Iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės pasprukęs žudikas atvėrė piktžaizdę: vykstant tyrimui, nušalinti 3 pareigūnai

Po to, kai rugpjūčio pabaigoje iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės paspruko už nužudymą nuteistas Jevgenijus Sotikovas, buvo pradėtas tyrimas, kurio tikslas išsiaiškinti, kaip atsakingi asmenys pražiūrėjo šį pabėgimą. Pradėjus patikrinimą paaiškėjo, kad problemų šioje įstaigoje esama gerokai daugiau. Dėl to šiuo metu nuo užimamų pareigų nušalinti trys asmenys.

 

Kalėjimų departamentas pradėjo tyrimą dėl Laisvės atėmimo vietų ligoninės direktoriaus Ramūno Šilobrito ir dar dviejų įstaigos vadovų, įtariant galimą piktnaudžiavimą ir tarnybos pareigų neatlikimą.

Nuo pareigų atliekant tyrimą laikinai nušalintas R. Šilobritas, taip pat direktoriaus pavaduotojas Tomas Bartninkas ir Saugumo valdymo skyriaus viršininkas Vidas Jasaitis, informavo Kalėjimų departamentas.

Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas teigė, kad tyrimas pradėtas rugsėjo 10 dieną „gavus tam tikrų duomenų, kad įstaigoje netinkamai kontroliuojamas ir organizuojamas nuteistiesiems draudžiamų daiktų paėmimas ir apskaita“.

Pasak V. Kulikausko, Kriminalinės žvalgybos valdyboje taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, netinkamo pareigų atlikimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. 

„Nuo pareigų nušalinti trys pareigūnai. Buvo gauta duomenų, kad įstaigoje netinkamai kontroliuojama nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų išėmimas ir apskaita. Jie nušalinti tol, kol vyks tarnybinis patikrinimas. Tyrimas turėtų užtrukti nuo 1 iki 2 mėnesių. Galimai įžvelgėme sisteminius pažeidimus įstaigoje. Tai susiję ne tik su nuteistojo pabėgimu iš Laisvės atėmimo vietų ligoninės“, – pasakojo V. Kulikauskas.

Laikinai įstaigai vadovauti pavesta Kalėjimų departamento Imuniteto skyriaus viršininkei Jurgai Mickienei.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kalinio pabėgimas kelia klausimų: vaikštant lauke jie yra nuolat stebimi prižiūrėtojų

Naujienų portalas tv3.lt rugpjūčio 31-ąją rašė, kad gausios policijos ir net žvalgybos pajėgos sučiupo pasprukusį pavojingą nusikaltėlį. Už nužudymą ir narkotikus kalintis vyras buvo pabėgęs iš laisvės atėmimo vietų ligoninės Pravieniškėse, kur buvo atvežtas gydytojų specialistų konsultacijoms.

REKLAMA

Bėglys pasivaikščiojimo metu buvo praardęs metalines konstrukcijas ir pradingęs. Rugpjūčio 31-sios vakarą, apie 22.40 val., policijos atstovai pranešė, kad bėglys yra sugautas.

Informuota, kad Klaipėdoje, Smiltelės g., Klaipėdos apskr. policijos pareigūnai, glaudžiai bendradarbiaudami su Kalėjimų departamento pareigūnais, sulaikė vakar iš pataisos namų pabėgusi nuteistąjį. 

38-erių žudikas Jevgenijus Sotikovas iš laisvės atėmimo vietų ligoninės Pravieniškėse paspruko rugpjūčio 30 d. popietę. Pavojingas nusikaltėlis, atlupęs skardą sienoje, į laisvę ištrūko tuomet, kai porai valandų tradiciškai buvo išleistas pasivaikščioti į kiemelį.

„Jis galėjo vaikščioti, judėti, tai ir buvo dvi valandos skirtos pasivaikščiojimui, jis laiką leido pasivaikščiojimų kiemelyje. Praardęs metalines konstrukcijas, jis pateko į kitą teritoriją. Aišku, aplinkybės dar aiškinamos“, – sako ligoninės vadovas Ramūnas Šilobritas.

Nors pasivaikščiojimų metu besigydantys nuteistieji esą yra atidžiai stebimi, dabar jau tyrimas atsakys, ką tuo metu veikė prižiūrėtojai. „Tiek gyvas stebėjimas, kuris numatytas ir instrukcijose ir normatyviniuose aktuose, ir techninės priemonės, savaime aišku, vaizdo stebėjimo kameros, tikrai taip. Atliekamas tarnybinis patikrinimas įvertinti ir visumą – tiek pareigūnų veiksmus, tiek stebėjimą šitą“, – tuomet pasakojo Kalėjimų departamento direktorius Virginijus Kulikauskas.

 Aiškinamasi, ar bėglys turėjo jam pagelbėjusių bendrininkų. „Tai viena iš versijų, galėjo būti ir taip, bet tiksliai negaliu pasakyt“, – teigia R. Šilobritas. Į ligoninę Pravieniškėse Sotikovas atvežtas rugpjūčio 24-tą iš Marijampolės pataisos namų.

Kalinys skundėsi sveikatos sutrikimais, skausmu, kokie tiksliai negalavimai jį kamavo, medikai nedetalizuoja. Vyrą nuspręsta ištirti. O kai prireikia kelių gydytojų specialistų apžiūros, kad nuteistieji nebūtų vežiojami pirmyn atgal iš pataisos namų į ligoninę, jie įkurdinami ligoninės patalpose. Taip nutiko ir šį kartą – Sotikovas čia užsibuvo, pirmadienį turėjo keliauti atgal.

REKLAMA

„Jam buvo atliktos dvi konsultacijos, iš pradžių poreikis buvo vienos, bet medikai konstatavo, kad reikės dar vieno specialisto konsultacijos, todėl užtruko. Visą savaitę jis buvo ligonėj. Ligoninėj nėra begalinių resursų ir konsultantų, dirba tiek, koks yra poreikis, na, yra taip, kaip yra“, – kalbėjo R. Šilobritas.

Sotikovas nuteistas užsienyje dar 2008 metais už itin žiaurų nusikaltimą – tyčinę žmogžudystę. Jam verdiktą paskelbė Ispanijos teismas. „Nuteistas šis asmuo Ispanijos Karalystėj, o Lietuvai perduota 2011 metais, ir nuo tada pas mus atlikinėjo bausmę, vienuose pataisos namuose, kituose pataisos namuose“, – sako V. Kulikauskas.

Bekalėdamas užsidirbo dar vieną bausmę – pričiuptas dėl disponavimo narkotikais. Kalėjimo vartai jam būtų atsivėrę 2024 kovą. Bet dabar jo laukia dar vienas teistumas ir daugiau metų už grotų.

Pasak Kalėjimų departamento atstovų, tai pirmas toks atvejis, kai nuteistasis pasprunka būtent iš ligoninės. Tačiau pabėgimų iš įkalinimo įstaigų pasitaiko bent keliskart per metus. Bėgliai dažniausiai sučiumpami.

Kol kas sugauti nepavyko beveik prieš prieš metus iš darbo vietos Kaune pabėgusio nuteistojo Andriaus Kalasiūno. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų