Finansų ministrė Ingrida Šimonytė prognozuoja Lietuvai sudėtingas derybas su Europos Komisija (EK) dėl didesnio finansavimo Ignalinos atominės elektrinės (AE) uždarymui.

„Visi šie klausimai yra derybų objektas. Derybos bus nelengvos. Taip aš matau situaciją, kad derybos bus nelengvos, kadangi pagrindinis dalykas, kuris tas derybas apsunkina - tai mokėtojų noras vis dėlto išlaikyti kuo mažesnį biudžetą. O kuo mažesniame biudžete išspręsti visus aktualius klausimus bus nepaprastai sunku“, - ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė ministrė.

EK Ignalinos AE uždarymui iki 2017 metų siūlo skirti 3 kartus mažiau pinigų, nei prašė Lietuva.

EK vietoj Lietuvos prašomų 770 mln. eurų pasiūlė tik 210 mln. eurų.

EK pasiūlyme numatyta Bulgarijai iki 2020 m. papildomai skirti 185 mln. eurų, Slovakijai iki 2017 m. - 105 mln. eurų (2011 m. kainomis).

Kad būtų suteikta ES finansinė parama, Bulgarija, Slovakija ir Lietuva turės visiškai įgyvendinti ES teisės aktus, susijusius su branduoline sauga ir branduolinių atliekų tvarkymu.

Europos audito rūmų paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad Lietuva vėluoja įgyvendinti projektus, susijusius su Ignalinos AE uždarymu, taip pat viršijamos šiems projektams numatytos išlaidos ir fiksuojamas ryškus finansavimo trūkumas. Ši ataskaita patvirtino 2009-aisiais Valstybės kontrolės atlikto audito išvadas.


Rašyti komentarą...
K
Kęstas
2012-03-09 05:22:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dujos pinga. Negirdėjot, kad Achemai dujos atpigo? Kubilius išdavė Lietuvos interesus rusams, užtardamas jį papirkinėjusią Achemą, todėl rusai paleido kainą iki rinkos lygio.Atomo energija neišlaikys konkurencijos su dujomis.

Europos Sąjunga privers demonopolizuoti energetiką, todėl bendroje rinkoje brangiai pardavinėti neišeis. Galėsite jūs, rusai ir baltarusiai sukurti memorialus kvailumui atominių elektrinių vietose.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų