Nors kuro vagysčių iš vilkikų bakų šiek tiek sumažėjo, tačiau ilgapirščiai įsigudrino vogti vilkikų priekabose sukrautas prekes. Nusikaltėlių aukomis ypač dažnai tampa neapšviestose aikštelėse ir pakelėse pailsėti sustojusių užsieniečių vilkikai.

Kriminalinių šalies įvykių suvestinėse pranešimų apie apvogtus krovininius automobilius – apstu. Ilgapirščiai iš vilkikų bakų „išsiurbia“ tūkstančius litrų dyzelino taip padarydami krovinius per Lietuvos teritoriją gabenančioms bendrovėms nemenkų nuostolių.

Prieš savaitę apie 3 valandą nakties Vilniaus policininkai sulaukė pranešimo, jog prie aikštelėje sustojusių vilkikų sukinėjasi įtartini asmenys. Atvykę į įvykio vietą pareigūnai sulaikė du 24 ir 26 metų vilniečius. Pastariesiems neliko nieko kito kaip tik prisipažinti vogus kurą, mat policininkai apžiūrinėdami vilkikus šalia vieno iš jų surado dvi plastikines talpas su dyzelinu. Vienoje iš jų rasta ir guminė žarna.

Prieš kurį laiką nuo vagišių nukentėjo Estijos kompanijos „Plangi Trans“ vilkiko vairuotojas. Jam sustojus pailsėti Marijampolėje, vagys iš vilkiko „Scania“ pavogė net 1200 litrų dyzelino. Juodojoje rinkoje tokį kiekį pardavę ilgapirščiai praturtės keliais tūkstančiais litų.

Kuro kainoms vis nenustojant kilti, vagišiai jau nesirenka „aukų“ ir dyzeliną išsiurbia net iš įmonių aikštelėse paliktų vilkikų. Prieš porą mėnesių jau sutemus į bendrovės „Transjura“ teritoriją Leipalingyje (Druskininkų sav.) patekę trys vietiniai gyventojai nieko nelaukdami ėmėsi įmonės kieme palikto sunkvežimio. Tiesa, ilgapirščių laimikis buvo gana menkas – atsukę kuro bako užraktą jį rado pustuštį, tad turėjo išsinešdinti tik su 100 litrų dyzelino. Netrukus pareigūnai sulaikė visus tris kuro vagis ir pasiuntė į teismą. Pastarasis ilgapirščiams skyrė baudas. Dar dviejų kuro vagysčių Druskininkų policininkams nepavyko išsiaiškinti – vyksta jų tyrimas.

REKLAMA

Iškrausto krovinį

Pareigūnai teigia, jog pastaruoju metu ilgapirščiai rečiau varginasi tampyti plastikines talpas ir laužyti kuro bakų užraktus ir vis dažniau taikosi į vilkikų gabenamą krovinį. „Vagystės iš vilkikų – tikras galvos skausmas pareigūnams“, – pripažįsta Panevėžio rajono policijos komisariato, kurio teritorijai priklauso viena pagrindinių vilkikų trasų, viršininkas Darius Pliavga. Pareigūnas patikino, jog policija gana dažnai sulaukia nukentėjusių vairuotojų skundų, tačiau apsaugoti visus juos yra bejėgė. „Lietuviai vairuotojai yra apdairesni, labiau saugosi, o štai užsieniečiai dažnai elgiasi neapdairiai sustodami kur pakliuvo – nuošaliose neapšviestose aikštelėse arba išvis šalikelėse. Prie kiekvieno vilkiko pastatyti po policininką negalime, tad tokie sunkvežimiai labai dažnai tampa ilgapirščių taikiniu.“

Štai prieš savaitę Panevėžio rajone iš Italijos važiavusį Latvijos vilkiką „Mercedes Benz Astros 1841“ ilgapirščiai apšvarino šiam sustojus pailsėti automobilių stovėjimo aikštelėje Vaišvilčių kaime, aplinkkelyje. Kol vairuotojas ilsėjosi, vagys pliaupiant stipriam lietui iš priekabos pavogė 15 dėžių vyno. Vairuotojas vagystės iš karto nepastebėjo ir tik už keliasdešimties kilometrų sustojęs Ūtos kaimo degalinėje įsipilti degalų pamatė, jog pažeistas puspriekabės „Fruehauf T36“ sandarumas.

Tokių vagysčių iš vilkikų šiemet užfiksuota jau keliasdešimt. Vagys sugeba pavogti ne tik alkoholinius gėrimus, maisto produktus, bet ir buitinę techniką ar plazminius televizorius. Kėdainių rajone vilkiko vairuotojui sustojus pailsėti Aristavos kaimo degalinės teritorijoje, vagys prapjovė tentą, nuėmė plombą ir iš vilkiko „Renault Magnum“ pavogė keletą... indaplovių.

„Tokias vagystes galima pavadinti žaibiškomis. Vagys, prapjovę vilkiko tentą, greitai patikrina krovinio turinį ir aptikę ką nors vertingo staigiai sukrauna daiktus į savo automobilį. Pasitaiko, kad vagys vilkiką kurį laiką seka. Yra buvę atvejų, kai mūsų „berniukai“ nukeliavo ir iki Latvijos teritorijos ir sustojusius vilkikus apvogė ten“, – sako D. Pliavga.

REKLAMA

Dirba „specai“

Pasak Panevėžio rajono policijos komisariato viršininko, tokiose vagystėse specializuojasi ne mėgėjai, o patirties turintys ilgapirščiai. „Mėgėjai būtų gana greitai išaiškinti ir sulaikyti, tačiau panašu, jog pastaruoju metu vykdomus nusikaltimus daro gerai tam pasiruošę, organizuoti ilgapirščiai, tiksliau jų grupės. Ne paslaptis, kad tokie asmenys turi radijo stoteles ir klausosi vilkikų vairuotojų pašnekesių. Apvogti vilkiką, net sustojusį prie degalinės, aikštelėje įgudusiems vagims nėra sudėtinga. Juolab, kad degalinėms nepriklauso saugoti krovinių. Dažnai jose įrengtos kameros būna pasenusios, jų įrašomo vaizdo kokybė labai prasta, tad nustatyti ilgapirščių nepavyksta“, – pasakojo D. Pliavga. Pareigūnai tariasi su degalinių savininkais, kad būtų įrengtos modernios naktinio filmavimo kameros, o labiausiai džiaugiasi, kai degalinių darbuotojai praneša apie pastebėtus įtartinus automobilius, vidury nakties besisukinėjančius aplink stovinčius vilkikus. „Tokie pranešimai mums tikrai pasitarnauja. Be to, aikštelėse, kur nakvoti sustoja dauguma vilkikų, nuolat patruliuoja policijos ekipažai. Tik bėda ta, kad kartais patys vairuotojai padaro meškos paslaugą – dėl vagystės net nereiškia pretenzijų. Kadangi krovinys yra draustas, o vairuotojus spaudžia laikas, neretai jie nepildo jokių pareiškimų ir vėl leidžiasi į kelią, o toks elgesys gali tik paskatinti nenubaustus vagišius nusikalsti toliau“, – įsitikinęs D. Pliavga.

Marga gauja

Vis dėlto kai kurie vagišiai sulaukia pelnyto atlygio. Prieš keletą mėnesių Vilniaus apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vagystėmis iš vilkikų kaltinami 6 jauni vilniečiai. Keturi iš jų buvo susibūrę į organizuotą grupę.


Rašyti komentarą...
A
Anonimas
2011-08-02 11:11:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
norit sumazinti tokias vagystes? sumazinkit kuro kainas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų