Iš teisėjų korupcijos tyrimo atskirtoje byloje nuteistas papirkti teisėją siekęs vyras

Panevėžio apylinkės teismas ketvirtadienį skyrė aštuonerių mėnesių laisvės apribojimo bausmę dėl prekybos poveikiu kaltu pripažintam Erikui Grudinskij. 

Jis įpareigotas visą laisvės apribojimo laikotarpį be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos bei dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Savo kaltę jis pripažino, byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, todėl iš pradžių jam skirta vienų metų bausmė buvo sumažinta trečdaliu.

Iš vyro taip pat konfiskuoti 5 tūkst. eurų, kuriuos jis davė kaip kyšį. 

Kartu su E. Grudinskij teista jo sesuo Jolanta Lukoševičienė nuo baudžiamosios atsakomybės atleista perduodant ją laiduotojo atsakomybei vieniems metams. Ji taip pat įpareigota sumokėti 500 eurų įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ši byla buvo atskirta nuo didelės apimties teisėjų korupcijos tyrimo. 

Bylos duomenimis, E. Grudinskij ir J. Lukoševičienė 2018 metų rudenį perdavė vienos Vilniaus advokatų kontoros advokatui Drąsučiui Zagreckui 5 tūkst. eurų, tikėdamiesi, kad jis šiais pinigais papirks Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją.

Tokiu būdu jie siekė, kad nagrinėjant apeliacinį skundą, E. Grudinskij atžvilgiu būtų panaikintas Vilnius apylinkės teismo nuosprendis, kuriame jis nuteistas dėl išprievartavimo ir jis būtų išteisintas.

Teisėjams apeliacinį skundą atmetus, D. Zagreckas pinigus grąžino juos davusiems asmenims. 

Teisme liudiję teisėjai patvirtino, kad nagrinėdami bylą nesulaukė jokių prašymų ir nepatyrė spaudimo. 

Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Tyrime dėl aukšto rango teisėjų, advokatų ir kitų asmenų korupcijos įtarimai yra pateikti apie 50 asmenų, iš jų – aštuoniems teisėjams, šešiems advokatams. 

Šiuo metu tiriama daugiau kaip 110 nusikalstamų veikų.

Teisėsauga įtaria, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galėjo būti žadami ir mokėti kyšiai, jų sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų