REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užimti atsilaisvinusią Seimo pirmininko kėdę „Permainų“ koalicija siūlo konservatorei-krikdemei Irenai Degutienei. Jos kandidatūrą žada remti 4 iš 5 valdančiųjų Seimo frakcijų. Ar palaikys I. Degutienę, neapsisprendė tik Laimonto Diniaus vadovaujami „vienalietuviai“. Jie vis trypčioja vietoje: svarsto, likti koalicijoje, ar ne, o jei taip – kokių postų pageidauti. Trečiadienį vykusios derybos vaisių kol kas nedavė.

REKLAMA
REKLAMA

Siūlys nebesirieti

„Taip, sutiksiu (užimti postą – red. past.), tačiau dideliu džiaugsmu nespindžiu“, - po valdančiųjų frakcijų pasitarimo Seime sakė kandidatė į Seimo pirmininko postą.

REKLAMA

Prieš tai politikė apsilankė ir Seimo pirmininko kabinete, kur kalbėjosi su daiktus besikraunančiu A. Valinsku.

„Pasikalbėjome kaip du Seimo nariai. A. Valinskas palinkėjo ištvermės ir kantrybės man. Jo manymu, einu į labai karštą ir rizikingą postą“, - kalbėjo ji.

„Ryt kalbėdama kviesiu visą Seimą baigti tarpusavyje rietis. Visiems Lietuvoje pabodo smulkmenos, nereikalingi barniai, kurie nieko nesprendžia.  Kažkoks ambicijų karas, net ne ideologijų. Pats laikas virš viso to pakilti“, - žadėjo I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kandidatė į Seimo pirmininkės pareigas teigė užsitikrinusi konservatorių-krikdemų, Liberalų sąjūdžio, liberalcentristų ir "Ąžuolo" frakcijų paramą.

Tačiau dėl frakcijos "Viena Lietuva" palaikymo ji nebuvo tikra. "Jų neklausiau. (...) Lyg jie ir neturi pretenzijų dėl mano kandidatūros, tačiau jie turi dar abejonių, ar liks koalicijoje", - sakė I. Degutienė.

„Vienalietuviai“ blaškosi

L. Diniaus vadovaujami buvę A.Valinsko bendražygiai vis trypčioja vietoje: niekaip neapsisrendžia, likti koalicijoje ar ne, o jei taip – kokių postų pageidauti. Vienas po kito vykstantys frakcijų posėdžiai ir derybos su konservatoriais – kol kas be vaisių. „Dinininkams“ tepasiūlyta sudaryti „derybų protokolą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdančiosios koalicijos sudėtį pademonstruos ketvirtadienį vyksiantis balsavimas dėl Seimo pirmininko paskyrimo. 13 parlamentarų vienijantys „vienalietuviai“ kol kas neatsako kaip balsuos ir nelaiko savęs valdančiosios koalicijos dalimi.

Teoriškai minimalią daugumą Seime - 71 balsą - turinti koalicija viliasi, kad I. Degutienę slaptame balsavime palaikys ir opozicija.

Po bendro koalicijos partnerių atstovų posėdžio trečiadienio popietę „vienalietuvis“ Mantas Varaška paskelbė, kad jų ateitis koalicijoje priklausys nuo to, kiek ir kokių valdžios kėdžių jiems bus pasiūlyta.

REKLAMA

„Priklausys, ką jie patys nuspręs ateityje: siūlyti ar iš savęs atsisakyti [postų], nes dabar visos pozicijos yra užimtos. <...> Mes skaičiuojame tas pozicijas ir viskas priklauso ne tik nuo kiek, bet ir kokių. Klausimas per daug sudėtingas, kad galima būtų atsakyti“, - visgi geidžiamų pozicijų M. Varaška taip ir neįvardijo.

Neoficialiai šnekama, kad L. Diniaus „vienalietuviams“ koalicija siūlė su A. Valinsko frakcija pasidalinti kultūros ir aplinkos ministrų portfelius.

Tačiau buvę A. Valinsko bendražygiai - užsispyrę: esą postų skaičius turi būti proporcingas jų frakcijos dydžiui.

REKLAMA

J. Razma tikisi susitarti

Konservatorių-krikdemų frakcijos seniūnas Jurgis Razma tikino, kad anksčiau ar vėliau su “vienalietuviais” dėl dalyvavimo koalicijos darbe vis dėlto pavyks susitarti.

“Tikiuosi, kad rasime sutarimus. Labai tikiuosi, kad ir jie suprasdami sunkią situaciją rytoj (balsavimo dėl I. Degutienės - red. past.) parodys gerą valią”, - sako J. Razma ir leidžia suprasti, jog I. Degutienės kandidatūros palaikymas – mažas žingsnis link susitarimo.

„Kiekvienas konkretus veiksmas parodo ryškėjančią perspektyvą. Be abejo, kad bus pagal tai sprendžiama, kiek didesnė galutinio susitarimo tikimybė. Jie dar turės ne vieną frakcijos posėdį ir visos frakcijos savo poziciją koncentruotą pasakys ketvirtadienį prieš balsavimą“, - sakė jis.

Valdančiąją koaliciją sudaro konservatoriai-krikdemai (45 parlamentarai), liberalcentristai (8), Liberalų sąjūdis (11) ir A. Valinsko vadovaujama TPP, kuri skilo į „Ąžuolo“ frakciją (7 nariai) bei L. Diniaus vadovaujamą frakciją „Viena Lietuva“ (13 narių).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų