naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eismo sąlygas antradienio rytą šalyje sunkina plikledis, buvęs ar besitęsiantis snygis, taip pat pusto, įspėja kelininkai.

Eismo sąlygas antradienio rytą šalyje sunkina plikledis, buvęs ar besitęsiantis snygis, taip pat pusto, įspėja kelininkai.

REKLAMA

Automobilių kelių direkcijos duomenimis, sudėtingiausios eismo sąlygos šiaurės ir rytų Lietuvoje. Čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis provėžotos ir slidžios, padengtos iki 10-15 centimetrų storio prispausto ar puraus sniego sluoksniu, Zarasų rajone sniego storis siekia iki 20 centimetrų.

Daugelyje likusių šalies rajonų pagrindinių kelių dangos daug kur provėžotos ir slidžios, padengtos puraus ar prispausto sniego sluoksniu, tik Šilutės ir Vilkaviškio rajonuose magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai išlieka drėgni, vietomis sausi.

Kelininkai apsnigtus ir slidžius kelių ruožus valo ir barsto, tačiau vairuotojų prašo įvertinti kelių būklę ir eismo sąlygas bei rinktis saugų greitį.

REKLAMA

Likusioje šalies dalyje pagrindinių kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis drėgnos.  

Pietryčių, šiaurės rytų bei rytų Lietuvoje snygis, pietiniuose rajonuose mišrūs krituliai, kitur be žymesnių kritulių. Oro temperatūra siekia nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną daugelyje rajonų numatomi trumpi krituliai, daugiausia snygis. Daug kur pustys, išliks slidu. Šiaurės vakarų vėjo gūsiai vietomis, daugiausia rytų Lietuvoje, sieks 15–20 m/s. Aukščiausia oro temperatūra bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Dėl smarkaus snygio elektros neturi apie 2,5 tūkst. Utenos regiono gyventojų

Dėl pirmadienio vakarą iškritusio gausaus sniego elektros dar neturi apie 2,5 tūkst. Utenos regiono gyventojų – maždaug puse mažiau, nei naktį.

REKLAMA

„Situacija po nakties pasikeitusi į gerą – per pusę sumažinome bendrą skaičių klientų, kurie yra be elektros: šiuo metu jų yra apie 2,5 tūkst., kai naktį buvo 5 tūkstančiai. Svarbu pabrėžti, kad tai – nebūtinai tie patys klientai, kai kurie ir kartojasi“, – BNS antradienį sakė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) atstovas spaudai Paulius Kalmantas.

Likusioje Lietuvos dalyje problemų dėl elektros tiekimo neužfiksuota.

Pasak ESO atstovo, sutrikimus lėmė sunkus, šlapias sniegas, lenkiantis medžių šakas ant aukštos įtampos laidų. 

REKLAMA
REKLAMA

Jei naujų gedimų nebus, ESO tikisi esamas problemas pašalinti per antradienį.

Ugniagesiai 27 kartus vyko šalinti nuvirtusių medžių, medis užvirto ant automobilio

Pastarąją parą iškritus gausiam sniegui, ugniagesiai 27 kartus visoje Lietuvoje vyko šalinti ant kelių nuvirtusių medžių.

„Daugiausia tokių darbų buvo Utenos apskrityje – 22“, – BNS antradienį sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

Tiek gelbėjimo darbų užregistruota nuo pirmadienio 6 val. ryto iki antradienio 6 val. ryto.

Rokiškio rajone pirmadienio vakarą, apie 17.24 val. buvo gautas pranešimas, kad Jūžintų seniūnijoje, Jūžintų miestelyje, ant važiuojančio „Audi“ automobilio užvirto  medis.

REKLAMA

Vairuotojas nenukentėjo, skilo automobilio stiklas. Atvykę ugniagesiai supjaustė medį ir patraukė nuo automobilio.

„Pranešimus apie nuvirtusius ir kelius užtvėrusius medžius gaunam iki šiol. Nuo 6 val. antradienį iki dabar esam gavę dar 13 pranešimų apie nuvirtusius medžius“, – BNS antradienio rytą sakė E. Zdanavičienė. 

Manoma, kad tokių pranešimų daugės, nes gyventojai vyksta į darbą.

Ugniagesiai taip pat talkina gyventojams ir kitoms tarnyboms užklimpus jų automobiliams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų