Gyventojai piktinasi Santaros klinikų siuntų priėmimo laiku: tai labai nepatogu

Dėl susiklosčiusios nepalankios epidemiologinės situacijos šalyje draudžiama lankyti pacientus, kurie guli klinikose ar ligoninėse. Gydymo įstaigos suteikia galimybę pacientams perduoti siuntinius, tačiau perdavimo laikas yra labai ribotas. 

Su tv3.lt naujienų portalu susisiekusi skaitytoja teigė, kad siuntinį norėjo perduoti Vilniaus Santaros klinikose gulinčiam giminaičiui. 

Laikas – labai nepatogus 

Moteris pasakojo, kad siuntinius galima perduoti tik nuo 14–16 val. 

„Laikas labai nepatogus dirbantiems asmenims. Tai nei pietų pertrauka, nei dar kažkas. Tiesiog vidury dienos. Žmonės juk dirba dažniausiai iki 17 ar 18 val., todėl iš darbo tenka net atsiprašyti“, – tv3.lt pasakojo skaitytoja. 

Į Vilniaus Santaros klinikas pacientai atkeliauja iš įvairių Lietuvos vietų, todėl siekiant tilpti į laiko tarpą gali būti sugaišta ir visa diena. 

„Aš pati esu iš kito miesto, ne iš Vilniaus, todėl man teko pasiimti laisvą dieną. Išvažiuoti juk turi ankščiau, kad suspėtumei, dar kelionės laikas. Gerai, jog man tik valanda kelio iki Vilniaus, o kaip kitiems, kurie gyvena 3–4 val. kelio nuo Vilniaus?“ – klausė moteris. 

Personalas sutelktas kitur

Jurgita Juozaitytė Vilniaus Santaros klinikų Komunikacijos tarnybos Ryšių su visuomene specialistė teigia, kad klinikos neturi galimybės užtikrinti visą parą veikiančio siuntinių perdavimo pacientams.

„Santaros klinikos teikia aukščiausio lygio paslaugos visos Lietuvos pacientams. Yra ne tik pagalbą Covid-19 susirgusiems organizuojanti įstaiga, bet ir pagrindinė juos gydanti Vilniaus regione.

Suprantame, jog dažnai artimieji, negalėdami lankyti ligoninėje gulinčių, nori šiems perduoti siuntinius. Deja, šiuo metu visas personalas sutelktas sergančių pacientų gydymui, jų aptarnavimui ir klinikos neturi galimybės užtikrinti visą parą veikiančio siuntinių perdavimo pacientams“, – tv3.lt sakė J. Juozaitytė.

REKLAMA

Siuntiniai dažnai būna sunkūs ir jiems perduoti reikia skirti specialų personalą.

„Pastebėjome, jog dažnai perduodami siuntiniai yra sunkūs, todėl jų paskirstymui turi būti skiriamas specialus personalas. Tam, kad iš pacientų nebūtų atimta galimybė gauti siuntinius ir optimaliai išnaudojant klinikų personalo darbą, kad būtų užtikrinta pagrindinė klinikų veikla – medicininė pagalba joje esantiems pacientams, – buvo paskirtos konkrečios valandos siuntinių perdavimui“, – teigė specialistė.

Ligoninės atstovė pripažįsta, kad laikas gali tikti ne visiems. 

„Tikėtina, jog ne visiems tai yra pats patogiausias laikas, tačiau nuoširdžiai tikimės supratimo šioje nelengvoje situacijoje. Visa informacija apie siuntų perdavimą yra skelbiama Santaros klinikų svetainėje, todėl, ruošiantis planinei hospitalizacijai, labai kviestume su ja susipažinti“, – teigė J. Juozaitytė. 

Siuntų perdavimo tvarka

Vilniaus Santaro klinikos siekia informuoti pacientus ir supažindinti su siuntų priėmimo sistema. 

„Suaugusiems Santaros klinikų pacientams, hospitalizuotiems A, C, D ir F korpusuose, siuntas galima perduoti nuo 14 val. iki 17 val. (pirmadieniais-penktadieniais) ir nuo 12 val. iki 16 val. (savaitgaliais ir švenčių dienomis). Siuntos priimamos B korpuso vestibiulyje prie langelio „Informacija“.

Santaros klinikų Infekcinių ligų centre (Santariškių g. 14, centrinis įėjimas) hospitalizuotiems pacientams skirtos siuntos priimamos apsaugos poste nuo 10 val. iki 11 val. ir nuo 17 val. iki 18 val.

Santaros klinikų Dermatovenerologijos centre, Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro II-o stacionarinės reabilitacijos skyriuje bei Neurologijos centro Psichiatrijos skyriuje (Kairiūkščio g. 2) hospitalizuotiems pacientams skirtos siuntos priimamos apsaugos poste nuo 11 val. iki 13 val. ir nuo 17 val. iki 19 val“, – informavo J. Juozaitytė.

REKLAMA

Vaikų ligoninėje siuntos priimamos kelis kartus per dieną.

„Vaikų ligoninėje gydomiems vaikams skirtos siuntos priimamos du kartus per dieną – nuo 11 val. iki 13 val. ir nuo 17 val. iki 19 val. – dviejose vietose:

Chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos bei Neonatologijos centre hospitalizuotiems pacientams skirtos siuntos priimamos Vaikų ligoninės (Santariškių g. 7, centrinis įėjimas) vestibiulyje prie langelio „Informacija“;

Pediatrijos ir Vaikų onkohematologijos centre hospitalizuotiems pacientams skirtos siuntos priimamos Vaikų ligoninės Pediatrijos korpuse (Santariškių g. 4, centrinis įėjimas) prie rūbinės.

Ant siuntų turi būti nurodytas paciento vardas ir pavardė, skyriaus pavadinimas ir palatos numeris. Taip pat prašytume atkreipti dėmesį, kad į siuntinukus nerekomenduotina dėti pinigų, papuošalų, telefonų, kitų brangių daiktų“, – pasakojo komunikacijos specialistė.


Rašyti komentarą...
Z
Zinoma
2020-11-08 17:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne. Medikai turetu taikytis prie ponios grafiko...
Atsakyti
0

N
Nuomonė
2020-11-08 17:25:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau pagalvotų Kaip paiimti nešvarius rūbus išskalbti, kai žmogus guli ligoninėje 2-3 savaitės.
Atsakyti
0

S
Siuntinys
2020-11-08 15:15:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Medikai manau šiuo metu turi svarbesnių darbų, negu kad dešras su obuoliais po palatas nešiot
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų