REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas, ypatingos skubos tvarka priėmęs Užimtumo rėmimo įstatymo pataisas, siekia užtikrinti efektyvesnį bedarbiams ir įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbuotojams profesiniam mokymui skiriamų lėšų naudojimą bei bedarbių įsidarbinimą iš karto po profesinio mokymo.

REKLAMA
REKLAMA

Įstatymo pataisomis patikslinta šiuo metu galiojanti darbingo amžiaus asmenų profesinio mokymo tvarka, numatant, kad šis mokymas būtų suteikiamas tuomet, jeigu tai reikalinga įsidarbinti į konkrečias laisvas darbo vietas.

REKLAMA

Nustatyta, kad bedarbių profesinis mokymas bus organizuojamas tuo atveju, kai tarp bedarbio, teritorinės darbo biržos ir darbdavio bus pasirašyta trišalė sutartis, pagal kurią darbdavys įsipareigos po profesinio mokymo įdarbinti bedarbį į sutartyje sulygtą darbo vietą arba paliks toje pačioje darbo vietoje įspėtą apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus asmenį. Pagal minėtą sutartį darbdavys turėtų įsipareigoti išlaikyti darbo vietą ne trumpiau nei vienus metus, o bedarbis įsipareigotų joje dirbti ne trumpiau nei pusę metų. Šio įsipareigojimo nesilaikiusiam bedarbiui darbo birža dar pusę metų nevykdytų darbo paieškos bei nesiūlytų dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.

REKLAMA
REKLAMA

Projektu įtvirtinta, kad profesinis mokymas būtų organizuojamas su teritorine darbo birža sutartį pasirašiusiems ir įsipareigojusiems baigus profesinį mokymą pradėti savarankišką veiklą bei ja verstis ne trumpiau nei pusę metų bedarbiams.

Profesinis mokymas taip pat galės būti organizuojamas ir pagal Lietuvos darbo biržos atliktas darbo rinkos prognozes, kuriose ji numatytų, kad darbo rinkoje atsiras naujų darbo vietų ir šių vietų neužpildys švietimo įstaigų planuojami parengti specialistai. Šiuo atveju tarp teritorinės darbo biržos ir bedarbio taip pat būtų sudaroma sutartis. Bedarbiui, pasirašiusiam vieną minėtų sutarčių, darbo birža išduotų dokumentą, kuriuo įsipareigotų apmokėti jo pasirinktam profesinio mokymo teikėjui nurodytą pinigų sumą už suteiktą profesinį mokymą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šis įstatymas yra labai svarbus. Profesinio mokymo įstaigos, kurios puikiai dirba mūsų valstybėje ir paruošia specialistus, deja, ne visos gali įsigyti labai modernią aparatūrą, moderniausią įrangą, kurią gali įsigyti geri, stambūs, dideli verslo objektai. Tai yra pirmas žingsnis į dualinį mokymą, apie ką nuolat kalbame mūsų valstybėje, kad žmogus būtų ne tik teoriškai ruošiamas, bet ir turėtų galimybę iš karto dirbti su nauja ir moderniausia aparatūra“, - svarstymo metu sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Už įstatymo pataisas balsavo 96 Seimo nariai, 12 susilaikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų