• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Kauno tardymo izoliatoriaus į Alytaus pataisos namus grįžti nenorėjęs recidyvistas Gintaras Gaulia sukurpė sveiku protu nesuvokiamą planą.

Iš Kauno tardymo izoliatoriaus į Alytaus pataisos namus grįžti nenorėjęs recidyvistas Gintaras Gaulia sukurpė sveiku protu nesuvokiamą planą.

REKLAMA

Daugybę kartų teistas G. Gaulia įtikino kameroje buvusį vyrą imituoti savižudybę, žadėdamas jį išgelbėti. To esą turėjo pakakti, kad G. Gaulia liktų Kauno tardymo izoliatoriuje.

Bet kai planas buvo pradėtas vykdyti, recidyvistas pamiršo pažadą gelbėti kameros draugą. Maža to, jis tyčia laikė nelaimėlio rankas, kol šis negalėtų išsigelbėti.

Šioje byloje nuosprendį paskelbęs Kauno apygardos teismas nuteisė G. Gaulią įkalinimo iki gyvos galvos bausme. Sprendimą šioje byloje jau paskelbė ir Lietuvos apeliacinis teismas.

Įvykio detalės

Bylos duomenimis, G. Gaulia, atlikinėjo laisvės atėmimo bausmę ir nuo 2019 m. lapkričio 25 d. buvo laikinai perkeltas iš Alytaus pataisos namų į Kauno tardymo izoliatorių.

REKLAMA
REKLAMA

Kaune, iš chuliganiškų paskatų, panaudojant kaip pretekstą savo veiksmams mažareikšmę dingstį, t. y. kad nebūtų atgal perkeltas atlikti bausmę iš tardymo izoliatoriaus į pataisos namus, suplanavo apgaule nužudyti kitą nuteistąjį, imituojant pasikorimo veiksmus.

REKLAMA

Vykdant savo sumanymą, G. Gaulia 2019 m. gruodžio 3 d., tiksliai nenustatytu metu, įkalbėjo kartu kameroje buvusį nuteistąjį A. K. imituoti pasikorimo veiksmus. Žudikas A. K. sakė imituoti pasikorimą, o kai jis kabos virvės kilpoje bei pradės dusti, G. Gaulia esą pakvies pareigūnus, kad pastarieji atgaivintų vyrą.

Tada G. Gaulia pareigūnams pasakys, kad tai jis bandė nužudyti A. K. ir už tai jam bus skirta kardomoji priemonė – suėmimas. A. K. su šiuo beprotišku planu sutiko.

REKLAMA
REKLAMA

G. Gaulia 2019 m. gruodžio 3 d., apie 21.30 val., Kauno tardymo izoliatoriaus kameroje, turėdamas tikslą nužudyti A. K. bei vykdydamas iš anksto su juo aptartą pasikorimo imitacijos planą, kartu su nuteistuoju nuėjo į kameros tualeto patalpą.

A. K. atsistojus kojomis ant klozeto ir atsirėmus nugara į sieną, esančią prie tualeto durų, G. Gaulia paėmė diržą nuo A. K. krepšio, vieną jo galą užrišo ant tualeto durų viršutinės staktos, o kitą galą aprišo aplink A. K. kaklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tada G. Gaulia rankomis nutraukė A. K. kojas nuo tualeto klozeto ir vyrui pakibus kilpoje bei nesiekiant kojomis žemės, vietoje to, kad kviestų pareigūnus, jis paėmė nelaimėliui už rankų ir jas laikė, kad A. K. kabotų ir negalėtų išsilaisvinti bei išsigelbėti.

Taip nelaimėlį G. Gaulia laikė iki to momento, kol pastarasis, savo kūno svorio jėgos poveikyje, kilpai užveržus kaklą, dėl asfikcijos įvykio vietoje mirė.

Bylą išnagrinėjo 2 teismai

Pirmiausia nuosprendį šioje byloje paskelbė Kauno apygardos teismas. Dėl nužudymo iš chuliganiškų paskatų, G. Gauliai skirtas laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Teismas žudiką pripažino pavojingu recidyvistu.

REKLAMA

Nukentėjusiuoju pripažintam asmeniui iš žudiko priteista 1 129 eurų turtinės ir 47 660 eurų neturtinės žalos atlyginimas.

Vis dėlto, šią bylą dar nagrinėjo ir Lietuvos apeliacinis teismas, kuris priėmė žudikui palankų sprendimą.

Nors bausmės dydis nebuvo pakeistas, tačiau neturtinės žalos dydis nuo beveik 50 tūkst. eurų sumažintas vos iki 12 660 eurų.

BET DUNDUKV DAR YRA NESVEIKO PROTO
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų