• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos KGB darbuotojai Vilniuje ir Varšuvoje planavo specialią operaciją, kaip diskredituoti iš Minsko pasprukusį ir Lenkijoje bei Lietuvoje gyvenusį opozicionierių.

Baltarusijos KGB darbuotojai Vilniuje ir Varšuvoje planavo specialią operaciją, kaip diskredituoti iš Minsko pasprukusį ir Lenkijoje bei Lietuvoje gyvenusį opozicionierių.

REKLAMA

Aleksandrui Lukašenkai pavaldūs saugumiečiai per tarpininkus Lenkijoje nusipirko 2 automobilius. Planavo Vilniuje arba Varšuvoje sukelti didžiulę tyčinę avariją ir dėl jos apkaltinti baltarusių opozicionierių. Dar viena plano dalis – jį prigirdyti ir pasodinti už vairo. Bet vietoje šios operacijos KGB įvykdė kitą, kur kas rimtesnę ir garsesnę – Minske nutupdė į Vilnių skridusį „Ryanair“ lėktuvą.

2021-ųjų gegužę iš Atėnų į Vilnių skridęs „Ryanair“ lėktuvas jau įskridęs į Lietuvos teritoriją staiga pakeitė kursą ir nusileido Minsko oro uoste. Oficiali priežastis – gauta žinia, kad lėktuve yra sprogmuo. Bet vėliau paaiškėjo, kad tikrasis taikinys buvo keleivis Baltarusijos opozicijos veikėjas Romanas Pratasevičius. Galiausiai į Vilnių atskridusiame orlaivyje jo jau nebuvo. Jį Baltarusijos KGB pasiliko Minske.

„Labai apgailestauju dėl visų išgyvenimų, kuriuos jums teko išgyventi ir viso laiko, kurį jums teko sugaišti, tai yra visiškai beprecedentinė situacija, su kuria jums teko susidurti“, – tąkart kalbėjo Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Užsiminė apie automobilių pirkimą

Dabar Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad Baltarusijos tarnybos į R. Pratasevičių taikėsi dar iki šio skrydžio. Remdamiesi savais šaltiniais, lenkai pranešė, kad Lukašenkos KGB, po priedanga dirbę ambasadose Varšuvoje ir Vilniuje, pirko 2 automobilius, o pirkėją nurodė būtent R. Pratasevičių.

REKLAMA

Buvęs Baltarusijos diplomatas, kurį lenkai vadina žvalgybos pareigūnu, kreipėsi į savo pažįstamą, Vengrijos pilietį, kad šis, per savo giminaitį, gyvenantį prie Varšuvos, padėtų įsigyti automobilį. Neva mašinos reikia statybininkams. O pačią mašiną prašė nupirkti ne savo, o R. Pratasevičiaus vardu, atsiuntė ir jo paso duomenis.

Tarpininkas nupirko ne pirmos jaunystės „Opel Astra“, o už tokią pagalbą buvo dosniai atsilyginta. Po kiek laiko tarpininkas ir vėl sulaukė tokio paties prašymo. Šį kartą nupirko „Peugeot Expert“. Ir vėl, kaip pirkėjas, nurodytas R. Pratasevičius, ir vėl dosniai atsilyginta už pagalbą.

REKLAMA
REKLAMA

Visa tai vyko 2020-ųjų pabaigoje. Tuo metu pats R. Pratasevičius iš Varšuvos persikėlė gyventi į Vilnių. Tad ir antras automobilis, kurį nupirko baltarusiai, išvažiavo Lietuvos link. Tas tapo aišku, mat, kaip skelbia lenkai, vairuotojas, kuris vėliau paaiškėjo, kad buvo Baltarusijos pareigūnas, paliko vadinamuosius pėdsakus – buvo fiksuota, kad jis viršijo greitį, ignoravo kai kuriuos kelio ženklus.

Analitikas svarstymais suabejojo

Lenkų žiniasklaida, remdamasi savais šaltiniais, svarsto, kad mašinos Vilniuje ir Varšuvoje, turėjo būti panaudotos pačiam R. Pratasevičiui sukompromituoti. Pavyzdžiui, sukelti avariją, netgi partrenkti vaiką ir pasprukti iš įvykio vietos. Arba, pavyzdžiui, nugirdyti R. Pratasevičių, pasodinti jį už vairo ir pranešti policijai. Anot lenkų, taip tų pačių baltarusių akyse, jų opozicionierius būtų sukompromituotas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Filmo scenarijui tai galbūt atrodytų įspūdingai, galbūt patrauktų dėmesį, bet ne taip veikia žvalgybos“, – tikino analitikas M. Laurinavičius.

Jis sakė, kad lenkų žurnalistų versijos, kas planuota daryti su R. Pratasevičiumi – viso labo tik samprotavimai.

„Jeigu norima, kaip teigiama, nužudyti žmogų, suorganizuoti avariją, tai taip ir daroma, suorganizuojam avariją, bet tam nereikia pirkti 2 mašinų. Jeigu norima, kaip parašyta, apsvaiginti žmogų ir pasodinti prie vairo, tam irgi nereikia 2 mašinų“, – pridėjo analitikas. 

REKLAMA

Tačiau mašinų neprireikė, kai R. Pratasevičius buvo sulaikytas Minske, nutupdžius „Ryanair“ orlaivį. O Baltarusijos ambasados Vilniuje darbuotojas nusprendė „Peugeot“ parduoti.

Ir tai, anot lenkų, buvo klaida, dėl kurios išaiškėjo ši operacija. Mat mašinos pardavimo skelbimą susekė Lietuvos žvalgyba ir automobilį nusipirko. Mūsų pareigūnai, išsiaiškinę kokiu vardu automobilis buvo pirktas, informacija pasidalino su Lenkijos kolegomis. Jie Varšuvoje surado ir nupirktą „Opel“. Susirado ir mašinų pardavėjus bei tarpininkavusį pirkėją.

REKLAMA

„Šita informacija, kad jie pirko tas 2 mašinas Pratasevičiaus vardu, tai yra faktai ir tai rodo, jog jie tikrai rengė kažkokią rimtą operaciją. Kokia ta operacija, mes nežinome ir niekados nesužinosime, bet tai rodo, kad tos žvalgybos, priešiškos žvalgybos, jos tikrai veikia, veikia aktyviai“, – kalbėjo M. Laurinavičius.

Pats R. Pratasevičius taip ir liko Minske, buvo kalinamas, tikėtina, ir mušamas. Baltarusių tarnybos vėliau viešino ir vaizdo įrašus, kuriuose R. Pratasevičius apie A. Lukašenkos režimą jau kalbėjo priešingai nei iki tol – atsiliepė palankiai. Galiausiai A. Lukašenka jam suteikė malonę ir iš kalėjimo jis buvo paleistas anksčiau laiko.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Musu tikrieji priesai globalistu marionetes sedi valdziose
13 salių ( ne zmones bet banditai valdziose ) pasirase susitarima kuriuo siekiama sukelti visuotini bada : JAV ,Argentina, Australija , Brazilija , Burkina Fasas , Čile, Čekija , Ekvadoras , Vokietija , Panama , Peru , Ispanija, Urugvajus . Globalistai is viso siekia uždrausti maisto pramonę. Ukrainoje ruošiamas badas , nes daugiausiai is kaimu buvo isvezami vyrai i fronta ir nera kam dirbti zemes.
Toliau viceprezidentė Kamala Haris paskelbe pareiškima , kuriame ragino mažinti gyventoju skaiciu
Toliau ekonomikos forumo Švabo pavaduotojas vadina zmones nereikalingais zmonemis ! Isivaizduojate turciai reikalingi o visi kiti ne. Ir Nauseda važiuoja ten. Vadinasi pritaria ir nuosavybes atėmimui ir skaitmeniniam konclageriui ir tt
Jūs ten šnipus begaudydami ant savęs tiktai neišeikit
Lietuviu KGB blogai dirba KGB generolai dedulu ir magnolija nesugebejo perduot patirties.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų