Iš prezidentės lūpų griežta žinia R. Karbauskiui Valstiečių lyderis Išplatino atsaką

Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio veikla Seime gali prieštarauti Konstitucijai dėl jo verslo interesų.

27

R. Karbauskis turi tiesiogiai verslą, yra verslo atstovas ir jo buvimas Seime apskritai kelia klausimų dėl jo konstitucionalumo ir atitikimo Konstitucijai, nes Konstitucijos straipsniai numato, kad Seimo nariai negali turėti verslo, arba naudos arba gauti kitų išlaidų“, – žurnalistams Varšuvoje sakė prezidentė.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis

R. Karbauskis nesąmone vadina prezidentės pareiškimą, įžvelgia pastangas stabdyti tyrimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis nesąmonėmis vadina prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, kad dėl verslo interesų jo buvimas Seime gali prieštarauti Konstitucijai.

Jis sako, kad D. Grybauskaitė bando sustabdyti iniciatyvą parlamente tirti prezidentės laiškus buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui.

„Dabar desperatiškai bandoma sustabdyti „valstiečius“, kad tyrimas nesitęstų, kad niekas neuždavinėtų klausimų dėl jos laiškų, tai ir yra priežastis, dėl kurios visos šios nesąmonės šnekamos. Nes šnekamos visiškos nesąmonės. Žmogus, kuris užima valstybės vadovo pareigas, tokių nesąmonių neturėtų šnekėti“, – BNS penktadienį sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis yra vienintelis „Agrokoncerno“ įmonių grupės vienintelis akcininkas, bet teigia, kad jokia forma nedalyvauja įmonių grupės valdyme – nėra nei valdymo organų narys, nei darbuotojas, nebalsuoja akcininkų susirinkime, šios teisės perleisto advokatui.

„Penkiasdešimt ar daugiau žmonių Seime yra akcininkai, kituose Seimuose lygiai taip pat buvo, prezidentė tikriausiai turi akcijų, kuo jie skiriasi nuo manęs?“ – retoriškai klausė R. Karbauskis.

Kaip rodo turto deklaracija, šalies vadovė D. Grybauskaitė turi tik Vyriausybės vertybinių popierių.

„Mane nustebino, kad prezidentė pradeda naujai traktuoti Lietuvos Konstituciją, nes aš pirmą kartą girdžiu, kad žmogus, turintis akcijų, negali būti Seimo nariu“, – prezidentės žodžiais piktinosi R. Karbauskis.

REKLAMA

Šalies vadovės pareiškimą jis siejo su „valstiečių“ noru tęsti tyrimą dėl neteisėtos įtakos, aiškintis paviešintus jos ir korupcijos byloje įtariamo E. Masiulio susirašinėjimus.

„Aš suprantu, kad prezidentei dabar norisi mane užtildyti bet kokiu būdu, bet to nepavyks padaryti“, – sakė „valstiečių“ vadovas.

Prezidentė D. Grybauskaitė penktadienį pareiškė, kad „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio veikla Seime gali prieštarauti Konstitucijai dėl jo verslo interesų.

Tokią poziciją D. Grybauskaitė išsakė, žurnalistų Varšuvoje paklausta apie R. Karbauskio iniciatyvą atlikti parlamentinį tyrimą dėl prezidentės veiklos, įskaitant žiniasklaidoje paskelbtą jos susirašinėjimą su buvusiu liberalų lyderiu E. Masiuliu.


Rašyti komentarą...
p
petras
2018-06-08 14:19:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
prezidentes zodziais,kurie turi verslus jiems ne vieta buti seime,labai gerai, tegul visus atleidzia be jokiu iseitiniu kompensaciju ir taip seimas sumazes per puse, nereikes islaikyti 141dykaduoni?
Atsakyti
-4

o
onutė
2018-06-08 14:51:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na štai pajudino širšių lizdą po 20 metų tik dabar šiek tiek paaiškėjo kas darėsi, o dar kiek nutylima,bet gal ateis kada nors atpildo valanda visiems, kurie pavertė Lietuvą paskutinėje vietoje Europoje ,reiškia jaigu ne valstiečiai dar ilgai viskas būtu paslaptyje.
Atsakyti
-4

V
Vaidas
2018-06-08 14:28:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi ten yra korumpuoti gal tik keletas ne, susikirto interesu grupes. Nuodeme ten kad pakliuna teisesaugos akiratyje o ne kad kaltas nes kaltu nuo 1990m.ir nebuvo visi jug svarbus. Kam reikalingi STT ir kitos saugumo tarnybos jei nera istatymu ir juos paleidzia kam tie teismai kurie penkmeciais tesiasi ir eikvoja pinigus valstybe, del akiu ar kad zmones gaudytu ir teistu uz uogienes stiklaini tai toks valstybes prioritetas
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų