• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Perspėti gyventojus apie telefoninius sukčius, saugų elgesį keliuose ir saugią kaimynystę nuo šiol policijai padės ir dvasininkai. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai susitiko su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu, kelias dvasininkais ir nutarė bendradarbiauti.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikimo rezultatas - net 68 Šiaulių vyskupijos parapijose dvasininkai bažnyčiose iš sakyklų skleis informaciją apie sukčius, o prie bažnyčių skelbimų lentose bus iškabinti raginimai nepasiduoti sukčių provokacijoms.

REKLAMA

2009 metais Šiaulių apskrityje užregistruoti 334 sukčiavimo atvejai. E. Lapinskas, Šiaulių apskrities policijos vadovas, spaudos konferencijoje informavo, jog daugiausia gyventojų nukentėjo nuo telefoninių sukčių, kurie iš vyresnio amžiaus gyventojų išviliojo nemažas pinigų sumas. Šiemet stebima nauja tendencija - dažnėja situacijų, kai gyventojai su sukčiais susiduria sudarinėdami įvairius sandorius. Jų prašoma iš anksto sumokėti ar į atitinkamą sąskaitą pervesti dalį pinigų už numatomas atlikti paslaugas ar ketinamas įsigyti prekes. Gavę pinigus, sukčiai atsisako vykdyti savo įsipareigojimus.

REKLAMA
REKLAMA

Sukčiavimui ribų nėra. E. Lapinskas priminė atvejį, kai gyventojams paskambina sukčiai, informuoja apie nelaimę ir paprašo pinigų. Po kelių minučių jie paskambina kitu telefonu, prisistato policijos pareigūnais ir liepia perduoti sukčiams pinigus, neva jie rengia pasalą. Gyventojas ir policijos neįspėja, ir pinigus sukčiui atiduoda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Itin dažnai nuo sukčių nukenčia pagyvenę žmonės, kurie iš naivumo ar nežinojimo patiki sukčių sekamomis pasakomis. Jiems dažniausiai yra skambinama laidiniais telefonais - pasiėmę telefonų knygą apgavikai telefonų numerius čia randa paprastai.

REKLAMA

Didelė bėda ta, kad žmonės mano, jog pinigai yra visagaliai ir kad kyšiais galima išspręsti problemas. Todėl ir atiduodami pinigai sukčiams. "Policininkai ar ambasadų darbuotojai niekada nesprendžia turtinių problemų tarp nukentėjusiojo ir kaltininko. Padavęs sukčiams pinigus, kurie neva skirti užglaistyti avarijos ar kitos nelaimės pasekmėms, pats tampi nusikaltimo bendrininku, nes pagelbėji kyšininkui. Būtų galima bausti nukentėjusiuosius už tai, bet egzistuoja ir moraliniai dalykai. Kyšį davęs žmogus kartais netenka visų savo gyvenimo santaupų", - sakė E. Lapinskas.

REKLAMA

Siekiant suaktyvinti prevencinę veiklą ir užkardyti sukčiavimus, policija paprašė Šiaulių apskrities katalikų bažnyčios dvasininkų per pamokslus įspėti tikinčiuosius apie galimus ir dažniausiai pasitaikančius sukčiavimo būdus, patarti žmonėms, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos atsidūrus tokioje situacijoje.

Šiaulių vyskupas E. Bartulis sakė besidžiaugiantis tokia draugyste ir pažadėjo, kad po šv. Mišių dvasininkai skleis informaciją apie sukčius ir dalys skrajutes parapijiečiams.

Oksana LAURUTYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų