Į Lietuvą atkeliauja Sacharos dulkės: prašo pasisaugoti turinčius kvėpavimo problemų

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) praneša apie neįprastą reiškinį – antradienį pro Lietuvą praskries iš Sacharos vėjo atneštų dulkių debesis. Nors sveikatai tai pakenkti neturėtų, meteorologai visgi prašo pasisaugoti tuos, kurie turi kvėpavimo problemų. 

Pasak LHMT, rytoj ryte dulkės pirmiausia pasieks šiaurės vakarinius rajonus, o vidurdienį ir popiet – likusią šalies dalį.

„Pragiedrėjus ryte ir vakare Saulė gali atrodyti raudonesnė, o pats dangus – labai neskaidrus. Visgi, rytoj dieną prognozuojami nedideli krituliai, daugiausia lietus, dulksna, šiaurės rytiniuose rajonuose – sniegas, šlapdriba. Kai kur rūkas, todėl giedro dangaus galime taip ir nepamatyti. Dulkės bus aukštai atmosferoje, todėl mūsų (esančių ant žemės) neturėtų žymiau paveikti, bet kvėpavimo problemų turintys, dėl visa ko, turėtų vengti ilgo buvimo lauke“, – skelbia LHMT.

LHMT primena, kad aplinkos oro kokybės stebėjimą ir tyrimus atlieka Aplinkos apsaugos agentūra (AAA), interaktyvų Lietuvos oro taršos žemėlapį galite rasti čia.


Rašyti komentarą...
T
Tautietis
2021-02-22 15:51:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai su kaukem vaikstom
Atsakyti
-6

z
zvalgas
2021-02-22 16:40:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
paxeram tos dulkes svarbu pabegeliu daug neatpustu
Atsakyti
-8

a
askjfn
2021-02-22 16:10:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
as tai buvau sacharoj 4 kartus. sumoj gerus puse metu ten gyvenau tai tose dulkese ir vietiniai gyvena ir nesislepia, o ir pasislept nera kur. dauginas, namus statosi nezinau nuo ko cia sleptis. panasiai palangoj reikia sleptis ir begt jei smelio pamatai ant asfalto prie bordiuro.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų