Įvardijo valstiečių atsitraukimo priežastį dėl embrionų šaldymo

Paskirtasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kompromisu vadina naują valstiečių žaliųjų pasiūlymą neriboti sukuriamų embrionų skaičiaus, bet įpareigoti juos saugoti neterminuotai.

„Tos įtampos, kurios buvo susikūrę, skaldė visuomenę, o mes turim ieškoti variantų, kurie išsaugotų gyvybę, atlieptų tų žmonių nuomonę dėl gyvybės saugojimo, bet tuo pačiu leistų šeimoms išnaudoti visas galimybes susilaukti vaikų“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A.Veryga.

A.Veryga buvo tarp politikų, inicijavusių prieštaringai vertinamą draudimą šaldyti embrionus. Antradienį jis sakė remiantis naująjį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovo Ramūno Karbauskio pasiūlytą variantą: pagalbinio apvaisinimo procedūrose neriboti sukurtų embrionų skaičiaus ir leisti šaldyti, bet siūlyti, kad nepanaudoti embrionai būtų saugomi amžinai.

Klausiamas, kas turės finansuoti neterminuotą embrionų šaldymą, A.Veryga sakė, kad „šaldymas pats techniški nei sudėtingas, nei brangus, bet man atrodo, tų, kurie teikia paslaugas, lėšomis ir turėtų būti saugoma“.

Anksčiau „valstiečiai žalieji“ siūlė įstatyme neleisti embrionų šaldymo, argumentuodami tuo, jog embrionas jau yra žmogaus gyvybė. Jie siūlė leisti tik kiaušialąsčių šaldymą. Kritikai sako, kad šie siūlymai apsunkina pagalbinio apvaisinimo procedūrą ir sukelia papildomas rizikas.

Šis projektas Seimui bus pateiktas antradienį. Opoziciniai liberalai siūlė braukti klausimą iš darbotvarkės argumentuodami, kad pasirodžius naujiems siūlymams reikia laiko juos apsvarstyti, tačiau tam nepritarta.

Antradienį prie Seimo maždaug 30 žmonių piketavo prieš embrionų šaldymą, o popiet prie parlamento akciją rengia liberaliojo varianto šalininkai, kurie pasisako, jog įstatymas nebūtų keičiamas. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų