdytas neišnešiotas ir išsigimęs, augdamas parodė savo akivaizdų ydingumą.

REKLAMA

Didžiausią dalį paramai skirtų lėšų - 20,9 mln. litų (36 proc.) gavo valstybės ir savivaldybių įstaigos, 17,6 mln. litų (30 proc.) - asociacijos, 7,8 mln. litų (13 proc.) - viešosios įstaigos, 4,3 mln. litų (7 proc.) - labdaros ir paramos fondai, o 3 mln. litų (5 proc.) atiteko gyvenamųjų namų, sodininkų bendrijoms.

Beliek tik pritarti Valstybės kontrolierės Rasa Budbergytės spalio viduryje Seimui išreikštai abejonei, ar gyventojų pajamų mokesčio dalis, kuri skiriama paramai ir labdarai, atitinka deklaruojamus paramos tikslus.


Rašyti komentarą...
R
Rengler
2009-11-09 15:39:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip galima kitaip išsigimusioj šalyje?
Atsakyti
0

A
Arturas
2009-11-09 16:48:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista autoriaus logika - jei istatymas netobulas, reikia ji panaikinti. Autorius turetu zinoti, kad is 2 proc. didele dalimi isgyvena dauguma neigaliuju organizaciju, vaiku klubu, sodu ir namu bendriju. Tiesa ir tai, kad taip savo skurdu biudzeta papildo vaiku darzeliai ir mokyklos. Beje, asociacijos - tai ir visos buv. visuomenines organizacijos. T.y. pilietines visuomenes uzuomazgos...
Teisybe, yra ir negeru dalyku - ryskiausias pavyzdys turbut yra Lenku sajungos prievartinis pinigu rinkimas,del ko buvo pradetas tyrimas prokuraturoje. Bet ar tikrai reikia "ispiti vandeni su kudikiu".

Svarbiausias nesusipratimas - 2 proc. istatymo panaikinimas visai neispres SODR'os problemu - kaip parama gyventojai perskirsto tik 59 mln., o SODR'ai reikia miliardu...
Atsakyti
0

T
Taigi
2009-11-09 17:23:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nekalbant apie tai, kad be jokios gėdos aukščiausi valstybės pareigūnai viešai svarsto, kad šiuos 2 proc. būtų galima skirti ir politinėms partijoms. Tai jau visiška pirminės 2 proc. skyrimo nevyriausybiniam sektoriui idėjos parodija. - bet vyrauja požiūris, kad geriau būtų leisti dar vieną procentą leisti mokesčių mokėtojams skirti savo nuožiūra ir būtent skirstyti partijoms, bet tikra ne iš tų 2 procentų. Ir dar. O kur bus panaudojami niekam nepaskirstyti 2 procentai, ar 1 partijų procentas - liks biudžete.
Manau didžiausia bėda ir negerovė yra nesveika prievarta skiriant tuos procentus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų