Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar Rytų skirstomųjų tinklų darbuotojai skubėjo į Pabiržės seniūnijos Daumėnų kaimą. Atvykę su specialia technika, pjaustė liepas, kurios virsdamos nutraukė elektros laidus, vedančius į Virgiui Rožėnui priklausančią sodybą.

REKLAMA

Apie 12 valandą elektros tiekimas į šią sodybą buvo atstatytas.

Paaiškėjo, kad elektra dingo, nes sodyboje atsivėrė karstinė įgriuva ir krentančios žemės įtraukė šimtametes liepas, kurios virsdamos nutraukė elektros laidus.

Panašu, kad jei nebūtų dingusi elektra, šioje sodyboje gyvenantis 63 metų Boleslovas Rožėnas net nebūtų supratęs, kad atsivėrė smegduobė.

Kaimynystėje gyvenanti daumėniškė Emilija Peseckienė pasakojo, kad Bolia vadinamas kaimynas pas juos atėjo antradienio ryte. Vyras pasiskundė, kad naktį jam dingo elektra.

REKLAMA
REKLAMA

Kaimynai paskambino LESTO informacijos telefonu.

Netoliese nuo atsivėrusios smegduobės gyvenanti Emilija Peseckienė sakė gerai apžiūrėjusi duobę ir mano, kad ji yra gerokai gilesnė nei penki metrai.

Pasak LESTO atstovės spaudai Editos Sirutienės, operatoriai pranešimą, kad Biržų rajono Daumėnų kaime dingo elektra, gavo antradienio ryte, 8 valandą. Elektra dingo vienam vartotojui.

Nuvykę aiškintis į įvykio vietą energetikai pamatė, kad elektros laidus šalia Virgiui Rožėnui priklausančios sodybos nutraukė į smegduobę įgriuvusios milžiniškos liepos.

Į duobę įkrito trys medžiai, kurie virsdami pažeidė elektros laidus.

Vakar apie atsiradusią smegduobę buvo parnešta Biržų regioninio parko geologui Benjaminui Dagiui.

Šis išsiaiškino, kad smegduobė atsivėrė maždaug už trisdešimties metrų nuo gyvenamojo namo.

Pasak B. Dagio, jos ilgis apie 7 metrus, o gylis siekia 3 metrus.

Tačiau E. Peseckienė, gerai apžiūrėjusi smegduobę, sakė mananti, jog urvas po žemėmis yra gerokai gilesnis nei 5 metrai.

REKLAMA
REKLAMA

Tai pirmoji šiais metais tokia didelė atsivėrusi smegduobė. Pasak B. Dagio, pavasaris buvo palyginti sausas, todėl ir smegduobių atsivėrė mažiau.

Pastarosiomis dienomis gausiau palijus karsto procesai tapo intensyvesni.

Daumėnų kaimas 2004 metais pagarsėjo visoje šalyje, kai čia gyvenančios Zitos Kubilienės sodybos kieme netikėtai atsivėrė 6 metrų gylio ir 14 metrų skersmens smegduobė.

Namo savininkams rajono vadovai siūlė išsikelti, tačiau šeima to daryti nepanoro. Smegduobė aptverta, šiuo metu ją dažnai lanko į Biržų kraštą atvykstantys turistai.

Jurgita Vitkauskienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų