• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visagine renkant merą antrajame ture iš anksto jau balsavo 1015 arba 6,52 proc. rinkėjų, ketvirtadienį skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Visagine renkant merą antrajame ture iš anksto jau balsavo 1015 arba 6,52 proc. rinkėjų, ketvirtadienį skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

REKLAMA

Išankstinis balsavimas prasidėjo antradienį ir tęsis iki ketvirtadienio 20 val., balsuoti iš anksto galima savivaldybių pastatuose visose Lietuvos savivaldybėse, bet savo valią pareikšti gali tik Visagino gyventojai.

Kovą vykstant savivaldos rinkimams antrojo turo metu per pirmas dvi išankstinio balsavimo dienas Visagine savo valią buvo pareiškę mažiau rinkėjų – 763 arba 4,37 procento.

Visagine dėl mero posto varžosi du daugiausiai rinkėjų balsų pirmajame ture, kuris vyko kovo 5 dieną, gavę kandidatai – „valstietis“ Erlandas Galaguzas bei „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.  

Pakartotinis balsavimas Visagine surengtas įgyvendinant Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo jis tenkino antrojo turo rezultatus apskundusios D. Štraupaitės skundą.

REKLAMA
REKLAMA

D. Štraupaitė siekė naujų mero rinkimų Visagine, teigdama, kad jai nebuvo sudarytos lygios teisės dalyvauti rinkimuose, kai jau pasibaigus pirmajam turui ji buvo pašalinta iš rinkimų ir po to į juos grąžinta prieš pat balsavimą.

REKLAMA

Taip pat trečiadienį prasidėjo Visagino savivaldybės rinkėjų balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių atlikimo vietose. Čia bus balsuojama iki penktadienio.

Gegužės 5–6 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės. Balsuoti namuose taip pat galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.    

Gegužės 7-ąją, sekmadienį, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kuriose balsavimas vyks nuo 7 iki 20 valandos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų