Išradingumo viršūnė: pareigūnų dėmesį patraukė vos viena detalė

Praėjusią savaitę (vasario 22-ąją), Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai kelyje Klaipėda – Liepoja sulaikė baltarusiškų cigarečių kontrabanda. Keliolikos tūkstančių eurų vertės nelegalūs rūkalai slėpti į Švediją gabentame krovinyje – dvigubuose nepermatomuose languose.

Apie 16 val. kelyje Klaipėda – Liepoja patruliavę Klaipėdos teritorinės muitinės mobiliosios grupės pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Ford Transit“. Ja važiavę – mašinos vairuotojas R. A. ir automobilio savininkas Š. B. (abu alytiškiai) pareigūnams sakėsi į Švediją gabenantys langų krovinį.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Įtartinus langus į Švediją vežę lietuviai buvo demaskuoti Klaipėdos muitininkų

Tačiau pareigūnams pasirodė įtartina, kad į užsienio šalį vežama vos 10 vnt. langų. Juo labiau, kad langai iš abiejų pusių buvo veidrodiniai – šviesą atspindintys, taigi, nepermatomi iš bet kurios pusės. Todėl automobilis su kroviniu buvo palydėtas iki Malkų įlankos jūrų uosto posto – detaliam patikrinimui. Ten posto pareigūnai su rentgeno kontrolės sistema nesunkiai nustatė, jog languose įrengtos slėptuvės, kuriose rasta 6 490 pakelių baltarusiškų cigarečių „Fest“. Bendra sulaikytų nelegalių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 16 225 eurai.

REKLAMA

Kontrabandą į Švediją vežę vyriškiai buvo sulaikyti, o vėliau – paleisti, skyrus kardomąją priemonę – įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Klaipėdos skyriaus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Baudžiamojo kodekso 199 – 2 str. 1 d.). Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų