Iš nuteisto vilniečio konfiskuota turto už 154 tūkst. eurų

Lietuvos apeliacinis teismas kaltu dėl prekybos poveikiu pripažino sostinės gyventoją A. P.

Jam skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymas atidėtas trejiems metams.

Teismo sprendimu, iš A. P. bus išieškota ir konfiskuotino turto vertę atitinkanti pinigų suma – daugiau kaip 154 tūkst. eurų, pirmadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Apeliacinis teismas nustatė, kad A. P., pasinaudodamas savo pažintimis, kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams bei jiems prilygintiems asmenims, iš vienos įmonės vadovo R. A. provokavo ir reikalavo duoti 210 tūkst. 470 eurų kyšį. Už tai jis žadėjo paveikti Vilniaus miesto savivaldybės ir Statybos inspekcijos valstybės tarnautojus, kad šie priimtų R. A. reikalingus sprendimus.

Bylos duomenimis, siekta, kad tarp savivaldybės ir įmonės būtų pasirašyta taikos sutartis dėl sostinėje, Maironio g. 2, prie Bernardinų sodo esančio pastato rekonstrukcijos.

Anot pranešimo, 2016–2018 metais per šešis kartus A. P. paėmė dalį reikalauto kyšio – 154 tūkst. 470 eurų, kyšiai imti ne tik pinigais, bet ir kava, viskiu, saldainiais, dovanų čekiais. 

A. P. taip pat žadėjo pasinaudoti savo pažintimis ir įtaka Statybų inspekcijos valstybės tarnautojams, kad Vilniaus miesto savivaldybei būtų pateikta reikalinga pažyma, jog statybos projektas Vilniuje, Maironio g. 2, vyksta be nukrypimų.

Vilniaus apygardos teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą gegužės 12 dieną vilnietį išteisino.

Apygardos teismas konstatavo, kad nebuvo įrodyta, jog R. A. perdavė A. P. 154 tūkst. eurų, be to, dalis garso įrašų daryti nesant teisinio pagrindo, todėl negali būti pripažinti įrodymu. Vilniaus apygardos teismas padarė išvadą, kad A. P. provokuotas padaryti nusikalstamą veiką.

Išteisinamąjį nuosprendį apskundė Vilniaus apygardos prokuratūra.

Gruodžio 23 dieną Lietuvos apeliacinis teismas jį panaikino.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų