• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybių tarybų rinkimuose Vilniuje su Liberalų sąjūdžiu kandidatavęs Danielius Lupshitzas prieš rinkimus iš Lietuvoje gyvenančio egiptiečių kilmės verslininko Ahmedo Daker pasiprašė paramos ir nurodė ne politinės partijos rinkimų, o asmeninę sąskaitą, nors nebuvo registruotas savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Per rinkimų kampaniją paramos lėšas galima rinkti tik į rinkimų sąskaitą. 

Savivaldybių tarybų rinkimuose Vilniuje su Liberalų sąjūdžiu kandidatavęs Danielius Lupshitzas prieš rinkimus iš Lietuvoje gyvenančio egiptiečių kilmės verslininko Ahmedo Daker pasiprašė paramos ir nurodė ne politinės partijos rinkimų, o asmeninę sąskaitą, nors nebuvo registruotas savarankišku politinės kampanijos dalyviu. Per rinkimų kampaniją paramos lėšas galima rinkti tik į rinkimų sąskaitą. 

REKLAMA

Tačiau Vyriausioji rinkimų komisija patikėjo D. Lupshitzo teiginiais, kad pinigų iš verslininko A. Daker jis prašė asmeniškai, o ne kaip kandidatas į Vilniaus miesto tarybą. Nieko per rinkimus nelaimėjęs D. Lupshitzas Vyriausiajai rinkimų komisijai įrodinėjo, kad rinkimų kampanijos metu į asmeninę sąskaitą iš verslininko gautus 1100 eurų panaudojo maistui ir drabužiams, nes tuo metu niekur nedirbo ir buvo susitelkęs į susitikimus bei straipsnių rašymą. 

Šiuo metu šie vyrai yra susipykę, nes Artimuosiuose Rytuose kilus Izraelio ir „Hamas“ karui žydų tautybės D. Lupshitzas visus, kurie dalyvauja paramos Palestinai akcijose ar kritikuoja Izraelio veiksmus prieš civilius, vadina teroristų rėmėjais.

REKLAMA
REKLAMA

Egiptiečio verslininko atveju D. Lupshitzas netgi paragino sostinės gyventojus boikotuoti jo įsteigtą kirpyklą. Tuo metu A. Daker stebėjosi – prieš rinkimus D. Lupshitzas prašo pinigų, prašo organizuoti susitikimą su musulmonų bendruomene, o paskui žlugdo jo verslą.  

REKLAMA

Pavaizdavo vargšą bedarbį

Savivaldos rinkimai Lietuvoje vyko 2023 m. kovo 5-ąją. D. Lupshitzas su Liberalų sąjūdžiu per šiuos rinkimus siekė patekti į Vilniaus miesto tarybą. Rinkimų kampanijos metu jis paprašė paramos iš egiptiečių kilmės verslininko A. Daker, bet nurodė ne Liberalų sąjūdžio rinkimų sąskaitą, o savo asmeninę. 

Iš Vyriausiosios rinkimų komisijos surinktos medžiagos matyti, kad pinigų iš A. Daker kandidatas iš pradžių galėjo pasiprašyti gyvai, bet paskui vyrai kurį laiką bendravo susirašinėjimo žinutėmis. 

REKLAMA
REKLAMA

„Ir ačiū dar kartą už tavo paramą. Kaip politikas galiu tau pažadėti daug, bet kaip draugas sakau, kad tavo parama niekada neliks užmiršta. Mano banko sąskaita yra LT...2992. Ačiū tau“, – 2022 m. gruodžio 26-ąją D. Lupshitzas rašė A. Daker. 

Sausio mėnesį A. Daker nurodė D. Lupshitzui, kad pinigus pervedė į jo sąskaitą: „Mielas, Daniel. Tikiuosi, tau sekasi tikrai gerai. Kaip jau minėjau anksčiau, pervedžiau tau 1100 eurų į tavo banko sąskaitą – tai yra viskas, ką šiuo metu galiu pasiūlyti. Tikiuosi, tai tau bus naudinga. Ir linkiu tau didžiausios sėkmės pasiekti poziciją!“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuomet D. Lupshitzas padėkojo, siuntė linkėjimus iš Ukrainos, o A. Daker paklausė, kada vyks rinkimai. D. Lupshitzas atsakė, kad rinkimai kovo 5-ąją, o A. Daker palinkėjo jam kuo didžiausios sėkmės. 

Vyriausiajai rinkimų komisijai D. Lupshitzas aiškino, kad paramos iš verslininko paprašė kaip iš draugo, taip pat tikėjosi, kad šis padės jam organizuoti susitikimą su tiksline rinkėjų musulmonu grupe. 

„Susitikimo metu D. Lupshitz neneigė, kad A. Daker žinojo apie jo dalyvavimą rinkimuose, ir pažymėjo prašęs ne tik finansinės paramos, kad galėtų nusipirkti drabužių ir kitaip užsitikrinti įvaizdį viešumoje, bet ir pagalbos organizuojant susitikimą su tiksline rinkėjų (musulmonų) bendruomene“, – savo sprendime rašė komisija. 

REKLAMA

Norėdamas įtikinti savo versiją D. Lupshitzas netgi sutiko Vyriausiajai rinkimų komisijai parodyti savo asmeninės banko sąskaitos išrašus, kurie atspindi operacijas politinės kampanijos laikotarpiu. Peržiūrėjusi duomenis komisija konstatavo, kad minimu laikotarpiu iš D. Lupshitzo sąskaitos nebuvo apmokėta kokia nors politinė reklama. Tiesa, tokiu būdu absoliučiai nesimato operacijos grynaisiais pinigais, nes lėšas galima išsiimti. 

„Iš (A. Daker) prašiau asmeninės pagalbos, nes rinkimų kampanijos metu nedirbau, buvau susikoncentravęs į susitikimus, straipsnių rašymą. Todėl aiškiai jam tai paaiškinęs, kad turiu kažkaip išsilaikyti – paprašiau asmeninės dovanos. (Tą patvirtina ir mano siųsta jam žinutė FB). Buvo aiškiai iškomunikuota, kad, pinigus prašiau pervesti į mano asmeninę sąskaitą mano asmeniniams poreikiams, nesusijusiems su rinkimais“, – teigė D. Lupshitzas. 

REKLAMA

Neužteko duomenų nubausti

Apibendrinusi visus gautus duomenis Vyriausioji rinkimų komisija konstatavo, kad nėra galimybės tiksliai nustatyti, kaip ir kokiu būdu D. Lupshitzas prašė iš A. Daker paramos – tai yra, ar prašė finansuoti politinei kampanijai, ar asmeninėms išlaidoms. 

„Darytina išvada, kad nėra pakankamai įrodančių duomenų pripažinti, kad A. Daker suteikė paramą rinkimams, tai yra kandidato D. Lupshitz politinei kampanijai remti, ir tokiu buvo padarytas Rinkimų kodekso pažeidimas“, – nurodo Vyriausioji rinkimų komisija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kartu komisija kreipėsi į Liberalų sąjūdį, rekomenduodama ateityje imtis kontrolės priemonių, kad partijos kandidatai rinkimų kampanijos laikotarpiu žmonių paramos prašinėtų ne į savo asmeninę, o į partijos rinkimų sąskaitą.

Be to, Vyriausioji rinkimų komisija pažymėjo, kad paramą asmeniniams, bet ne politinės kampanijos tikslams, teikiantys asmenys „neturėtų būti klaidinami ir privalėtų būti aiškiai informuojami apie tikrąją paramos paskirtį“. 

REKLAMA

Tai iš esmės reiškia, kad Vyriausiajai rinkimų komisijai kilo rimtų abejonių dėl D. Lupshitz gautos paramos paskirties, tik nebuvo surinkta duomenų, kurie paneigtų jo versiją. 

Savo ruožtu verslininkas A. Daker naujienų portalui tv3.lt sakė, kad paramos D. Lupshitzas iš jo prašė grynai kaip politikas, nes artėjo rinkimai. „Jis kalba, kaip nori, bet tai nėra tiesa. Jis nori pabėgti nuo situacijos. Jis prašė tos paramos ne draugišku pagrindu, bet dėl politinių priežasčių“, – sakė A. Daker. 

Liberalų sąjūdis šiuo metu turi ir didesnių problemų. Partija Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu buvo nuteista politinės korupcijos byloje, jai paskirta 376 600 eurų bauda. 

Grazuli uz tokia pacia situacija VRK jau ko gero butu kelis kartus apkaltinusi.

Myli VRK korupcines partijas, nieko nepridesi.
Neduok Dieve tokiems suteikti galimybę valdyti kitus ir priiminėti sprendimus.
Na šios grupuotės su pavadinimu liberalų sąjūdis nerimsta prisirinko savo gretose kombinatorinio ir dabar siautėja. Šią partiją reikėjo nubausti bent porą milijonų eurų tada baigtųsi situkyje cirkai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų