• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Europos Parlamento rinkimų likus mažiau nei savaitei, TV3 žinios pasidomėjo, kokius atlyginimus, išmokas ir pensijas gaus 11 Lietuvoje išrinktų europarlamentarų. Jie uždirbs tris kartus daugiau nei Seimo nariai ir pusantro tūkstančio daugiau nei Lietuvos prezidentas. O pensija, papildomai prie lietuviškos pensijos, gali siekti net 3 tūkstančius eurų.

Iki Europos Parlamento rinkimų likus mažiau nei savaitei, TV3 žinios pasidomėjo, kokius atlyginimus, išmokas ir pensijas gaus 11 Lietuvoje išrinktų europarlamentarų. Jie uždirbs tris kartus daugiau nei Seimo nariai ir pusantro tūkstančio daugiau nei Lietuvos prezidentas. O pensija, papildomai prie lietuviškos pensijos, gali siekti net 3 tūkstančius eurų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Europarlamentarė Aušra Maldeikienė aiškina, ką žmonės Lietuvoje galvoja apie Europos Parlamentą ir į ten einančius žmones. 

„Mes esame absoliučiai seniausia delegacija ir tai yra didelė problema. Jauniausias mūsų delegacijos narys yra Viktoras Uspaskichas, kuriam dabar 59“, – teigia A. Maldeikienė. 

„Išskyrus Viliją Blinkevičiūtę, kuri išvis yra unikali politikė Lietuvoje, – mes turime tuos, kuriuos partijos nori patraukti į šoną, bet negali to pasakyti į akis“, – sako VDU dėstytojas Ignas Kalpokas.

REKLAMA
REKLAMA

Uždirba 7800 eurų „į rankas“

Daug aistrų ir pavydo sukelia faktas, kad europarlamentarų atlyginimas siekia 7 800 eurų „į rankas“. Tai dar ne viskas: apmokamos kelionės išlaidos – iš Vilniaus į Briuselį arba Strasbūrą. Tada, atvykus į Briuselį ar Strasbūrą, europarlamentarams mokami dienpinigiai – 350 eurų dienai. 

REKLAMA

Dar europarlamentarai gauna beveik 5 tūkstančius eurų kas mėnesį biuro išlaidoms. Už šiuos pinigus gali išsinuomoti biurą, užsakyti valymo paslaugas, įsigyti kompiuterių ar kitos įrangos. Aušrai Maldeikienei biuro nuoma Vilniuje kainavo tūkstantį eurų mėnesiui su komunaliniais. 

„Aišku, mes gavome tuščią kambarį ir mums reikėjo nusipirkti baldus, tai iš tų pačių pinigų juos ir pasigaminome“, – tikina europarlamentarė. 

Maldeikienė sako kaupianti čekius už išlaidas, jei kas nors sugalvotų patikrinti, ką pirko. Tuo metu europarlamentaras, buvęs premjeras Andrius Kubilius pripažįsta, kad Europos parlamente mokamas atlyginimas yra didelis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Žinot, to negali paneigti, kad europarlamentarai uždirba ir pensiją gauna tokią, kokia yra mokama visiems vienoda: ir vokiečiams, ir prancūzams ir lietuviams“, – teigia A. Kubilius. 

Gauna ir pensiją

Kadenciją baigusiam europarlamentarui priklauso ne tik nacionalinė, lietuviška pensija, bet papildomą pensiją jie gauna ir iš Briuselio. Pensijų dydžiai Lietuvoje ir Briuselyje skiriasi smarkiai. Europarlamentaro pensija priklauso nuo išdirbtų kadencijų: jei tik viena kadencija – pensija vienokia, papildoma kadencija – pensija dar didesnė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3000 eurų pensija yra lubos, kurią gali gauti bent dvi kadencijas baigęs ir į pensiją išėjęs parlamentaras. O baigus kadenciją dar šešis mėnesius mokamas tas pats europarlamentaro atlyginimas kaip išeitinė išmoka.

Pasirodo, ne visi važiuoja į Europos Parlamentą uoliai dirbti. Kai kurie europarlamentarai, pasak Kubiliaus, kadencijos metu laiką daugiau leido ne posėdžių salėje, o užsienyje, pavyzdžiui Tailande.

„Visi mes žinome, kad kolega Uspaskichas taip sakant leido laiką kitame pasaulio krašte ir tik kartais pasirodydavo. Bet čia toks specifinis atvejis“, – sako A. Kubilius. 

REKLAMA

Lietuvos politikai Europos Parlamente šiuo metu yra paskutiniai pagal aktyvumą. O aktyvumas paprastai matuojamas pagal pranešimų plenarinėje salėje skaičių.

„Čia kalba apie poną Kubilių, jis tikrai parašė daug rezoliucijų, kurios aktualios karo fone, Ukrainoje. O tai nesiskaito kaip aktyvumas, nes tai nėra dokumentas“, – sako A. Maldeikienė.

Uždirba daugiau nei prezidentas

Vis dėlto europarlamentarų ir Lietuvos Seimo narių atlyginimai skiriasi kaip diena ir naktis. Lietuvos parlamentarai dabar uždirba šiek tiek daugiau nei 2 tūkstančius eurų. Naujos kadencijos Seimo nariai uždirbs 4 tūkstančius eurų į rankas. Bet tai vos ne dvigubai mažesnis atlyginimas nei Europos Parlamente.

REKLAMA

Net Lietuvos prezidentas į rankas gana mažesnę algą už europarlamentarą – jo atlyginimas kiek daugiau nei 6 tūkstančiai eurų po mokesčių.

„Tai mes ir turėsime EP, kuris matomas, kaip daugiau neturiu, ką veikti čia, tai ir važiuoju užsidirbti pinigų karjeros saulėlydžiui“, – sako I. Kalpokas. 

Šiuo metu Europos Parlamente dirba 11 Lietuvos atstovų iš 705.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Reikia rinkti naujus. Uztenka tiem po kelias kadensijas ten sedeti.
Ar nors centą Tomasevsij paaukojo Ukrainai iš savo įspūdingos algos
Radio reklamoje blinkevičiute paploninusi balseli suokia kaip sena lape.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų