REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaupimą II pakopos privačiuose pensijų fonduose Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė vadina šimtmečio afera. Esą automatinis gyventojų įrašymas yra klampinimas į spąstus, o už viso šito gali slypėti ir korupcijos elementas.

Kaupimą II pakopos privačiuose pensijų fonduose Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė vadina šimtmečio afera. Esą automatinis gyventojų įrašymas yra klampinimas į spąstus, o už viso šito gali slypėti ir korupcijos elementas.

REKLAMA

Pokalbis su I. Ruginiene – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Kaupimą II pakopos privačiuose pensijų fonduose vadinate „amžiaus afera“. Bet Lietuva juk nėra vienintelė šalis, kurioje tie fondai egzistuoja. Kodėl būtent Lietuvoje tai afera?

Praktiškai einame link tos ribos, kai bus vienintelė šalis, nes kitose Europos Sąjungos šalyse tokios sistemos, kai automatiniu būdu tave įrašo į privatų pensijų kaupimą, nėra. Taip, egzistavo Lenkijoje, Vengrijoje ir Estijoje, kurie sėkmingai suprato, kad tai yra visiškai kenksmingas modelis ir jo atsisakė.

Mes, kaip iš paskutinio mokyklinio suolo, vis dar sėdime gale ir, matyt, mums dar reikia laiko suprasti ir apsispręsti, kad šis ydingas automatinis įrašymas turėtų būti kuo greičiau panaikintas.

REKLAMA
REKLAMA

Jūs manote, kad mes tiesiog padarėme klaidą, ar vis dėlto šitoje istorijoje buvo korupcijos elementas?

Kas galėtų paneigti ir tą dalyką? Lobisto ausys kyšo labai aukštai. Esmė mūsų modelyje yra paprasta: mes jau turime privalomąjį kaupimą, mes jau privalomai kaupiame valstybinėje sistemoje „Sodroje“, kuri yra iš esmės nurašyta nuo Vokietijos sistemos, yra pakankamai išsivysčiusi ir gera, ir dar turime tam tikrų papildomų pasiūlymų, kaip galėtume prisidėti prie pensijos.

REKLAMA

Tai II ir III pakopos neabejotinai, žiūrint į Vakarų šalis, į Skandinaviją, turėtų būti absoliučiai laisvanoriškas, kai žmogus laisvai apsisprendžia dėl papildomo kaupimo, modelis. Tuo tarpu mes kažkodėl turime tiek valstybinę privalomojo kaupimo sistemą, tiek automatiniu būdu, galima sakyti, irgi privalomą kaupimą privačiuose fonduose. Geras verslas.

Kaip taip išėjo, kad Lietuvoje, tie žmonės, beveik varu buvo suvaryti į II pakopą, valstybei iš esmės sukčiaujant? Kaip galima savo pinigus patikėti kažkam, nepasirašius jokio dokumento? Juk tai primena telefoninių sukčių istorijas.

REKLAMA
REKLAMA

Sunku ir man patikėti. Ir sunku patikėti, kad žmonės nereagavo tuo metu, kai ta sistema buvo įvesta. Labai svarbu ir džiugu, kad dabar suaktyvėjo ir supranta, kad taip neturėtų būti. Iš tiesų, tave kažkur įrašo, į kažkokį tai fondą, ir net jeigu tas fondas nelabai tau patinka ir tu nori pakeisti, tu dar turi papildomai už tai susimokėti.

Jeigu nori atsisakyti – aš pati atsisakiau ir mačiau, kaip sudėtinga yra tai padaryti, tai nėra vieno mygtuko sistema – tave įrašo dar kelis kartus, nes iš galbūt iš pirmo karto tu negali apsispręsti ir reikia galutinai tave įklampinti į šiuos spąstus. Taip atsitinka tokiu atveju, kada žmonės nepamato, laiku nepasidomi savo „Sodros“ paskyra ir visam gyvenimui gauna tokį finansinį krūvį, kurio kontroliuoti jau nebegali.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Įteisintas Lietuvos žmonių apgaudinėjimas su politikų ir bankininkų žinia. Viskas veikia piramidės principu - gudresni gyvena iš norinčių pralobti lochų.
Tikra tiesa.
Eik nakui, konservu pedofile.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų