• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trijų praėjusią vasarą surengtų jaunimo ekspedicijų į lietuvių tremties vietas Sibire įspūdžiai bus įamžinti kompaktinėje plokštelėje.

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę pasirodysiančioje kompaktinėje plokštelėje "Misija Sibiras" bus galima rasti ekspedicijose Irkutsko, Komijos ir Tomsko srityse dalyvavusio jaunimo dienoraščius, lankytų vietų žemėlapius, kelionių aprašymus, nuotraukas bei iš parsivežtos medžiagos sukurtą filmą.

REKLAMA

Filme atskleidžiama įvykusių ekspedicijų istorija - aplankytos trėmimo vietovės, sutikti vietiniai žmonės, komentarai bei jaunų žmonių istorijos vertinimai, kurie leis pajusti kelionėje patirtus išgyvenimus, emocijas.

Jaunimui patrauklia forma parengtas skaitmeninis leidinys bus dalinamas Lietuvos mokykloms ir gimnazijoms, nevyriausybinėms organizacijoms ir lietuvių bendruomenėms užsienyje, pranešė plokštelę leidžianti Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

REKLAMA
REKLAMA

Leidėjai tikisi, jog diske pateikiama informacija sudomins ir jaunimą, ir vyresniąją kartą, nes jauni žmonės čia pamatys savo bendraamžių patirtį, o vyresnieji turės galimybę geriau suprasti jaunų žmonių vertinimą, požiūrį. Kompaktinę plokštelę bus siūloma naudoti ir kaip metodinę priemonę istorijos ir kitose pamokose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LiJOT praėjusią vasarą surengė tris ekspedicijas į lietuvių trėmimų, masinių žudynių, koncentracijos stovyklų ir įkalinimo vietas. Jaunimas tvarkė lietuvių kapines, susitiko su ten gyvenančiomis lietuvių bendruomenėmis, pasakojo jiems apie dabartinę Lietuvą.

REKLAMA

1941 metų birželio 14 dieną sovietų okupacinė valdžia pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į SSRS lagerius ir kalėjimus. Atkūrus nepriklausomybę, birželio 14-oji Lietuvoje pažymima kaip Gedulo ir vilties diena.

Per sovietų okupaciją iš Lietuvos buvo ištremta apie 150 tūkst. žmonių, nemažai jų žuvo tremtyje nuo bado ir nežmoniškų gyvenimo sąlygų.

Manoma, kad dėl 50 metų trukusios sovietinės okupacijos per trėmimus, egzekucijas, kalėjimus, rezistentų žudynes, priverstinę emigraciją ir žuvusiųjų nepagimdytus vaikus Lietuva neteko beveik milijono savo piliečių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų