naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artimiausią parą į Lietuvą atplauks galingas ciklonas. Todėl šiąnakt daug kur kils pūgos, pustys, o pajūrį talžys stipri audra – šiemet jau antroji. Plačiau apie orus – sinoptiko Naglio Šulijos prognozėje.

Artimiausią parą į Lietuvą atplauks galingas ciklonas. Todėl šiąnakt daug kur kils pūgos, pustys, o pajūrį talžys stipri audra – šiemet jau antroji. Plačiau apie orus – sinoptiko Naglio Šulijos prognozėje.

REKLAMA

Anot sinoptiko, orus Europoje rytoj lems viena labai didelė žemo slėgio sritis su dar žemesnio slėgio sūkuriu šalia Lietuvos.

„Didžiojoje žemyno dalyje dangų dengs įvairaus storio debesys, pragiedrėjimų ir saulės bus vos kai kur.

Orai vis smarkiau šyla Vakarų ir Pietų Europos šalyse, tačiau šiauriau Lietuvos esantis šaltis nesisklaido“, – teigia n. Šulija.

Todėl Romoje rytoj bus debesuota, palis ir šils iki 16 laipsnių, Barselonoje saulė pro debesis ir 22 šilumos. Paryžiuje debesuota, nelis, šils iki 14, Londone irgi debesuota, čia dieną šils iki 4 laipsnių. Debesuotam Berlyne rytoj oras šils iki 3 laipsnių, Varšuvoje saulė pro debesis ir 5 šilumos.

Tačiau Lietuvoje orai nė neprimins pavasario. Mat artimiausią parą Lietuvą užgrius energingas ir net pavojingas ciklonas.

REKLAMA

„Naktį bus nemažai kritulių, vyraus sniegas, pietuose galimi mišrūs krituliai. Vietomis drėbs gausiai, dėl vėjo kils pūga, pustys. Vietomis plikledis. Dieną sniego papliūpas žers pavieniai dangumi greitai skriejantys debesys.

REKLAMA

Oro temperatūra didelių staigmenų nepateiks – didžiąją nakties dalį vyraus 0–2 laipsniai šalčio, tiktai prie pat jūros gali būti iki 2 laipsnių šilumos. Rytoj dieną bus priešingai – vyraus nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos, bet kai kur liks nedidelis šaltukas iki 1 laipsnio šalčio.

Bet svarbiausia – artimiausią parą bus labai vėjuota, pajūrį talžys rimta audra. Atrodo, smarkiausia ji bus ryto valandomis. Kartu bus kritulių, vyraus sniegas, kils pūgos, pustys. Vietomis plikledis. Naktį vyraus 0–2 laipsniai šalčio, dieną vyraus 0–2 laipsniai šilumos“, – neramią parą prognozuoja N. Šulija.

REKLAMA

Vis dėlto po audrų, motina gamta aprims. Tik ar ilgai?

Pasak N. Šulijos, ketvirtadienį vėjas gana sparčiai rims ir dieną visai nurims, kritulių tikimybė menka. Žemiausia temperatūra naktį bus apie 5–7, pragiedrėjus vietomis iki 8–10 laipsnių, dieną vyraus 0–2 šilumos, kai kur liks menkutis šaltukas.

Penktadienio naktį kritulių tikimybė bus menka, dieną atkeliaus sniegas, vietomis pasnigs ne taip jau mažai. Naktį vyraus 4–6 laipsniai šalčio, kai kur gali būti ir daugiau, dieną vyraus 0–2 laipsniai šalčio, kur nors bus iki 1 ar 2 šilumos.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau savaitgalį sulauksime dar vieno panašaus, labai energingo ciklono ir sniego, praneša sinoptikas.

„Kitaip tariant, orai iš visų jėgų stengsis, kad tik mums nebūtų nuobodu, neįdomu, kad tik savo įgūdžių nepamirštų vairuotojai ir kelius prižiūrinčios tarnybos. Ugniagesiai gelbėtojai savo pjūklų aštrumą gali pasitikrinti jau dabar.

Tiek šį kartą apie orus, nepamirškime, kad geriausias pakeleivis kur nors einant ar važiuojant yra sveikas protas, ir ištversim visas audras“, – palinkėjo N. Šulija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų